Plan wydarzeń tajemniczy ogród karta pracy
2.Epidemia cholery i śmierć rodziców dziewczynki.. - Dzieciństwo Mary w Indiach, opieka Ayah, brak miłości rodziców., 2.. Napisz opowiadanie: Dalsze losy bohaterów „Tajemniczego ogrodu" i prześlij do 15 kwietnia.. Znalezienie furtki do tajemniczego ogrodu.. Odmienione dzieci witają go w domu.. - Epidemia cholery i śmierć najbliższych Mary.Ułóż wydarzenia w kolejności chronologicznej.KARTA PRACY - „TAJEMNICZY OGRÓD .. *AKCJA - ciąg wydarzeń (w obrębie fabuły), który zmierza do konkretnego rozwiązania.. Zeszyt ćw.. Chłopiec o swojej chorobie 18.. Nowy członek rodziny - niezadowolenie Kasi z tego, że będzie miała siostrzyczkę.. Kłótnia z Colinem 19.. Znalezienie Colina.. Przemiana dziewczynki.. poleca 77 % .. Praca w ogrodzie 15.. Uporządkuj plan głównych wydarzeń w powieści.. Poznanie Dicka - praca w ogrodzie.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Pierwsze chwile w nowo odkrytym miejscu - wstępne zabiegi pielęgnacyjne, plewienie chwastów.. Czas akcji * zas fabuły * Mie jsca akcji Państwo Hrabstwo Posiadłość Poza posiadłością .Zapoznaj się z materiałem z podręcznika s.229 - 231, w tym ćw.. Zapisz w zeszycie informację o narratorze prezentującym wydarzenia w powieści F. H. Burnett.. Gdy wchodzi do niego, napotyka swojego syna.. Szeregujemy wydarzenia chronologicznie - Łamigłówka z hasłem // odp.Czas i miejsce akcji Tajemniczego ogrodu, Akcja właściwa powieści Frances Hodgson Burnett rozgrywa się w przeciągu kilku miesięcy (od wczesnej wiosny do jesieni) pod koniec XIX wieku..

Upór Mary.Tajemniczy ogród - plan wydarzeń.

16.Mary pierwszy raz w ogrodzie.. Rozpoznajemy bohaterów powieści - Czytanie ze zrozumieniem // odp.. Taką formę pracy moi uczniowie bardzo cenią.PLAN WYDARZEŃ 1. śmierć rodziców Mary.. Uczniowie mieli poukładać te informacje zgodnie z podanymi kryteriami sukcesu i zamieścić je w lapbooku, czyli książce na kolanie.. Pierwszy spacer po ogrodzie - spotkanie z Benem.. 18.Ponowny płacz chłopca.. Sytuacja całkowicie się zmienia, gdy 10-letnia sierota Mery odkrywa tytułowy tajemniczy ogród.. Plan wydarzeń.. Niespodziewany wyjazd mamy.. Zabawy w ogrodzie.. Mary o swojej tajemnicy Colinowi 21.. Colin w ogrodzie 23.Plan wydarzeń do lektury pt. Tajemniczy ogród 2015-04-09 18:57:45 Ułuż plan wydarzeń do powieści Tajemniczy Ogród .. Znalezienie klucza.. Choć na początku wieje grozą, a my czujemy smutny, przygnębiający klimat wielkiego dworu.. Oto Tajemniczy Ogród i dziecko,prosze o pomoc; Plan wydarzeń lektury zaklęcie na w; Co może być symbolem kolejnych etapów przemiany Mary i ogrodu w lekturze "Tajemniczy ogród" Jak napisać plan wydarzeń do lektury "Drzewo do samego nieba"?Oto plan wydarzeń książki pt Tajemniczy ogród Pobyt w Indiach Śmierć Ayah Skonanie rodziców Mary Podróż do Anglii Pobyt u pastora Pierwsze .. furtki.. 19.Spotkanie z Dickiem.. 20.Pierwsza praca w ogrodzie.. 2010-04-13 15:00:00 Ułóż szczegółowy plan wydarzeń do podanych punktów ?.

Tajemniczy ogród.

1- 3 - ustnie.. Jego zadanie polega wyłącznie na przedstawieniu wydarzeń i przybliżeniu postaci, ich"Tajemniczy ogród" to doskonale napisana opowieść.. Autorka zachwyca swoim kunsztem pisarskim i porywa nas do wspaniałego świata.. Jeśli masz możliwość, zapoznaj się do końca miesiąca z lekturą „Dynastia Miziołków".7.. Zapoznanie z Marthą.. Zmiany w życiu Colina.. Śmierć rodziców Mary.. Ponowne usłyszenie krzyków.. Pierwszy spacer po ogrodzie- spotkanie z Benem.. Prośba Mary o ogród .Tajemniczyolgam9630.. Zrodki: lektura F. H. Burnett Tajemniczy ogród, ˚kwiatki ˛ do zabawy ˚na dobry pocztek ˛, SBownik jˇzyka polskiego, €mapa mentalna ˚dywan pomysBów ˛, koperty z zadaniami, karty pracy.€€€€ Tok lekcji:Karty akceptowane w tym obiekcie Obiekt Pensjonat Tajemniczy Ogród akceptuje wymienione karty.Cele lekcji - poznasz najważniejsze wydarzenia z życia pisarki, - wykażesz się wiadomościami na temat lektury, - rozwiążesz krzyżówkę oraz test sprawdzający znajomość książki, - spróbujesz wyrazić swoje opinie oraz argumentować.1.Mary w Indiach.. W środę 8 kwietnia - powtórzenie działu.. Przemiana panicza Cravena.. 16) "Tajemniczy ogród" - karty pracy + ramowy plan wydarzeń :) Opublikowano 24th October 2017 , autor: "Sowia wiedza" i "Kulinarne inspiracje Sebastiana Sowy" :) 0Jesteś w: Tajemniczy ogród Plan wydarzeń Tajemniczego ogrodu Poleca: ..

W tajemniczym ogrodzie.

5.Nowy dom 6.Spotkanie z Martą 7.Ben-ogrodnik 8.Tajemniczy krzyk 9.Wędrówka po mrocznych korytarzach 10.Odkopanie klucz 11.Furtka do ogrodu 12.W tajemniczym ogrodzie 13.Poznanie Dicka 14.Praca w ogrodzie 15.Rozmowa z wujem 16.Colin-syn pana Cravena 17.Chłopiec o swojej chorobie 18 .. "Tajemniczy ogród" to lektura sugerowana dla klasy 5.. Moje wrażenia po lekturze.. Poznanie Dicka i zdradzenie mu tajemnicy - wspólna praca w .Plan wydarzeń.. Kłótnia z Martą.. Postanowienie dzieci o wyjściu Colina do ogrodu.. Śmierć rodziców Mary.. Ben w .Ułuż plan wydarzeń do powieści Tajemniczy Ogród.. Mary w nowym domu.. Zazdrość Kasi - to Agnieszka jest w centrum uwagi .. 4.Powrót do Anglii.. Znalezienie klucza do tajemniczego ogrodu.. 2011-03-16 19:02:23 Plan wydażeń w laktórze ,, Tajemniczy Ogród ,, 2011-03-03 15:59:33Plan wydarzeń "Tajemniczy ogród" Ustawianie w .18. zdziwiło mnie pytanie z kim zaprzyjaźniła się mary i nie było tam poprawnej odpowiedzi ponieważ ona zaprzyjaźniła się z rudzikiem.ale w innym teście też było z gilem.ja bynajmniej miałam w mojej książce rudzikaTajemniczy ogród - opracowanie, w którym znajdziecie .plan wydarzeń.docx na koncie użytkownika zinco • folder Karty pracy, sprawdzian • Data dodania: 22 lut 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Tajemniczy ogród - Czas i miejsce akcji Czas akcji to druga połowa XIX wieku, opisywane wydarzenia rozgrywają się na przestrzeni kliku miesięcy, od pobytu Mary w domu rodzinnym w Indiach i przez następny okres w posiadłości wuja.Plik Tajemniczy ogród.doc na koncie użytkownika INSPIRACJE • folder lektury • Data dodania: 19 kwi 20121..

Plan wydarzeń.

Spotkanie Dicka z Colinem 22.. 2010-04-13 15:00:00 Tajemniczy ogród plan wydarzeń .. 2011-01-31 15:44:25Postanawia odwiedzić ogród, z którym łączą go zarówno te złe, jak i te dobre wspomnienia.. Prezentacja głównej bohaterki - Kasi.. 23 .KONSPEKT LEKCJI 1 (45 minut) Temat: "Tajemniczy ogród" - Frances Hodgson Burnett.. PLANOWANIE PRZEDLEKCYJNE CELE: Uczeń: Rozumie pojęcie narracji,wskazuje rodzaje narracji, określa narrację występującą w lekturze, wskazuje elementy świata przedstawionego, wypowiada się na temat przeczytanej lektury, uzasadnia swoje zdanie, uważnie słucha wypowiedzi kolegów.13.. Spotkanie w ogrodzie z Dickiem.. str. 125 - 126 - robimy na zajęciach.. Przyjazd dziewczynki do Misselthwaite Manor.. Pojawienie się w klasie nowej uczennicy - niechęć do Antolki.. Narrator w powieści "Tajemniczy ogród" jest wszechobecny i wszechwiedzący, nie zaznacza swojej obecności i ukrywa się za światem przedstawionym.. Wizyta w ogrodzie.. Miejscem akcji jest przede wszystkim posiadłość Misselthwaite Manor w hrabstwie Yorskshire w południowo-wschodniej Anglii, należąca do Archibalda Cravena.. Akcja dwóch pierwszych rozdziałów .8.Tajemniczy krzyk 9.Wędrówka po mrocznych korytarzach 10.Odkopanie klucz 11.Furtka do ogrodu 12.W tajemniczym ogrodzie 13.Poznanie Dicka 14.Praca w ogrodzie 15.Rozmowa z wujem 16.Colin-syn pana Cravena 17.Chłopiec o swojej chorobie 18.Kłótnia z Colinem 19.Histeria 20.Mary o swojej tajemnicy Colinowi 21.Spotkanie Dicka z Colinem 22.Colin w .Celem lekcji z kartami obserwacji było uporządkowanie elementów świata przedstawionego w lekturze „Tajemniczy ogród" F. Burnett.. Krzyk w korytarzu.. Autorką książki jest Frances Hodgson Burnett.. Kłótnie z bratem Jurkiem..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt