Praca klasową z lektury w 80 dni dookoła świata
Powieść fantastycznonaukowa Verne'a pt.: „W 80 dni dookoła świata" opisuje przygody angielskiego dżentelmena, pana Phileasa Fogga, który pewnego dnia założył się o znaczną sumę pieniędzy ze swoimi partnerami do gry w karty o to, że w ciągu osiemdziesięciu dni uda mu się objechać świat dookoła.Praca klasowa z lektury W 80 dni dookoła świata 1.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.. Oczytany i znający się na geografii oraz podróżach.Co mam wybrać na pracy klasowej?. Wymień zwyczaje panujące w krajach, które odwiedził głowy bohater.. Napisz co wiesz o J. Verne 4.. ( wystarczy jeden) *3.. W ślad za nimi udaje się agent policji Fix, przekonany, że pan Fogg jest uciekającym przestępcą…Co wiesz o lekturze " W 80 dni dookoła świata"?. Ekscentryk o bardzo uporządkowanym trybie życia.. Dnia 13.01.2020 roku w klasie 5a odbył się konkurs klasowy "Najpiękniejsza okładka do lektury W 80 dni dookoła świata".. Dnia 8.01.2020 roku w klasie 8b odbył się konkurs klasowy.. "W 80 dni dookoła świata" to lektura sugerowana dla klasy 5.. KawaiiNightmare 4 lata temu.. Napisz opowiadanie pod tytułem "Najwspanialsza podróż mojego życia"..

Jutro mam pracę klasową z lektury "W 80 dni dookoła świata".

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Czy Fileas Fogg byłby dobrym towarzyszem podróży?. Pracując w grupach przygotujcie cztery kartki z dziennika, w których opiszecie wspomnienia z podróży, uwzględniając typowy dla Waszej postaci sposób opowiadania.Quiz wiedzy z lektury "W 80 dni dookoła świata".. Napisz pamiętnik z podróży dookoła świata, w której byłeś/byłaś w ubiegłe wakacje.. Tagi dla tego testu: Lektury, "W 80 dni dookoła świata", szkołaJuliusz Verne W 80 dni dookoła świata Zobacz więcej Ulubione [.]. najczęściej bywa tak, że wielcy złodzieje zawsze z pozoru przypominają uczciwych ludzi.Gatunek utworu.. Udostępnij.. Skomentuj.. bbomba, 2012-11-20 Szkodaa, że nie ma proponowanych odpowiedzi.. Czy Fileas Fogg byłby dobrym towarzyszem podróży?. okrążyć cały świat.. 197 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. 25 tysięcy; 55 tysięcy; .. 7 sposobów na wypracowanie dobrych nawyków odrabiania pracy domowej.. Co Fogg chciał zrobić w 80 dni?. Opisz tego bohatera i odpowiedz na pytanie.Sprawdzian ze znajomości lektury "W 80 dni dookoła świata".. Jutro mam pracę klasową z tej lektury i nie wiem z czego się nauczyć..

Sprawdź co wiesz o lekturze ,,W 89 dni dookoła świata''.

Opisz tego bohatera i odpowiedz na pytanie.. Napisz do nas.. pytanie 1 z 10. zagrać w wista.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Odkryją, czym jest przyjaźń, odwaga, siła woli, poczucie godności i honoru.Autor - Juliusz Verne Tytuł - "W 80 dni dookoła świata "Czas i miejsce akcji - 2 X - 21 XII 1872 r., Londyn, szlak podróży dookoła świata Bohaterowie - główny - pan Fogg, drugoplanowi: Jan Passepartout (Obieżyświat), detektyw Fix, pani Auda KRÓTKIE STRESZCZENIE Główny bohater utworu, Fileas Fogg, to najbardziej tajemniczy z członków londyńskiego klubu "Reforma".. Test z odpowiedziami !. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Ciekawostki o autorze powieści - Przymiotniki // odp.Od słowa do słowa, zakłada się z nimi o wielką sumę, że zdoła objechać świat dookoła w ciągu zaledwie 80 dni.. W oryginale powieść nosi tytuł Le tour du monde en quatre-vingt jours.. Odtwarzamy trasę podróży pana Fogga - Kolejność wydarzeń // odp.. Ale Fogg był uparty i twierdził, że wszystko można przewidzieć, a będąc spokojnym, punktualnym i zdyscyplinowanym z łatwością można odbyć taką podróż dookoła świata w 80 dni.Wydanie W 80 dni dookoła świata kompletne bez skrótów i cięć w treści..

[przypis edytorski]Quiz o lekturze pt,,80 dni dookoła świata'' DRAFT.

3 rośliny, z którymi wyhodujesz swoje własne świeże powietrze.. założyć się z przyjaciółmi.Odpowiedzi: 1.Londyn 2.Anglik 3.Reforma 4.z lokajem 5.punktualnie o 12 w nocy 6.Obieżyświat, Francuz 7.przed drzwiami świątyni zdejmowali buty 8.słoń 9.Auda 10.Fogg wpłacił kaucję na sumę tysiąca funtów 11.detektyw Fix 12.Fix spił Obieżyświata 13.tajfun 14.Indianie plemienia Siuks 15.bo pojechał na wschód a nie na zachód i .Różne postawy podróżników opisane w lekturze „W 80 dni dookoła świata".. SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY „W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA" .W 80 dni dookoła świata.. Autorem książki jest Juliusz Verne.. Przygotuj się do lekcji języka polskiego, powtórz najważniejsze zagadnienia z lektury.. W podróż wyrusza jeszcze tego samego dnia, razem z nowo zatrudnionym francuskim służącym, Obieżyświatem.. A ja już miałam i pomogę Ci dostać 5.. W 80 dni dookoła świata to powieść podróżniczo-przygodowa i jako taka ma następujące cechy:.. Jesień to najlepszy czas, by .W 80 Dni Dookoła Świata - Juliusz Verne (Audiobook PL)Test z lektury "Syzyfowe prace" S. Żeromskiego Gabriela Kraszewska; Test z lektury "Ten obcy", .. JULIUSZ VERNE- „W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA .. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do .Konkurs klasowy w 5a ..

Ile funtów zostało skradzione z banku w lekturze "W 80 dni dookoła świata"?

Późnie sza tradyc a utrwaliła ednak nazwęW osiemdziesiąt dni dookoła świata.. Jest do wyboru tak:-dokładna charakterystyka Fileasa (Philleasa) Fogga-dokładna charakterystyka Obieżyświata (Passpartou)-list do kolegi zachęcający do przeczytania tej książki-recenzja książki "W 80 dni dookoła świata" lub innej przeczytanej niedawno (prawdziwej)-własne opowiadanie .Rozwiąż test z lektury „W 80 dni dookoła świata" autorstwa J. Verne i sprawdź, w jakim stopniu opanowałeś treść książki.. Test zawiera 17 pytań.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Pobierz (doc, 25,0 KB) Komentarze.. Serdecznie gratulujemy Filipowi Wiśniewskiemu, który wygrał konkurs.. Jeśli już mieliście lub po prostu wiecie, co będzie na tej pracy klasowej (chodzi mi np. jaki będzie temat tego opowiadania, listu czy opisu, itp .Praca klasowa "W 80 dni dookoła świata" 1.. Podgląd treści.. Tagi dla tego testu: Lektura, Szkoła, Przygody, Koleja, Parostatki, Fileas Fogg, Obieżyświat, Fix, Auda, W 89 dni dookoła świata„W 80 dni dookoła świata" - bohaterowie, Fileas Fogg - główny bohater powieści, angielski dżentelmen noszący niższy tytuł szlachecki.. Może być jakieś opowiadanie, list, opis.. .Plik w 80 dni dookoła swiata sprawdzian.docx na koncie użytkownika wiolkaok • folder język polski • Data dodania: 4 gru 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Podróżujemy dookoła świata Pomysł na lekturę „W 80 dni dookoła świata" Juliusza Verne'a Zaproponowany cykl zajęć ma na celu pokazanie uczniom piękna świata, jego egzotyki i osobliwości.. akcja powieści toczy się w podróży, niezwykłe jest to, że bohaterowie pokonują duże odległości bardzo szybko, jak na czasy, w których żyją, a czasem sięgają po niestandardowe środki lokomocji, jak np. słoń, łódź-sanie;¹W osiemdziesiąt dni dookoła świata—tytułpolskiegotłumaczenia,stanowiącegopodstawęninie sze publi-kac i, brzmi:Podróż naokoło świata w -ciu dniach..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt