Przemysł i usługi we francji prezentacja
Gospodarka Europy , Klasa 6 , Planeta Nowa , Geografia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 .Lekcja: Przemysł i usługi we Francji.. Francja to duże i ważne europejskie państwo.. Mimo tych wszystkich zalet bezrobocie we Francji zalicza się do najwyższych w Europie, w 2008r.. FrancuziStruktura wytwarzania dochodu narodowego: rolnictwo 6%, przemysł 32%, usługi 59%.. Zajmuje się wytwarzaniem różnych produktów na masową skalę.. 4) Najważniejszym czynnikiem rozwoju przemysłu we Francji było(a).znaczny wzrost z 88,4 w 2011 roku do 111,9 w 2014 roku) i we Francji; w krajach słaborozwiniętychna 100 tys. osóbprzypada zaledwie kilka bankomatów, w przypadku niektórychnawet poniżej1, np.: Afganistan (0,8 bankomatów/100 tys. Mieszkańcóww 2014 roku), Czad (0,9) i Sudan Południowy(0,98).Najwięcej osób we Francji pracuje w usługach - 49 % ogółu zatrudnionych (dane z 2001 roku), około 28,1 % osób zatrudnionych jest w administracji.. Przemiany polityczne i gospodarcze (stara wersja 2017) 2.. Francuskie jedzenie ~ - 6 potęga gospodarcza Plantacja winogron we Francji.. Ok. 70% PKB tworzy szybko rosnący sektor usług, jedna czwarta przypada na zróżnicowany przemysł.. Wysyłam Wam dwie strony ćwiczeń (podsumowanie) i ćwiczenie interaktywne.. W 1944 Francja została oswobodzona przez aliantów.W strukturze zatrudnienia zdecydowanie dominują usługi, które skupiają ok. 65 zawodowo czynnej ludności, następnie plasuje się przemysł - ok. 25% a na końcu rolnictwo - ok. 6%..

Przemysł i usługi we Francji , 4.

Usługa to działalność gospodarcza, która ma na celu zaspokojenie różnych potrzeb ludzi, firm, organizacji.. wynosiło 7,2%.. Dochód narodowy w przeliczeniu na 1 mieszkańca w 1991 wynosił 18 291 USD.. Przejawia się to między innymi w tym, że większość pracujących mieszkańców jest zatrudnionych w sektorze usług, znacznie mniej - w przemyśle, a najmniej - w rolnictwie.We wszystkich krajach wysokorozwiniętych zatrudnia najwięcej osób [ we Francji 4/5 zatrudnionych] We Francji największe znaczenie mają usługi: transportowe - [szybkie koleje TGV] badawczo rozwojowe turystyczne - ten kraj odwiedza najwięcej turystów na świecie [patrz następny slajd] handel - 6 miejsce w świecie Ćw.. Gospodarka paliwowo-energetyczna.. Przemysł (nowa wersja 2020) 6.. Ludność i urbanizacja (stara wersja 2017) 3.. Średnia stopa inflacji za lata 1980-1991, 5,7%.. Zapisz w zeszycie temat lekcji, a pod nim wklej uzupełnioną przez siebie notatkę .admin Aktualności, Blog, Klasa 6 - Europa aktualności, Europa, Francja - nowoczesna gospodarka..

... przemysł we francji.

Giełdy papierów wartościowych działają w Paryżu, Bordeaux, Lille, Nancy, Nantes, Marsylii i Lyonie.A, ponieważ ma największy udział zatrudnionych w przemyśle i budownictwie B, ponieważ ma największy udział zatrudnionych w rolnictwie C, ponieważ ma największy udział zatrudnionych w usługachWe Francji powoli przecierała sobie szlaki demokracja.. Wpływ człowieka na środowisko (nowa wersja 2020) * * * * * 1.. Rolnictwo (stara wersja 2017) 4.. 5Temat: Przemysł i Usługi we Francji ( podręcznik str. 106-111, ćwiczenia str. 69-71) NaCoBeZu (czyli cele lekcji) - omawiam zadania i funkcje przemysłu - wymieniam przykłady produktów wytwarzanych w przetwórstwie przemysłowym - omawiam czynniki rozwoju przemysłu we Francji - wymieniam przykłady nowoczesnego przemysł FrancjiCharakterystyczne cechy państw Basenu Morza Śródziemnego - Włochy i Francja.. Do najważniejszych cech tej fazy rozwoju gospodarczego należą: rozpowszechnienie się masowej , standaryzowanej produkcji , a w rezultacie masowej konsumpcji oraz powszechnej .Mówiliśmy o rolnictwie, przemyśle i budownictwie oraz o usługach - jako trzech gałęziach gospodarki każdego państwa.. Chciałabym żebyśmy najpierw wyjaśnili pojęcie przemysł - to jeden z trzech sektorów gospodarki.. Wybierz formę swojej notatki do zeszytu (możesz przepisać ją w punktach lub w formie grafonotki)Wszystkie mapy i grafiki pochodzą ze stron: Prezentowany materiał służy wyłącznie do celów edukacyjnych.Francja należy także do grona pięciu największych inwestorów świata (po USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Japonii)..

gospodarka francji.

innych działach gospodarki narodowej jak usługi, finanse itp. Na podstawiePrzemysł motoryzacyjny zatrudnia bezpośrednio około 700 tys. osób, a pośrednio 2,5 mln osób.. Zagłębie to zaczęło się rozwijać w XIX wieku.. (24.04.2020) Mam nadzieję, że prezentacja wam się podobała.. Jej gospodarka należy do najbardziej nowoczesnych na świecie.. Przemysł: Francja jest krajem zasobnym w surowce mineralne.Jakie wyzwania automatyzacja, cyfryzacja i globalizacja stawia europejskiemu przemysłowi?. Przemysł (stara wersja 2017) 5.. W 2011 we Francji wyprodukowano 2,29 milionów aut.. Na podstawie materiałów uzupełnij załączoną grafonotkę.. opisz rolę rolnictwa i przemysłu w gospodarce Francji.5.. Usługi (nowa wersja 2020) 7.. Najmniej osób zatrudnionych jest w rolnictwie - tylko 5,2 %, a 17,7 % osób w przemyśle.Odczytaj na diagramie udział poszczególnych form użytkowania ziemi we Francji i uzupełnij luki w poniższym tekście, wybierając wartości z listy.. Ta lekcja w wersji e-learning TUTAJ Dowiedz się więcej TUTAJ.. Drogi Uczniu, zapoznaj się z materiałem przygotowanym w prezentacji dotyczącym przemysłu i usług we Francji.. d) Prawie 88 mln.. Odróżnia się od przemysłu tym, że nie polega na wytwarzaniu dóbr (konkretnych produktów).. b) Prawie 85 mln.. W 1914 Francja weszła w skład Ententy z Anglią i Rosją, razem z nimi pokonując Niemcy..

Co to są usługi?

W przyszły poniedziałek (3 lutego 2020 r.) będziemy o tym rozmawiać w Ministerstwie Rozwoju podczas I Polsko-Francuskiego Forum Przemysłu Przyszłości.Temat: Usługi we Francji.. 17,2, 29,0, 33,6, 2,0, 18,2 Największy udział w strukturze użytkowania ziemi we Francji w 2009 roku mają grunty orne zajmujące .. % powierzchni kraju.Zdecydowana większość ludności (prawie 3) jest zatrudniona w sektorze usług, 1 w przemyśle, a tylko 5% zajmuje się rolnictwem i leśnictwem.. Skupiliśmy naszą uwagę na Danii, Węgrach, Francji, krajach S Europy.. c) Prawie 87 mln.. Do ważnych usług należą usługi transportowe, badawczo rozwojowe, turystyczne oraz handel.scharakteryzujesz przemysł i usługi we Francji; dowiesz się co to jest PKB .. W jaki sposób polski i francuski przemysł powinien rozwijać się wobec Europejskiego Zielonego Ładu?. Usługi (stara wersja 2017) 6.f) produkcja maszyn i urządzeń 2) PRAWDA CZY FAŁSZ: We Francji w sektorze usługi pracuje aż 3 / 5 zatrudnionych.. Włochy - powierzchnia wyżynno - górzysta, rozległa Nizina Padańska z żyznymi glebami, klimat śródziemnomorski, Włochy są aktywne sejsmicznie ma czynne wulkany, bogata sieć rzeczna, dwuizbowy parlament, podstawą gospodarki jest przemysł i usługi,.Ukształtowanie terenu Turystyka Klimat -Umiarkowany przejściowy Wieża Eiffla Niziny -Umiarkowany oceaniczny Lazurowe wybrzeże -górski Masyw Centralny wybrzeża To jest prezentacja o Francji.. Komunikacja.PRZEMYSŁ - POJĘCIE, FUNKCJE, CZYNNIKI LOKALIZACJI, REWOLUCJE .. Zagłębie Północne we Francji.. Wcześniej o Francji i Wielkiej Brytanii.. W 1940 r. jednak została pokonana przez III Rzeszę, a na południu kraju Hitler utworzył współpracujący z nim rząd Vichy.. a) PRAWDA b) FAŁSZ 3) Ile turystów odwiedziło Francję w 2017 roku?. We Francji przemysł jest bardzo dobrze rozwinięty, zwłaszcza przemysł2.. Pozostałą część PKB wytwarza bardzo duże, jak na warunki zachodnioeuropejskie, rolnictwo.Kiedy do przekazania masz ważne informacje, bez dobrej oprawy ryzykujesz, że prezentacja nie wywoła oczekiwanego efektu.Niestety, oprócz ciekawych treści, liczy się także forma podania..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt