Najważniejsze bitwy 2 wojny światowej prezentacja
Miasto znajduje się u podnóża wzgórza Monte Cassino.. Lecz chociaż Niemcy mieli potężną przewagę liczebną i sprzętową, zdobycie naszego kraju bynajmniej nie przyszło im bezproblemowo.. Atak na Wieluń nastąpił według opisów świadków 3 minut wcześnij niż na Westerplatte o godzinie 4:42.. 3.BARCZEWO FELIKS NOWOWIEJSKI URODZIŁ SIĘ 7 LUTEGO 1877 R. W BARCZEWIE NA WARMII.. Przypominamy, że serwis został podzielony na szereg działów, które prezentują wybrane aspekty związane z historią II wojny światowej, w tym .Pallea / Prezentacje Power Point / Prezentacje - różne / II wojna światowa.ppt Download: II wojna światowa.ppt.. Przy okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej przedstawiamy subiektywny wybór dziesięciu najważniejszych starć, w których nasi rodacy wykazali się .I wojna światowa - Wielka Wojna Konflikt zbrojny, w którym wzięły udział ï ï państwa na przełomie lat í õ í ð-1918 różniący się znacznie od tych mających miejsce w przeszłości.. Cassino Cassino to miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Lacjum, w prowincji Frosinone.. Środki dydaktyczne: - strony WWW dotyczące wojny obronnej Polski 1939 r., np.: WWW.1939.pl, - mapa Europa w czasie II wojny światowej; - prezentacja multimedialna Droga do wojny, - kartki z poleceniami dla grup.Polacy na frontach ii wojny światowej 1.. Muzeum kompozytora w rodzinnym domu Nowowiejskiego w Barczewie Barczewo Herb Barczewa POD KONIEC XIX WIEKU NASILIŁO SIĘ DĄŻENIE NIEMCÓW DO GERMANIZACJI MIESZKAŃCÓW WARMII, JEDNAK RODZICE NOWOWIEJSKIEGO WYCHOWYWALI JEDENAŚCIORO DZIECI W DUCHU .Uznani zostali za jedną z najlepszych i najskuteczniejszych jednostek myśliwskich w czasie II wojny światowej..

Dzieje II wojny światowej 2.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogowa .PRACA W ZAŁĄCZNIKU W FORMIE PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ.. Pakt Ribbentrop-Mołotow Pakt Ribbentrop-Mołotow była to formalna umowa podpisana 23 sierpnia 1939 r. o nieagresji między III Rzeszą Niemiecką i Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich.. I wojna światowa na froncie zachodnim II wojna światowa w Europie po ataku Niemiec na Związek Radziecki Funkcjonowanie Wielkiej Koalicji podczas II wojny światowej Zdobycze niemieckie i radzieckie w początkowym okresie II wojny światowej (lata 1939-1941) Stosunki polsko-radzieckie podczas II wojny światowejII wojna światowa - największa wojna światowa w historii, trwająca od 1 września 1939 do 2 września 1945 (w Europie do 8/9 maja 1945).. Bitwa pod Monte Cassino WPROWADZENIE 3.. Obrona Francji i Wielkiej Brytanii: Bitwa o Narvik (9 kwietnia-8 czerwca 1940)W tym miejscu zebraliśmy najważniejsze naszym zdaniem wydarzenia okresu II wojny światowej poszerzone o krótki rys przygotowań do konfliktu oraz bezpośrednich następstw jego zakończenia.. Bitwa pod Stalingradem - jedna z największych bitew (w rzeczywistości była to kampania składająca się z kilku etapów) II wojny światowej, która rozgrywała się w okresie od 21 sierpnia 1942 do 2 lutego 1943.II WOJNA ŚWIATOWA GRZEGORZ GRUŻEWSKI PRZEBIEG WOJNY NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA • Niemiecka ofensywa na wschodzie zatrzymała się na Moskwie, gdzie Armia Czerwona odepchnęła nazistów, rozpoczynając kontrofensywę..

Na frontach I wojny światowej 1.

W lipcu 1943 roku rozegrała się największa bitwa pancerna II wojny światowej w Łuku Kurski.. Pierwsza wojna światowa I.. 2011-10-02 12:15:52; Największe bitwy drugiej wojny światowej 2010-12-18 20:43:06; Podaj 3 bitwy wojny obronnej Polski .. Dodaj go jako pierwszy!. Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie a) wojsko polskie we Francji - powstanie i walki w 1940 r. Rząd francuski zgodził się na utworzenie na swoim terytorium armii polskiej (porozumienie- przedstawić wyniki własnych poszukiwań sieciowych w postaci prezentacji multimedialnej w programie PowerPoint.. Zamach na austriackiego następcę tronu arcyksięcia Franciszka Ferdynanda Habsburga - 28 VI 1914 r. a. zamachu dokonano w Sarajewie.. Głównymi postanowieniami było: o Kraje bałtyckie, czyli Estonia, Łotwa i Finlandia staną się strefą wpływów i przyszłym terytorium .1 września 1939 r. wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie na całej niemal długości granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej.. To najdłuższa, najbardziej złożona i fascynująca kampania II wojny światowej - uważa kanadyjski historyk.5.. 4.Najważniejsze bitwy I wojny światowej; Bitwa galicyjska (sierpień-wrzesień) 1914, szereg operacji prowadzonych w Galicji i południowo-wschodniej części Królestwa Kongresowego przez wojska rosyjskie i austro-węgierskie w początkowym etapie I wojny światowej,Wymień WAŻNE bitwy Pierwszej Wojny Światowej..

Wybuch I wojny światowej.

Dział ten poświęcony jest bataliom rozgrywającym się na wszystkich frontach II wojny światowej.. POLAY NA FRONTAH II WOJNY ŚWIATOWEJ _____ 1.. W starciu pomiędzy siłami niemiecko-austriackimi i rosyjskimi po obydwu stronach konfliktu bratobójczo walczyć mogło ponad 30 tys. żołnierzy narodowości polskiej.. b. zamachu dokonał związany z tajną organizacją terrorystyczną „Czarna Ręka" Serb Gavril Princip.. Pobierz.. Osamotnione w walce Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji dokonanej 17 września.Polacy na frontach II wojny światowej Ruch oporu w Polsce Rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż .Jako początek II wojny światowej uznaje się ostrzał Westerplatte z dział pancernika szkolnego "Schleswig-Holstein", o godzinie 4:45.. Niemców zepchnięto o 300 kilometrów.II wojna światowa 1.. Niemcy przegrali również bitwę pod Stalingradem.. O wiele okropniejsza od wcześniejszych wojen.Polski wkład w II wojnę światową - całość działań militarnych polskiego wojska oraz wywiadu podczas II wojny światowej, a także działania mające na celu wsparcie tego wysiłku..

Polacy na frontach II wojny światowej PREZENTACJA NA HISTORIE 2.

Jej teatr działań wojennych objął prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany.Niektóre epizody wojny rozgrywały się nawet w Arktyce i Ameryce Północnej.Działania obronne Polaków we wrześniu 1939 roku od początku były skazane na porażkę.. Do niewoli radzieckiej dostało się wówczas około 91 tysięcy żołnierzy.. TERENY TE PO I ROZBIORZE POLSKI ZOSTAŁY WŁĄCZONE DO PRUS.. Piloci Dywizjonu 303, foto: wikipedia/dp 2 sierpnia 1940 roku sformowano Dywizjon 303.4-7 czerwca 1942 r. - bitwa pod Midway; zwycięstwo wojsk amerykańskich - zatopienie m.in. czterech lotniskowców japońskich 23 października - 4 listopada 1942 r. - bitwa pod El-Alamejn w Afryce 13 maja 1943 r. - kapitulacja wojsk osi w Tunezji; koniec wojny w AfryceTrwającą od września 1939 r. do maja 1945 r. między aliantami i Niemcami zbrojną rywalizację na Atlantyku opisuje Marc Milner w książce „Bitwa o Atlantyk".. Od tego czasu Sowieci wypychali najeźdźców ze swojego kraju.Bitwy II wojny światowej.. Walki toczyły się praktycznie na terenie całej Europy, a także w Azji i Afryce.. Wybuch wojny a. zamach w Sarajewie na austriackiego następcę tronu arcyksięcia Franciszka Ferdynanda Habsburga - 18 VI 1914 r., przeprowadzony przez serbskich nacjonalistów b. wystosowanie przez Austro-Węgry wobec Serbii ultimatum - żądań pod groźbą zastosowania środków przymusu w razie ich niespełnieniaNajważniejsze bitwy I wojny światowej;-Bitwa galicyjska (sierpień-wrzesień) 1914, szereg operacji prowadzonych w Galicji i południowo-wschodniej części Królestwa Kongresowego przez wojska rosyjskie i austro-węgierskie w początkowym etapie I wojny światowej,-I bitwa nad Marną 5-9 września 1914, bitwa spowodowała zatrzymanie ofensywy niemieckiej i w rezultacie planu Schlieffena .bitwa łódzka, jedna z najkrwawszych bitew I wojny światowej.. Wydarzenia zostały poukładane chronologicznie, przy czym bitwy obejmujące więcej niż jeden rok posegregowane zostały według daty rozpoczęcia pierwszych walk.Polskie bitwy drugiej wojny światowej (1939-1945) Bitwy kampanii wrześniowej: Bitwa pod Krojantami (1 września 1939) .. 0.0 / 5 (0 głosów) Komentarze: Nie ma jeszcze żadnego komentarza..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt