Inżynieria genetyczna korzyści i zagrożenia notatka
Zaletą GMO jest możliwość wykorzystania mało żyznych obszarów do upraw , dzięki stworzeniu odmian roślin tolerujących susze czy wysokie zasolenie gleb.Plik Inżynieria genetyczna korzyści i zagrożenia.pptx na koncie użytkownika szaisung • folder Prezentacje • Data dodania: 7 maj 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Geny, które są szkodliwe z punktu widzenia człowieka, mogą być eliminowane, a te korzystne - dodawane.. Zadanie premium.Temat 7: Inżynieria genetyczna - korzyści i zagrożenia Temat 7: Inżynieria genetyczna - korzyści i zagrożenia.. Posty dotyczące tematu "Biotechnologia" przybierają formę opracowań i zawierają informacje pochodzące z podręcznika "Biologia na Czasie 1 - poziom podstawowy" dla szkół ponadgimnazjalnych wydawnictwa "Nowa Era .Zadanie: inzynieria genetyczna kożyści i zagrożenia Rozwiązanie:korzyści umożliwia uprawianie roślin odpornych na różne czynniki np niekorzystne warunki atmosferyczne zwiększa okres przydatności zmodyfikowanych produktów zwiększenie możliwości medycyny m in badania prenatalne, eliminowanie chorób dziedzicznych, klonowanie mające pomóc w przeszczepach, zagrożenia ingerencja w .Temat: Inżynieria genetyczna - korzyści i zagrożenia..

Klonowanie - korzyści i zagrożenia 4.

3 Zadanie.. 1.Regulacje prawne - Unia Europejska.. Korzyści Powstały skuteczne leki na wiele chorób w tym ludzka insulina wytwarzana przez bakterie lub drożdże.Jak jest wykorzystywana inżynieria genetyczna w archeologii?. Zmiany w informacji genetycznej 13.. 2 Zadanie.. Ludzkość z nadzieją i obawą śledzi nowe osiągnięcia tej dziedziny, która mimo wszystko budzi bardzo wiele kontrowersji.Inżynieria genetyczna - świadoma i celowa (kontrolowana przez człowieka) ingerencja w materiał genetyczny organizmów, w celu zmiany ich właściwości dziedzicznych.. Wcześniej w obu tych przypadkach możliwe były skutki uboczne - w przypadku hormonu wzrostu zdarzało się, że substancja była zakażona różnego rodzaju wirusami, a w przypadku insuliny możliwa była reakcja alergiczna.INŻYNIERIA GENETYCZNA - KORZYŚCI I ZAGROŻENIA Zadanie 1..

Zadanie 2.Temat : Inżynieria genetyczna - korzyści i zagrożenia.

Mimo licznych głosów sprzeciwu i różnych obaw, wielu ludzi wierzy, że klonowanie może przynieść ogromne korzyści.Uzyskanie komórek macierzystych identycznych genetycznie z komórkami osoby chorej daje nadzieję na regenerację uszkodzonych lub utraconych narządów.. Pozwala ona na kontrolowane tworzenie nowych odmian i gatunków roślin, polepszanie wydajności upraw.. Na przykład obecnie konsumenci chcą kupować chudą wieprzowinę, dlatego DNA świń zmienia się w taki sposób .Inżynieria genetyczna jest to nowa gałąź nauki, która ma przed sobą ogromną przyszłość i nieograniczone możliwości.. 4 Zadanie.. Polega ona na wprowadzaniu do komórek organizmu, którego cechy chcemy zmienić (biorcy), określonego odcinka DNA innego organizmu (dawcy) - tzw. klonowanie DNA.Odpowiednie fragmenty DNA wycina się z DNA dawcy za .Ujemne strony inżynierii genetycznej • Oprócz wielu niezaprzeczalnych zalet, ta dziedzina nauki posiada także wady.. Należy jednak pamiętać, iż jest to dyscyplina nie do końca poznana i może wymknąć się spod kontroli naukowców.Inżynieria genetyczna Inżynieria genetyczna jest stosunkowo nawą gałęzią nauk, czasem myląco zwana nową biotechnologią, w celu upodobnienia jej do nauki wykorzystującej od wieków żywe organizmy w procesie produkcji, jak np..

Inżynieria genetyczna jest więc niewątpliwie ważna i potrzebna.

Techniki inżynierii genetycznej mają szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia człowieka.. Możliwość dobierania odpowiednich komórek genetycznych może znacznie zmniejszyć ryzyko chorób dziedzicznych.. INZYNIERIA_GENETYCZNA(1).pdf.. Przyporządkuj wymienionym dziedzinom (A-D) właściwe zastosowania inżynierii genetycznej (I-V).. Polega ona na wprowadzaniu do komórek organizmu, którego cechy chcemy zmienić (biorcy), określonego odcinka DNA innegoInżynieria genetyczna - korzyści i zagrożenia, Znaczenie badań nad DNA.. Zmiany te mają na celu nadanie nowych lub ulepszenie obecnych cech i właściwości danego organizmu.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Lekcja 2Plik Inżynieria Genetyczna notatki.doc na koncie użytkownika twoj.biotechnolog • folder Notatki • Data dodania: 5 sty 2015Przy czym wprowadzone zmiany będą przekazywane z pokolenia na pokolenie.. Organizmy zmodyfikowane genetycznie 3.. Choroby chromosomalne i wieloczynnikowe.. Podstawowe techniki inżynierii genetyczne 2. pokaż więcej.. 2015-05-03 20:55:52 Wady , zalety .. wykorzystywanie.Regulacje prawne - Unia Europejska Obawy etyczne Wpływ na zdrowie człowieka Wpływ na ekosystemy W Unii Europejskiej, do sprzedaży dopuszczone są takie organizmy i produkty GMO, które nie powodują negatywnych skutków dla zdrowia oraz nie mają negatywnego wpływu na środowisko.Inżynieria genetyczna Świadoma i celowa (kontrolowana przez człowieka) ingerencja w materiał genetyczny organizmów, w celu zmiany ich właściwości dziedzicznych..

notatka_-_inzynieria_genetyczna(1).docx.

apokalipsa czasy ostateczne globalne niewolnictwo globalny obóz koncentracyjny imperium Antychrysta inżynieria genetyczna NWO transhumanizm Czytaj dalej12.. Inne zastosowania .Streszczenie Rozwój inżynierii genetycznej zaowocował powstaniem nowego nurtu w lecznictwie, polegającego na wprowadzaniu do organizmu obcych kwasów nukleinowych w celach terapeutycznych.. Proszę przepisać notatkę do zeszytu i zapoznać się z prezentacją multimedialną oraz wykonać zadanie w zeszycie i przesłać na adres: [email protected] do 25 marca.. Choroby jednogenowe 14.. 1 Zadanie.. W UE dopuszczone do obrotu są jedynie te organizmy i produkty GMO (produkty zawierające organizmy zmodyfikowane genetycznie lub ich fragmenty), o których wiadomo, że nie powodują negatywnych skutków dla zdrowia ludzi i nie mają negatywnego .Inżynieria genetyczna pomaga również uzyskiwać hormon wzrostu i insulinę.. Na przestrzeni ostatnich 20 lat trwały intensywne badania nad skutecznością metod i bezpieczeństwem ich stosowania.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Inżynieria genetyczna to nie cel sam w sobie, ale metoda, która jest zawsze preferowana, kiedy wydaje się bardziej odpowiednia od innych do uzyskania określonego celu hodowlanego.. Nauka ta, jak każda nowoczesna technologia, budzi sporo kontrowersji, głównie ze względu na ingerowanie w żywe organizmy.nadzwyczajnym.. W 1996 r. dokonano pierwszego sklonowania zwierzęcia i zintensyfikowało dyskusje o etyce inżynierii genetycznej i ingerowaniu w to, co powinno zostać nienaruszone.Definicja inżynierii genetycznej.. Inżynieria genetyczna to dziedzina z pogranicza nauki i technologii polegająca na wprowadzaniu zmian w materiale genetycznym (DNA, z którego zbudowane są chromosomy obecne w jądrze komórkowym) organizmów żywych.. 2010-03-30 12:08:58 Biotechnologia i inżynieria genetyczna Nowa Era 2013-02-15 21:03:36Omów zagrożenia związane z inżynierią genetyczną.. Biotechnologia molekularna w medycynie 5.. Zagrożenia związane z rozwojem inżynierii genetycznej obejmują wpływ organizmów GMO na środowisko naturalne oraz ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt