Ciekawostki o wodzie prezentacja
Jeżeli chodzi o prezentacje multimedialne to dowiedziono, że wiedza za ich pośrednictwem lepiej się przyswaja.. Ryjówka etruska to najmniejszy ssak świata.. • W warunkach stałych (pokojowych) woda występuje w postaci cieczy.. Odpowiedz UsuńOd małych szczurów przez koty, tygrysy, żyrafy aż po ogromne słonie, czy wieloryby - różnorodność świata zwierząt wciąż zadziwia i nieustannie fascynuje.. Woda na ciałach niebieskich [edytuj] NASA odkryła wodę na Marsie 31 lipca 2008 r.[1]Parzydełkowce są zwierzętami wodnymi żyjącymi zarówno w wodach słonych, jak i słodkich.. Wielbłądy nie gromadzą wody w garbie jak się powszechnie sądzi, a w wyściółce żołądka.. Najmniej domieszek zawiera woda z opadów atmosferycznych, najwięcej woda morska i wody podziemne, zanieczyszczone .W tym odcinku wiele ciekawostek o wodzie.. W starym kranie możesz zainstalować perlator - rodzaj sitka o drobnych oczkach, które napowietrza wypływającą wodę, przez co strumień jest silniejszy.Prezentacja jest zawsze lepsza niż ściana tekstu.. 2,1% jest .1.. O niektórych faktach wiedzą prawie wszyscy, o innych prawie nikt.. Botulina (Jad Kiełbasiany).. Zdrowa osoba jest w stanie wypić nawet 11 litrów wody dziennie.. Przykuwa uwagę ze względu na interesujący przekaz.. To uwłacza ludzkiej godności.Mleko wielbłądzie posiada o 3 razy więcej witaminy C od mleka krowiego..

Oto najlepsze ciekawostki o wodzie.

Trzeba jednak dużej świadomości, żeby powiązać je z wodą.. Około 70% ciała dorosłego człowieka składa się z wody.. Ponieważ atomy deuteru są cięższe, ciężka woda ma o około 11% większą gęstość, niż zwykła woda.. Na Ziemi jest około 1,5 miliardów sześciennych kilometrów wody - to 1,5 miliarda miliardów litrów, czyli 800 bilionów basenów olimpijskich.. Woda może stać się toksyczna, gdy .Woda Woda to tlenek wodoru o wzorze sumarycznym H 2O, który występuje w trzech stanach skupienia.. Najlepiej udokumentowana powódź była w Krakowie w roku 1813.. Nawet jeśli wody jest pod dostatkiem, jest ona zanieczyszczona bakteriologicznie.CIEKAWOSTKI CHEMICZNE 4: Ciekawostki chemiczne 1: Ciekawostki chemiczne 2: Ciekawostki chemiczne 3: Woda królewska jest mieszaniną stężonego kwasu solnego (HCl) i stężonego kwasu azotowego (HNO 3) w stosunku objętościowym 3:1.Potrafi ona rozpuszczać nawet złoto i platynę, a to dlatego, że w reakcji HCl z HNO 3 powstaje chlor, który zapoczątkowuje reakcję z powyższymi metalami .Jeśli kran kapie z częstotliwością 1 kropla na 5 sekund to w ciągu roku może wykapać nawet ponad 2 tys. litrów wody!. Przeciętne ciało ludzkie składa się w 60-70 procentach z wody.Woda to związek chemiczny składający się z dwóch atomów wodoru i jednego atomu tlenu, o wzorze sumarycznym H 2 O..

... Tagi: utonięcie woda ciekawostki słona słodka morze martwe.Ciekawostki.

O naturalnym zanieczyszczeniu mówimy, gdy woda zawiera roztwory domieszek soli, gazów, substancji organicznych i drobnoustrojów.. 97% wody na Ziemi jest słona.. Ciężka woda zawiera deuter zamiast powszechnego wodoru-1.. W tym miejscu staramy się zgromadzić różne interesujące informacje dotyczące ssaków.. Po urodzeniu woda stanowi około 80% masy ciała niemowlęcia.. Parzydełkowce są zwierzętami tkankowymi o promienistej symetrii ciała; mogą występować w postaci polipa i meduzy.. 19 sierpnia 2017.. Po drugie, obecną wówczas na tym terenie wieloletnią zmarzliną, która utrudniała wsiąkanie wody w grunt.. Słupy i tablice powodziowe do dnia dzisiejszego obrazują poziom wody przy klasztorze S.S.. Niestety, trudno mówić w tym przypadku o sukcesie, bo .Chemiczne ciekawostki, o których nie powiedzą Ci na lekcjach.. Usunięcie wody krystalizacyjnej jest bardzo trudne.. Taka sama ilość wody występuje dziś, jak i milion lat temuPlik WODA ŹRÓDŁEM ŻYCIA.ppt na koncie użytkownika mamutek13 • folder Wody • Data dodania: 1 mar 2012woda koordynacyjna - związana w cząsteczkach przez wiązanie koordynacyjne, np. [Cu(NH 3) 4 (H 2 O) 2] 3+, [Cr(H 2 O) 6] +3 itp. woda krystalizacyjna - woda wiązana przez związki jonowe podczas krystalizacji i zawarta w kryształach w ilościach stechiometrycznych, np. CuSO 4 ×5H 2 O..

Jesteś znudzony chemią i uważasz, że to najgorszy...Ciekawostki o wodzie.

Przed wynalezieniem samochodów i samolotów, woda była głównym korytarzem, przez który ludzie mogli się poruszać.. Ponad 800 milionów ludzi na świecie nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej.. Gwarantujemy, że niektóre z tych ciekawostek ze świata zwierząt Cię zaskoczą!. Ciało bez .Obecność wody w płucach prowadzi stopniowo do niedotlenienia oraz ostatecznie śmierci.. Prawie 97% wody na świecie jest słona lub w inny sposób niezdatna do picia.. Wielbłąd może biec z maksymalną prędkości 65km/h.. Autor: PaulinaStowarzyszenie Rozwoju Gminy ZielonkiRodzaje oraz źródła zanieczyszczenia i degradacji gleb Ze względu na pochodzenie zanieczyszczenia wód dzielimy na naturalne i sztuczne.. Od czasów starożytnych odkrywcy „podążają za wodą".. Pozostaje tylko 1% na wszystkie potrzeby ludzkości - wszystkie potrzeby rolnicze, produkcyjne i społeczne.. Jeśli cała woda była równomiernie rozłożona na powierzchni Ziemi, miałaby głębokość 3700 metrów.. Która substancja to najsilniejsza znana trucizna?. • MoŜe występować takŜe w stanie stałym, jako lód .. Zmień wszystkie krany na takie, które oszczędzają wodę.. Wszystkie razem zgromadzone uświadamiają nam, jak ciekawy i różnorodny jest świat zwierząt.. Skażona woda zagraża zdrowiu wszystkich ludzi, wywiera destrukcyjny wpływ na życie społeczeństw.. Po pierwsze, sporą ilością wody płynącej z topniejącego lądolodu..

Woda znajduje się prawie wszędzie na ziemi i jest niezbędna do życia.17 ciekawych faktów o wodzie.

Dla botuliny, czyli produkowanej przez bakterie Clostridium Botulinum toksyny, znanej również jako .Krople wiedzy czyli ciekawostki i fakty o wodzie; Dostęp do czystej wody jest podstawową ludzką potrzebą, a co za tym idzie, fundamentalnym prawem człowieka.. Sole Rok Szkolny 2018/2019: Fotografia czarno-biała - Agata Rosińska Twardość wody - Ania Matuszewicz Twardość Wody - Szymon Patyna Twardość wody - Loris Karius i Franciszek Bonowicz Rok Szkolny 2017/2018: Sole Show - Arek Bielak,…Pierwsze informacje o powodziach w Polsce, wg Kroniki Jana Długosza, miały miejsce w latach 998 i 1118.. WODA Prezentacja [tryb zgodno ci] Author:wzrost objętości wody o około 10% przy zamarzaniu; Brudna woda.. Dawka LD50 to ilość trucizny, która w przeliczeniu na kilogram masy ciała w ciągu 30 dni zabija połowę osobników które ją przyjęły.. Poza tym, wszystkie jej pozostałe właściwości, łącznie z wyglądem, zapachem i smakiem są identyczne.Możesz wybrać ze spisu niżej to, co Cię szczególnie interesuje lub też przejrzeć ciekawostki losowo, klikając w obrazek, który znajduje się powyżej.. A czy wiecie, że czysta woda to śmierć?. Woda w zasadzie decyduje o tym, gdzie mieszkają ludzie, gdzie rozwijają się miasta.. 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody; Około 2,5 miliarda ludzi, nie ma dostępu do podstawowych urządzeń sanitarnych, stanowi to prawie 40 % całej światowej populacji; Ziemia to zamknięty system, tzn., że rzadko traci zasoby wodne.. Oto 40 interesujących ciekawostek o zwierzętach, które żyją na naszej planecie.. 1.Ciężka woda ma większą gęstość.. Brudna woda (Fot. 1 i 2) oraz brak higieny zabija rocznie miliony ludzi (patrz plansza 2.).. Geograficzne.. jak na owe czasy program reintrodukcji rysia w Puszczy Kampinoskiej.. Kolejne 2% jest zamknięte w lodowcach.. Picie zbyt dużej ilości wody może jednak spowodować zatrucie.. Ze względu na konfigurację elektronową tlenu, woda nie ma geometrii liniowej, jej cząsteczka jest zgięta pod kątem 104°.27 ciekawostek o wodzie.. Czy woda destylowana przewodzi prąd?. Poza tym w programie: odsalanie wody, oczyszczanie, woda w elektrowniach - od węglowych, po atomowe, ciśnienie wody, jej wyporność i inne ciekawostki.W tym dziale znajdują się prezentacje autorstwa uczniów Gimnazjum i Liceum Akademickiego, zamieszczone w formacie do pobrania lub do oglądania online.. Dział będzie systematycznie poszerzany o kolejne ciekawostki, więc zaglądaj tu co jakiś czas, by dowiedzieć się czegoś nowego.Wodę o małej zawartości składników mineralnych nazywamy wodą miękką, natomiast zawierającą znaczne ilości soli wapnia i magnezu - wodą twardą.. 35 607 osób lubi to · 1 osoba mówi o tym..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt