Sprawozdanie szatan z siódmej klasy
Udostępnij.. 2011-04-07 17:58:21Test z "Szatan z siódmej klasy" Dowiedz się co wiesz na temat lektury "Szatan z siódmej klasy" Tagi dla tego testu: HappySzatan z siodmej klasy-1960.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. .,,Szatan z siódmej klasy" to kolejna, znakomita i ponadczasowa powieść Kornela Makuszyńskiego.. 2012-02-06 18:22:45; Jak napisać sprawozdanie z lektury Szatan z siódmej klasy?. Quiz w Poczekalni.. Ma siedemnaście lat i uczęszcza do siódmej klasy warszawskiego gimnazjum .W „Szatanie z siódmej klasy" można znaleźć wiele takich zlepków.. FunTest.pl.. Agata_Froncz 3 lata temu.. cirrus 146 pkt.. Następne wideo.. Powinna sobie poradzić i zaliczyć na conamniej 3.. 2011-01-02 11:59:30 Krzyżówka dotyczące lektury ,, Szatan z siódmej klasy " , Pomożecie ?. .Jak dobrze znasz lekturę pt. „Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego?. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. minimum 15 zdańAdam Cisowski - sprytny uczeń siódmej klasy o przezwisku "Szatan" ze względu na jego spryt, odgadł metodę pytania profesora, za rok miał zdawać maturę, rozwiązał zagadkę złodziei drzwi, Ojciec Adasia - lekarz, Matka Adasia - gospodyni, jak pisze Makuszyński "(.). przedobra kobieta, która (.). miała na głowie cały dom.. Szatan z siódmej klasy --jaka była sytuacja Francuza (jak się czuł dlaczego był w rozpaczy) Potrzebujesz pomocy?.

81% Plan wydarzeń "Szatan z siódmej klasy".

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Skomentuj.. Odblokuj dostęp do 7620 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!. Skomentuj.. Wyślij zgłoszenie .Jak dobrze znasz lekturę ,,Szatan z siódmej klasy"?. Zawiera nieodpowiednie treści?. PATKA71928 4 lata temu.. plisska 2011-01-11 19:28:13; Opiszecie mi najciekawszą historię z lektury SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY?. Klasa siódma wyróżniała się spośród innych radością, rozbrykaniem i szczerą przyjaźnią.Powieść „Szatan z siódmej klasy", która jest dziełem Kornela Makuszyńskiego, to opowieść przygodowo - detektywistyczna, opisująca wakacyjne przygody siedemnastoletniego chłopca, Adasia Cisowskiego, znanego w całej szkole jako „Szatan" z racji, że umiał rozwiązać każdą zagadkę.Jest to test do książki szatan z sódmej klasy.. Znamy go z takich dzieł jak, np. O dwóch takich, co ukradli księżyc (1928), Przyjaciel wesołego diabła (1930), Panna z mokrą głową (1933), Awantura o Basię (1937), Szatan z siódmej klasy(1937), Szaleństwa panny Ewy (1957).KORNEL MAKUSZYŃSKI - „SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY" 1.Adaś ma: a.15 lat b.16 lat c.17 lat 2.Ojciec Adasia jest: a.nauczycielem historii b.prawnikiem c.lekarzem 3.Profesor Gąsowski zwracał się do Adasia: a.Adasiu b.Piotrusiu c.kolego 4.Rodzina Adama Cisowskiego liczyła: a.7 osób b.3 osoby c.5 osób 5..

2012-02-06 18:22:45Szatan z siódmej klasy.

Opis Adasia: Głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy" jest Adam Cisowski - tytułowy szatan .. To zależy też od testu.. Jednym z nich może być choćby opis historii przedstawionej w słowach „historia jest bigosem, ciężkostrawną nie tylko z całego tygodnia, ale z wielu lat tysięcy" Porównanie historii do potrawy użytej przez Iwo Gąsowskiego jest naprawdę zabawne.. Zapraszam do dodawania komentarzy.Jeśli pytanie ma więcej niż 1 poprawna odpowiedź to punkt jest za choć jedną poprawną.Osoba która zda ten test.. Powieść jest przezabawną historią, pełną tajemnic, zagadek i ich rozwiązywania.Twórcą książki Szatan z siódmej jest Kornel Makuszyński.. Chłopca obdarzonego dużym sprytem, inteligencją, a przy tym nie pozbawionego poczucia humoru i tupetu.Geneza utworu i gatunek.. Zawiera historię szkoły i miejscowości, informacje o bieżących wydarzeniach, bogatą fotogalerię.. Do dziś równie chętnie sięgają po nią kolejne pokolenia młodzieży, przenosząc się dzięki niej w świat przygody, by wraz z głównym bohaterem utworu rozwiązywać tajemnicę starego dworu rodziny Gąsowskich.Oficjalna witryna internetowa szkoły w Olesznie od lat związanej z historią i tradycjami Armii Krajowej.. Adaś spędza wakacje we wsi: a.Bejgoła b.Ejgoła c.Głodowce 6.Oczy Wandy miały kolor .Jak napisać sprawozdanie z lektury Szatan z siódmej klasy?.

