Historia i rozwój informatyki prezentacja multimedialna
Zapraszamy w podróż, która przedstawi, jak wyglądała historia komputera w skrócie od czasów ENIAC-a do czasów współczesnych, a nawet planów na dalsze lata./ Informatyka.. Dzięki tej prezentacji dowiesz się, jak kształtowała się droga pieniądza od czasów starożytnych do dnia dzisiejszego.. Informatyka jest współcześnie dziedziną wszechobecną, a z jej osiągnięć korzystamy w codziennym życiu.Historia informatyki rozpoczyna się wcześniej, niż wydaje się to większości ludzi.. Rozwój pisma ideograficznego przyczynił się do powstania w nim wielu nowych znaków, niektóre z nich miały po kilkaset wariantów.Historia informatyki, w dzisiejszym znaczeniu tego słowa, rozpoczyna się w latach 40.. Uruchom prezentację > Pozostałe prezentacje , Informatyka , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 .Więcej o historii informatyki możesz przeczytać tutaj, poznając historię złamania enigmy oraz tutaj, jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak powstał pierwszy komputer.. Edytuj pliki PowerPointa za pomocą Prezentacji.. , Informatyka , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 .Moi Drodzy .. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie domowe.Historia polskich komputerów, lata 1948-1967 Wstęp.. Do najbardziej znanych osiągnięć Leibniza należało .Historia pisma - prezentacja multimedialna do pobrania - spakowana wersja (27 MB) - ..

Czym jest prezentacja multimedialna?

Wszystko to bezpłatnie od Google.HISTORIA I ROZWÓJ INFORMATYKI Prezentacja Nadii Bednarczyk Powrót do przeszłości DAWNE URZĄDZENIA Przed powstaniem komputerów ludzie konstruowali urządzenia służące do wykonywania obliczeń.. XX wieku, kiedy pojawiają się pierwsze kalkulatory służące m.in. do mechanizacji procesu dekryptażu szyfrogramów niemieckiej maszyny szyfrowej Enigma.HISTORIA I ROZWÓJ INFORMATYKI HISTORIA HISTORIA Historia informatyki, w dzisiejszym znaczeniu tego słowa, rozpoczyna się w latach 40.. Prezentacja powinna być wykonana zgodnie z zasadami tworzenia prezentacji multimedialnych, które zapisywaliśmy w zeszycie.. Ułatwiają wizualizowanie ważnych zagadnień i sprzyjają zainteresowaniu młodzieży tematem.Utwórz nową prezentację i edytuj ją razem z innymi osobami w tym samym czasie.. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie domowe.Przeczytaj tekst z podręcznika od informatyki Lubię to!. - modzie - wybranym okresie w historii (może lata 20 (rozwój kina, moda, wybitne aktorki kina niemego nwm czy cie to jara ale fajny .Tworzenie prezentacji multimedialnej - projekt..

Historia i rozwój ...Historia pieniądza.

Na podstawie tekstu z podręcznika należy wykonać prezentację pt. „Historia i rozwój informatyki".. Człowiek juz w zamierzchłych czasach opracował metody liczenia oraz przetwarzania informacji, które przetrwały do dziś, bądź uległy modyfikacji w nieznacznym stopniu.. Podstawowy montaż filmu.. Kardynał August Hlond .. nauczyciel kształcenia zintegrowanego i informatyki w Publicznej Szkole Podstawowej w Żyrowej - nowość!Prezentacje multimedialne i filmy , Projekty multimedialne , Klasa 8 , Lubię to!. Przypomni też przypadki fenomenu powstania dużych informatycznych spółek giełdowych takich jak .Informatyka 29.05,05.06 Klasy 8 Temat: Historia i rozwój informatyki Strony w podręczniku 230 - 239 Dzień dobry, Wasze zadanie to stworzenie prezentacji multimedialnej na temat "Historia i rozwój informatyki ".Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. Naukowcy, informatycy i wizjonerzy.. HISTORIA INFORMATYKI Historia informatyki, w dzisiejszym znaczeniu tego słowa, rozpoczyna się w latach 40.. Multiteki zostały przygotowane do języka polskiego, historii, biologii, chemii, geografii, fizyki i plastyki.. Prezentacja musi zawierać:Utwórz prezentację multimedialną na wybrany temat..

Prezentacja multimedialna na informatyk ...

Jesteście na etapie przygotowania się do egzaminu ósmoklasisty, więc proszę abyście skupili się na tych przygotowaniach z poszczególnych przedmiotów.Plik HISTORIA INFORMATYKI.pptx na koncie użytkownika kacpirss • folder Prezentacje informatyka • Data dodania: 9 mar 2013- o muzyce jakiej słuchasz - o ulubionym zespole/wykonawzy - o ulubionym aktorze/aktorce (filmy w jakich grał, można dużo napisać skorzystaj z filmweb.pl) - serialu (naturalnie nie tasiemiec.. Matematyka;Temat: Historia i rozwój Informatyki.Historia informatyki, w dzisiejszym znaczeniu tego wyrażenia, rozpoczyna się w latach 40.XX wieku, kiedy pojawiają się pierwsze kalkulatory służące m.in. do mechanizacji procesu dekryptażu szyfrogramów niemieckiej maszyny szyfrowej Enigma.Są jednakże autorzy, sięgający w przeszłość aż do początków cywilizacji i upatrujący pierwocin informatyki (rozumianej po prostu jako .Rozwój Osobisty (216) Sny (45593) Subkultury (2735) Tożsamość Płciowa (80) .. Nagranie zawartości ekranu.. Informatyka 0 codzienne zastosowania.. Mam książkę pod takim tytułem więc nie było trudno zrobić pracy na taki temat;) ale ty możesz wpisać w Google i ci .Biblioteka multimedialnych zasobów dla klas 7 i 8, które można pogrupować zgodnie z konspektem lekcji.. Nie wiem co oglądasz.. Jej podstawowe elementy to: q pamięć złożona z elementów przyjmujących stany 0 i 1,. q arytmometr zdolny wykonywać działania arytmetyczne i logiczne,Historia informatyki - najważniejsze nazwiska, które wpłynęły na tę dziedzinę wiedzy..

Prezentacja multimedialna w dziesięciu krokach.

Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.. Przygotowałam dla Was lekki temat, abyście swój cenny czas wykorzystali na przygotowania do sprawdzianu w klasie VIII.. .E‑podręczniki to bezpłatne i dostępne dla wszystkich materiały edukacyjne.. Historia Komputerów - Prezentacja Power Point.. Został nam ostatni temat w podręczniku: Historia i rozwój informatyki - na stronach 230 - 239.. Poniżej zostały przedstawione najciekawsze wydarzenia (tak zwane kamienie milowe) mające związek z komputerami oraz .Architektura von Neumanna John von Neumann (1912-1957), postać numer jeden w historii współczesnej informatyki, zaproponował architekturę komputera wykorzystywaną do dziś, znaną jako von neumannowska.. Pracuj niezależnie od tego, czy masz połączenie z internetem.. Kapłan, poeta, teolog.. - prezentacja multimedialna Ewy Maciejek z Zespołu Szkół Budowlanych w Rybniku.. XX wieku, kiedy pojawiają się pierwsze kalkulatory służące m.in. do mechanizacji procesu dekryptażu szyfrogramów niemieckiej maszyny szyfrowej Enigma.Są jednakże autorzy, sięgający w przeszłość aż do początków cywilizacji i upatrujący pierwocin informatyki (rozumianej po prostu jako dział .Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. Nie ukrywam, jestem dobra z informatyki:D i zrobiłam prezentacje na temat "wyspy świata".. Dodawanie do prezentacji dźwięków i filmów.. Wspólnie przeanalizujemy, jak wraz z rozwojem cywilizacyjnym zmieniały się formy i cechy pieniądza, a także prześledzimy historię polskiej waluty.. Liczydło - przyrząd Abakus WPrezentację należy urozmaicić rysunkami (zdjęciami, schematami).. Interesował się konstrukcją maszyn, w tym również zegarów.. XX wieku, kiedy pojawiają się pierwsze kalkulatory służące m.in. do mechanizacji procesu dekryptażu szyfrogramów niemieckiej maszyny szyfrowejOd czasów ENIAC-a zmieniło się właściwie wszystko, bo dzisiejsze pecety stały się nie tylko wydajniejsze, ale przede wszystkim: mobilne, wielozadaniowe i estetyczne.. Potrzeba liczenia pojawiła się około X wieku przed naszą erą.. Temat 12.. Zagrożenia związane z rozwojem informatyki i technologii informacyjno-komunikacyjnych.. Celem projektu jest omówienie zagrożeń dla rozwoju społecznego i gospodarczego oraz dla obywateli, związanych z rozwojem informatyki i TIK.rozwoju i ewolucji piktogramów, których postać upraszczano poszukując jednocześnie środków wyrazu dla pojęć zbyt skomplikowanych dla zwykłego (wówczas) zapisu obrazkowego.. Gottfried Wilhelm Leibniz (ur. 1646, zm. 1716) - uważany za prekursora informatyki, wynalazca rachunku różniczkowego i całkowego..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt