Czy bohaterowie lektur mogą być wzorem do naśladowania rozprawka
na kartce gdzie będzie rozprawka umieść najpierw plan wydarzeń/pracy gdzie uwzględnisz i wyodrębnisz: 1) wstęp (zarys tego co we wstępie) 2) argumenty z przykładami 3) zakończenie (zarys) prosze was .Mogą być wzorem do naśladowania i definicją patriotyzmu.. Napisz rozprawkę na temat: Czy pomoc bliźnim może być źródłem szczęścia?. Moim wzorem stał się wiedźmin Geralt z powieści Andrzeja Sapkowskiego.Antygona - postać z mitu tebańskiego i najsłynniejszej tragedii Sofoklesa i dziś może być niedościgłym wzorem wierności wyznawanym ideałom, miłości, bezkompromisowości.. zadanie dodane 11 stycznia 2015 w Język polski przez użytkownika .Rozprawka na temat Kamieni na szaniec to fajna sprawa XD kamienie na szaniec to utwór Aleksandra Kamińskiego .Przykładami mogą być bohaterowie „Zemsty" Aleksandra Fredry czy satyry Ignacego Krasickiego „Żona modna".. Pr…Jednym z bohaterów „Odprawy" jest słaby król Priam.. użyj 3 argumentów.. Po drugie - aby rozprawka miała szanse na uzyskanie wyższej oceny, można wzbogacić ją o cytaty, aforyzmy, ''złote myśli'' lub .Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Napisz rozprawkę na temat Czy bohaterowie lektur szkolnych mogą być dla nas wzorem do naśladowania .. Długo zastanawiałam się nad tym problemem, ale ostatecznie wybrałam Janka Bytnara, czyli "Rudego" z powieści Aleksandra Kamińskiego Kamienie na szaniec .Bohaterowie lektur mogą być dla wspóczesnje młodzieży wzorcami lektur..

2016-12-05 21:43:59; Czy bohaterowie " Kamieni na szaniec" mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży?

Dostałam 4- , wstawiam POPRAWIONY(!). I to wystarczy.. Chcą odzyskać niepodległą polskę, wolną polskę.. Robią to dla dobra ojczyzny, ceną za to poświęcenie jest ich życie.Jakie cechy zachowania Księdza Piotra, mogą z niego uczynić wzór do naśladowania?. z języka polskiego z Kamieni na szaniec.. W dzisiejszych czasach jest coraz mniej ludzi, których można naśladować; wszystkie autorytety już dawno leżą zakopane pod głęboką warstwą kurzu, są już nieaktualne.Czy Alek, Zośka i Rudy mogą być wzorami do naśladowania?. Zjawia się w celi Konrada, aby uwolnić go od nieczystych mocy, które nim zawładnęły.Przydatność 60% Czy bohaterowie "Kamieni na szaniec" mogą być wzorem do naśladowania przez współczesną młodzież.. Posted on 20 czerwca 2014 by admin Mimo,że od wydarzeń opisanych przez Aleksandra Kamińskiego w powieści pt:,,Kamienie na szaniec" minęło ponad 60 lat, to bohaterowie tego wspaniałego utworu mogą stanowic dla mnie wzór postępowania.Dlaczego tak uważam?Postaram sie to .Bohaterowie literaccy bardzo często stanowią wzór do naśladowania..

Literatura tak czy inaczej opowiada o ludziach, czyny bohaterów mogą być wzorem lub antyprzykładem.

Jakie cechy jego charakteru powinien posiadać współczesny człowiek?. Rozwiń przynajmniej jeden z nich.I podaj 3 argumenty.Jakie mogą być argumenty do rozprawki " Czy bohaterowie kamieni na szaniec mogą być wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży .. Poświęciła życie w obronie wartości dla niej najważniejszych.. Posłuż się trzema argumentami, w tym przynajmniej dwoma z literatury.. Zaproponuj i zaprezentuj na tym forum swoją własną próbę opracowania tego streszczenia i poproś współużytkowników serwisu Odpowiedz.pl o poprawki, uzupełnienia itp.Twoim celem jest przekonać czytelników do swojej tezy, a zatem nie ma tu miejsca na improwizację, na poszukiwanie odpowiedzi (by uatrakcyjnić rozprawkę możesz jedynie udawać, że poszukujesz odpowiedzi).. I ja nie jestem wyjątkiem.. Bohaterowie „Kamieni" to nastoletni chłopcy, nie „moralizują" nikogo, swoim zachowaniem dają przykład.. Wywiąż się z tego obowiązku najlepiej, jak swoimi siłami potrafisz - dopiero wtedy masz prawo prosić o wsparcie.. Podobną ścieżkę myślenia obrał pan Piotr.Poniższą rozprawkę napisałam na spr.. Wpisuje się zatem w nurt poezji patriotycznej i romantycznej.Czy średniowieczni bohaterowie mogą być wzorcami do naśladowania w dzisiejszych czasach?. Posted on 17 lipca 2014 by admin Średniowiecze to epoka, w której kształtowały się literackie wzorce osobowe godne naśladowania.Czy bohaterowie Kamieni na szaniec mogą być wzorami do naśladowania dla współczesnej młodzieży?.

2011-05-03 19:39:30; Rozprawka na temat: Czy bohaterowie z "Kamieni na szaniec" musieli zginąć?

Jednak każdy z nas ma szczególną, jedną postać, która jest dla niego szczególnie bliska, inspiruje go, popycha do działania.. Po pierwsze, dziecko może uświadomić osobę dorosłą w bardzo banalnych przekonaniach, iż świat nie jest zły.Czy starożytne ideały mogą być cenne dla człowieka współczesnego.. Sposobem obrazowania wiersz przypomina "Redutę Ordona" Adama Mickiewicza, charakterem emocji "Bema pamięci żałobny rapsod" Cypriana Kamila Norwida i "Pokolenie" Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.. Rozprawka o bohaterach.. Czytelnik, śledząc ich losy, często przeżywa różne niezwykłe sytuacje, w których uczestniczą.. Władca ten przychyla się do woli większości swojej rady, zamiast wziąć stronę mędrca Antenora.. Przystępując do pisania rozprawki musisz wiedzieć, co i w jakiej kolejności chcesz napisać.Celem moich rozważań jest udowodnienie, że bohater dziecięcy może być wzorem do naśladowania dla osób dorosłych.. Odpowiedź wydaje się oczywista - tak, ale warto przedstawić argumenty popierające tę tezę.Kto jest według was najlepszym wzorem do naśladowania dla młodzieży?.

zadanie dodane 17 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika Łuki97 ( -270 ) [Szkoła średnia] rozprawkaII.

To jedna z moich ulubionych książek - postępowanie i losy jej bohaterów wywarły na mnie bardzo duże wrażenie.Uważam, że książka Aleksandra Kamieńskiego pt. Kamienie na szaniec może pogłębić naszą wiedzę dotyczącą wojny i ludzi.. O ich troskach, pracy, miłosci, rodzinie czy udzielaniu sie w konspiracji.Napisz rozprawkę, w której ustosunkujesz się do tej opinii.. W dzisiejszych czasach jest coraz mniej ludzi, których można naśladować; wszystkie autorytety już dawno leżą zakopane pod głęboką warstwą kurzu, są już nieaktualne.Utrwaleni na kartach ksiąg zostali wielcy wodzowie, wybitnie filozofowie, święci i wynalazcy.. Odwołaj się do trzech przykładów osiągnięć cywilizacyjnych.. tekst.Za wszelkie… Czy bohaterowie Kamieni na szaniec mogą być wzorem do naśladowania przez współczesną młodzież Brak ocennapisz rozprawke na temat:-bohaterowie ,,kamieni na szaniec" mogą być wzorami dla współczsnego, młodego człowieka.Poszukaj podobnych przykładów w literaturze w filmie lub życiu.. Zdarza się tak szczególnie wtedy, gdy staje się świadkiem ich wewnętrznych zmagań, które stanowią wielką próbę charakteru.Uwaga na marginesie: miałem ucznia, który w każdej pracy pisemnej typu rozprawka maturalna praca klasowa robił dobrze kilka rzeczy mimo nieznajomości omawianych lektur - stawiał poprawnie tezę, analizował poprawnie podany tekst, nigdy nie odwoływał się do całości lektur, bo ich po prostu nie czytał, ale zawsze odwoływał się .1.zy bohaterowie lektury mogą być wzorem patriotyzmu dla współczesnej młodzieży?-rozprawka 2.Jak wyglądało aresztowanie i przesłuchanie Rudego- opowiadanie J. Kochanowski 1.Na czym polega humanizm Kochanowskiego zawarty we fraszkach, pieśniach i trenach?. 2011-05-17 20:55:52W tym wypracowaniu mam odpowiedzieć na pytanie, który z bohaterów literackich jest dla mnie wzorem.. Ksiądz Piotr- bohater III części "Dziadów" Adama Mickiewicza.. Wzory i antywzorce Teza tego typu pracy nadal zakłada postawę „Ja a literatura", tyle że dobór materiału porządkuje według postaci literackich, a nie utworów.. Cześnik planując ślub z Podstoliną, liczył na powiększenie majątku, na folwarki rzekomo należące do kandydatki na żonę i na przyszłe zyski z czynszów.. Po pierwsze uczą nas miłości do ojczyzny, przykładem jest lektura "Kamienie na Szaniec", gdzie młodzi ludzie, są pełni nadziei i odwagi..Komentarze

Brak komentarzy.