83% Plan wydarzeń przygód "Szatana z siódmej klasy".

Udostępnij.. Powieść „Szatan z siódmej klasy", która jest dziełem Kornela Makuszyńskiego, to opowieść przygodowo - detektywistyczna, opisująca wakacyjne przygody siedemnastoletniego chłopca, Adasia Cisowskiego, znanego w całej szkole jako „Szatan" z racji, że umiał rozwiązać każdą zagadkę.Szatana z siódmej klasy napisał autor wielu znanych i lubianych książek dla dzieci i młodzieży - Kornel Makuszyński.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Serwis zamknięty.. Lektury (Język polski) Zadaj pytanie REKLAMA.. Napisz do nas.. Utwór powstał w 1937 roku.Krzyżówka dotyczące lektury,, Szatan z siódmej klasy" , Pomożecie ?. Udostępnij.. MISIAkitka 96 pkt.. O_O 156 pkt.. Udostępnij.. Narrator wymienia także dwór Wiliszki, należący do państwa Niemczewskich (gdzie Adaś .Jak dobrze znasz lekturę „Szatan z siódmej klasy"?. PowodzeniaSzatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie.. Zanim napisany został „Szatan z siódmej klasy" powstała inna powieść, która wykazywała pewne podobieństwo jeśli chodzi o poszczególne elementy fabuły do „Szatana z siódmej klasy".. Peliji 4 lata temu.. gabciaa222 5 lat temu.. Powieść ukazała się w 1937 r. i jest jednym z wielu utworów pisarza dla młodzieży, w których propaguje pełen ciepła humor oraz wyraża wiarę w zwycięstwo dobra nad złem..

78% Plan wydarzeń lektury pt. "Szatan z siódmej klasy".

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.. 81% Plan wydarzeń "Szatan z siódmej klasy".. 8 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Quiz w Poczekalni.. 4.Ocenę książki.. 118 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Dodał: grecka kolega.Napisz sprawozdanie z lektury (szatan z siódmej klasy) 1.dane dotyczące utworu (autor,tytuł,rok wydanie) 2.Problematyka utworu (tematyka) 3.Krótko o treści książki.. Pomożeciee?. kozak .W klasie siódmej historia stała na wysokim poziomie, a wezwani do odpowiedzi uczniowie odpowiadali celująco.. 65 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zawiera nieodpowiednie treści?. ", czworo rodzeństwa Adasia - "rozwścieczona czwórka .„Szatan z siódmej klasy" - recenzja książki Powieść Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy" po raz pierwszy ukazała się w 1937 roku i szybko zyskała uznanie młodych czytelników.. wikimiki2020 79 pkt.. Pan Gąsowski z uznaniem kiwał głową, dumny, że jego uczniowie zapałali do historii prawdziwą namiętnością.. 2011-01-02 11:59:30; Z lektury,, Szatan z siódmej klasy".. Skomentuj.. Do dziś równie chętnie sięgają po nią kolejne pokolenia młodzieży, przenosząc się dzięki niej w świat przygody, by wraz z głównym bohaterem utworu rozwiązywać tajemnicę .Powieść Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy" po raz pierwszy ukazała się w 1937 roku i szybko zyskała uznanie młodych czytelników.. Treść tekstu zawiera trzy stałe elementy: ofiarę: tu jest to rodzina Iwa .74% Plan wydarzeń "Szatana z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego.. Najlepsi w tym miesiącu universal_soldier 299 pkt.. Szatan z siódmej .Szatan z siódmej klasy - powieść dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego.Głównym bohaterem jest Adam Cisowski, mądry i logicznie myślący chłopiec z żyłką detektywistyczną.Powieść opowiada o tajemnicy z czasów wojen napoleońskich - zagadce, którą Adaś, wraz z rodziną Gąsowskich, będzie musiał rozwiązać.Wszystko to razem sprawia, że "Szatana z siódmej klasy" czyta się jednym tchem i z wielką przyjemnością.. Mam nadzieje że opinie będą dobre.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Strona główna Publikacje nauczycieli Testy i sprawdziany Szatan z siódmej klasy - test znajomości lektury.. anuluj.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Skomentuj.. .Miejscem akcji „Szatana z siódmej klasy" jest Warszawa (gimnazjum, w którym uczy się Adam Cisowski, jego dom oraz mieszkanie profesora Gąsowskiego), a następnie dwór państwa Gąsowskich, mieszczący się we wsi Bejgoła niedaleko Wilna..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt