Efekt cieplarniany po angielsku
⭐ Wejdź na naszą stronęAle wspólnie z innymi, również musimy znieść Polish Mamy do czynienia z nową religią - ta religia to tzw."efekt cieplarniany" po angielsku — Słownik polsko-angielski | zobacz "efekt cieplarniany" po polsku .. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Jak efekt cieplarniany wpłynie na naszą planetę w przyszłości - prezentacja angielski matura.. Efekt cieplarniany to : 2010-03-14 14:30:17; Efekt cieplarniany wywołany jest przez 2011-04-10 19:46:06; Efekt cieplarniany to?. Ochrona środowiska - przykładowe zdania po angielsku.. Ta strona korzysta z plików cookie.. W taki oto sposób, pomagamy stworzyć efekt cieplarniany.. 0 ocen | na tak 0%.. - greenhouse, climate-warmingczynnik cieplarniany po angielsku .. Efekt cieplarniany może być jednym z największych zagrożeń współczesnej cywilizacji.. "efekt cieplarniany" — Słownik kolokacji angielskich .Tłumaczenie słowa 'efektu cieplarnianego' i wiele innych tłumaczeń na angielski - darmowy słownik polsko-angielski.Efekt cieplarniany Układ graficzny artykułów o efekcie cieplarnianym [8 września 1990] był tak udany, że aż się chciało je czytać.. Niezbędnik z efektu cieplarnianegoPrzydatne słówka i zwroty po angielsku - Środowisko i ekologia 1 lutego 2020 Admin Przydatne zwroty W czasach gdy z dnia na dzień rozwija się przemysł i nowoczesna technologia jest coraz mniej miejsca dla naturalnego środowiska.Chociaż wpływa na efekt cieplarniany w mniejszym stopniu (9-26%), to zauważono zwiększenie stężenia tego gazu w atmosferze począwszy od XVIII wieku - o 36% w stosunku do roku 1750. greenhouse effect ; Angielskiego najszybciej nauczysz się online..

efekt cieplarniany.

Jeszcze bardziej zwiększyło się stężenie innego gazu cieplarnianego - metanu - aż o 149%.. pl. gazowy składnik atmosfery powodujący efekt cieplarniany przez zatrzymywanie promieniowania podczerwonego w atmosferze; +1 definicje .. 0 0 Odpowiedz.. Jego wpływ na efekt cieplarniany to 4-9%.Efekt cieplarniany odkrył w 1824 Jean Baptiste Joseph Fourier, a jako pierwszy ilościowo przeanalizował Svante Arrhenius w 1896.. Dzięki temu zjawisku istnieje życie na Ziemi.. Definicja .. 2011-10-23 13:20:01; Co to jest efekt .cieplarniany - tłumaczenie na angielski oraz definicja.. Żyjemy w okresie wielkiego rozwoju przemysłowego i jesteśmy często tak zapatrzeni w siebie, że nie zauważamy szkód, jakie wyrządzamy naszemu, jak dotąd jedynemu,.Efektem cieplarnianym nazywamy proces ocieplania się naszej planety, w wyniku obecności w atmosferze tzw. gazów cieplarnianych bądź szklarniowych.. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. gaz cieplarniany /ˈɡasj ˌʨ̑ɛplarjˈɲãnɨ/ rzeczownik gramatyka .. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. Co znaczy i jak powiedzieć "efekt" po angielsku?. Przyczyną efektu cieplarnianego jest nadmierne gromadzenie się gazów cieplarnianych w atmosferze Ziemi, spowodowane między innymi przeszło stuletnim rozwojem przemysłu i spalaniem paliw kopalnych - węgla i ropy naftowej, emisją metanu (rolnictwo, odpady) i freonów (całkowicie pochodzą z przemysłu), a takaż wypalaniem lasów (wylesienia i pożary .Dlaczego zimą jest ciepło?.

czynnik cieplarniany.

Wypróbuj za darmo kurs eTutor.. Pomimo dużego wpływu tych czynników na efekt cieplarniany, nasza wiedza o nich jest nadal niewielka.Jacek1605 Efekt cieplarniany jest naturalnym zjawiskiem istniejącym wraz z atmosferą w obecnej formie od co najmniej 2,2 miliarda lat.. rzeczownik.. Przykłady użycia - "efekt cieplarniany" po angielsku Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne.. Polish Ten późniejszy efekt kliniczny obserwowano po upływie ponad jednego roku leczenia.Po wprowadzeniu odpowiednich danych dotyczących emisji gazów cieplarnianych na podstawie art. 59d niniejszego rozporządzenia na 2030 r. centralny administrator tworzy na unijnym rachunku rezerwy bezpieczeństwa w ramach ESR ilość dodatkowych AEA równą różnicy między 70 % sumy zweryfikowanych emisji za 2005 r. we wszystkich państwach członkowskich, określonej zgodnie z metodyką .Sprawdź tłumaczenia 'gaz wywołujący efekt cieplarniany' na język Angielski.. Jest to proces, w którym absorpcja i emisja promieniowania podczerwonego przez gazy atmosferyczne ogrzewa dolną atmosferę i powierzchnię planety.. Może spowodować to podwyższenie poziomu morza na kuli ziemskiej, które zostaną zasilone wodami z topniejących lodów i lodów polarnych (ocieplenie o 5 stopni Celsjusza wystarczy, by roztopić lody Grenlandii i Antarktydy i podnieść poziom mórz o 60- 75 metrów od poziomu dzisiejszego).efekt - tłumaczenie na angielski oraz definicja..

Co znaczy i jak powiedzieć "cieplarniany" po angielsku?

To współczesne globalne ocieplenie powstałe około 250 lat temu jako rosnąca w atmosferze nadwyżka gazów cieplarnianych antropogenicznego pochodzenia (przemysł, transport, rolnictwo, budownictwo mieszkalne) powoduje niebezpieczne ocieplanie klimatu, w .Efekt cieplarniany - zjawisko podwyższenia temperatury planety przez obecne w jej atmosferze gazy cieplarniane (w porównaniu z sytuacją, w której gazów cieplarnianych by nie było).. efekt cieplarniany.. W przeciwnym razie na Ziemi byłoby zdecydowanie zimniej.. Efekt cieplarniany jest trochę bardziej skomplikowany niż twój gorący samochód.Tłumaczenie słowa 'efekt końcowy' i wiele innych tłumaczeń na angielski - darmowy słownik polsko-angielski.Przyczyny efektu cieplarnianego.. Definicja .. Podobne pytania.. Polish Mamy do czynienia z nową religią - ta religia to tzw. efekt cieplarniany .Jak jest efekt cieplarniany po angielsku?. Wszystkie inicjatywy mające na celu ograniczenie globalnego ocieplenia są mile widziane.Najgroźniejszym z przewidywanych skutków efektu cieplarnianego jest globalne ocieplenie klimatu.. Tłumaczenia w słowniku polsko - angielski.efekt cieplarniany - greenhouse effect..

szkodliwy efekt = harmful effect.

Zmiany powodujące wzrost nasilenia efektu cieplarnianego są główną przyczyną obserwowanego na Ziemi globalnego ocieplenia.. Ciało niebieskie pozbawione atmosfery (np.Przykłady użycia - "efekt" po angielsku Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne.. rzeczownik @GlosbeMT_RnD Tłumaczenia pośrednie.. Tłumaczenia w słowniku polsko - angielski.. Zatrzymują one promieniowanie podczerwone (cieplne) Ziemi.. Istnienie zjawiska efektu cieplarnianego nie jest kwestionowane.Efekt cieplarniany..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt