Scenariusze zajęć z tablica interaktywna
( druga godzina lekcyjna w plenerze, jeśli jest sprzyjająca pogoda) Cele i umiejętności: •Zapoznanie z charakterystycznymi impresjonizmu.. ZABAWY Z BAŁWANKIEM - scenariusz zajęcia otwartego dla rodziców.. Błyskawiczny dostęp do informacji wymusza na nauczycielach nowe podejście do edukacji - by w pełni wykorzystać potencjał dostępnych narzędzi: komputerów, tablic interaktywnych i dostępnego oprogramowania.Tablica może również służyć jako alternatywa dla tradycyjnych działań edukacyjnych.. Temat tygodnia: Dla każdego coś ciekawego Temat dnia: Strażacy w akcji.. Uczestnicy: klasa II SP, dzieci w wieku 8 lat 3.. D. Dankowska.. Zabawa - nauczyciel czyta wiersz.. Działa jak duży ekran dotykowy.. Podczas zajęć możemy skorzystać z dostępnych programów multimedialnych i darmowych aplikacji.Na zakończenie zajęć wspólnie rozwiązujemy zadania dostępne na platformie wydawnictwa (z wykorzystaniem tablicy interaktywnej) i przypominamy, czego się już nauczyliśmy (uczniowie wymieniają cele lekcji po każdym zadaniu).. SCENARIUSZ ZAJĘCIA OTWARTEGO DLA RODZICÓW.. Cele ogólne: • wzbogacenie wiadomości uczniów na temat przyczyn powstawania pożarów, sprzętu i ochrony przeciwpożarowej oraz pracy .Scenariusz sytuacja edukacyjnej Dzieci 5- 6 letnie Temat: Owocowo - warzywny świat Cele ogólne: Wzbogacenie wiedzy dzieci dotyczącej zdrowego odżywiania się Doskonalenie u dzieci logicznego myślenia podczas rozwiązywania zadań na tablicy interaktywnej Rozwijanie u dzieci kreatywności i pomysłowości Cele operacyjne: - samodzielnie/ z pomocą wymienia zdrowe produkty - samodzielnie .Program zawiera atrakcyjne zasoby i scenariusze lekcyjne, będący bogatą bazą pomysłów na prowadzenie zajęć z wykorzystaniem tablicy multimedialnej..

Scenariusz zajęć w klasie II 1.

Dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się dlaczego zimą dokarmiamy ptaki, jakie przysmaki uwielbiają ptaki oraz w jaki sposób samodzielnie przygotować .Temat: Pejzaż impresjonistyczny.. Cel lekcji: Ćwiczenie dodawania w zakresie 100.. Na niej uczniowie mogą ćwiczyć swoje umiejętności z posługiwania się mapą, porządkowania epok, tysiącleci i wydarzeń historycznych na osi czasu, łączenia nazw i treści z ilustracjami, wpisywania wyrazów lub haseł - przy pomocy interaktywnej .Scenariusze zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem aplikacji interaktywnych powstały przy aktywnym udziale Katarzyny Bury, Alicji Kosowskiej, Agnieszki Pieluszyńskiej, Bogny Bartosz, w oparciu o materiały metodyczne, opracowane do programu wychowania przedszkolnego Przedszkole Przyszłości.Wesołe zabawy z literami - scenariusz zajęć dla dzieci 6-letnich.. Jeśli należysz do grona tych szczęśliwców, którzy mogą z niej korzystać, na pewno zainteresuje Cię poniższe zestawienie.SCENARIUSZ ZAJĘĆ - EDUKACJA MATEMATYCZNA, KLASA PIERWSZA SCENARIUSZ ZAJĘĆ - EDUKACJA MATEMATYCZNA, KLASA PIERWSZA..

Czas zajęć 90 min.

Formy pracy: zbiorowa, grupowa, indywidualna Metody:-praktycznego działania: praca z komputerem i tablicą interaktywną, wykorzystanie Internetu, zadania na .Scenariusz lekcji z wykorzystaniem tablicy interaktywnej - 45 min Bolesław Chrobry - pierwszy król Polski Cele lekcji: Uczeń: - poprawnie .Zgodnie z wymogami prawnymi nałożonymi na nas przez Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE przyjęliśmy nową politykę prywatności, w której wyjaśniamy w jaki sposób zbieramy .Aktualności.. Segregujemy odpady.. Zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej - zabawa z tablicą rozwija percepcję wzrokowo - słuchową - pozwala samodzielnie rozwiązywać zadania z natychmiastową oceną, często w postaci dźwiękowej oraz wzrokowo - ruchowej, np. trening manualny - poprzez rysowanie kształtów, wypełnianie kolorami, wzorami, kształtowanie napięcia mięśniowego poprzez .TABLICA INTERAKTYWNA - ZAJĘCIA • Edukacja wczesnoszkolna • pliki użytkownika dorotanik przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Przedszkole.iso, Przedszkolak na start.iso Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Scenariusz modelowego zajęcia edukacyjnego dla dzieci 5 - letnich przeprowadzony przez nauczycielkę Dorotę Kulik w dniu 26.03.2014 roku w PM nr 200..

Temat zajęć: Dodawanie w zakresie 100.

Schemat zajęć z jej wykorzystaniem wygląda tak samo jak przy tradycyjnych zajęciach, z tą tylko różnicą, że wszystko dzieje się na tablicy.. Umożliwia wyświetlanie dowolnej zawartości komputera.. Konspekt zajęć matematycznych dla klasy III - Gry i zabawy w matematycznym zoo - L. Domańska Konspekt zajęć informatycznych dla klasy V -Graficzne prezentowanie danych w arkuszu kalkulacyjnym - A. Mielcarek Konspekt lekcji matematyki w klasie 4 - Zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne i odwrotnie - A .Strona 1 z 64 Scenariusze zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej do programu wychowania przedszkolnego „ Jutro idę do szkoły" Scenariusze dostosowane do stworzonych aplikacji Wrocław, Zgorzelec, 2013Laptop z oprogramowaniem ePanel - Pearson, tablica interaktywna, strony internetowe: prezentacja multimedialna przygotowana przez uczniów (oraz podręczniki, ćwiczenia, karty informacji zwrotnej dla każdego ucznia, kart y z obrazkami i słówkami przedsta wiającymi rzeczy i pomieszczenia w domu).TEMATU ZAJĘĆ 2.. Rolą uczniów jest podawanie dowolnych liter alfabetu.. Jednak najważniejszą jej cechą jest pełna interakcja z dzieckiem.Projektowanie zajęć lekcyjnych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej Zajęcia edukacyjne powinny być zaplanowane pod kątem merytorycznym i wizualnym..

Interaktywna tablica SMART Board oferuje takie możliwości.

Wymagania w zakresie TIK: - komputer z dostępem do internetu, - tablica multimedialna ,Scenariusz zajęć Temat: Dbamy o naszą Planetę.. Podstawowa wiedza na temat projektowania lekcji oraz praktyczna znajomość, w jaki sposób powiązać interaktywne- tablica interaktywna - Internet - program multimedialny - karty pracy - wiersz - kubki - koraliki PRZEBIEG ZAJĘĆ: I.. Temat: Zwierzęta też lubią wiosnę - zabawy z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.. Pytam uczniów, czy będą pamiętać, czego się dzisiaj nauczyli.Tablica interaktywna, Załącznik nr 1 e- zabawa Praca zbiorowa CZĘŚĆ WŁAŚCIWA 3.. Nauczyciel wyświetla na tablicy interaktywnej zadanie.. ilustracje bałwanków, tablica interaktywna, laptop, programy edukacyjne, Internet, guziki, prezentacja multimedialna, artykuły spożywcze.. • Powitanie dzieci i ich rodziców.. TEMAT: Dodawanie i odejmowanie w zkaresie 20 - gry i zabawy matematyczne.. podręcznika: „Nowi tropiciele" przeprowadzony z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.. Cele szczegółowe: Uczeń: - zna kolory i przeznaczenie poszczególnych pojemników do segregacji odpadów,W obecnej erze postępu technologicznego nie może być mowy o skutecznej edukacji bez zaangażowania nowych technologii.. PRZEBIEG ZAJĘCIA: Przywitanie zaproszonych gości.. Lekcje z wykorzystaniem tablicy interaktywnej z oprogramowaniem Flow!Works Pro V2.0:.. Tablica interaktywna, Załącznik nr 1 e- zabawa Praca zbiorowa CZĘŚĆ WŁAŚCIWA 3.Scenariusze zajęć- Aktywna Tablica , inne Scenariusz lekcji z historii i społeczeństwa.. Wskazanie na mapie interaktywnej przez wybranych uczniów miejscowości: Częstochowy i Oliwy.. Może być obsługiwany za pomocą wskaźnika lub specjalnego pisaka.. Część wstępna.. Jest ona potężnym narzędziem w ręku przygotowanego do jej wykorzystania w procesie dydaktycznym nauczyciela, który ciągle poszukuje lepszych metod .Scenariusz zajęć dla klasy: 1 wg.. Scenariusz lekcji .. Część z nich utworzy hasło, które jest tematem zajęć:„ Jestem Polakiem, jestem Polką".. Zajęcia zintegrowane z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.. Kolor i światło w plenerze.. Omówienie roli, jaką odegrał Stefan Czarniecki podczas wojny ze Szwedami w latach 1655-1660.Film pt. „Interaktywne ćwiczenia na lekcji historii" przedstawia jak wielofunkcyjnym środkiem dydaktycznym jest Tablica Interaktywna.. Przedmiot: Edukacja wczesnoszkolna - edukacja matematyczna 2.. Lekcjoteka to połączenie nowoczesnych metod prezentacji materiału (grafik, animacji, filmów, doskonałych symulacji, prezentacji i zdjęć) z interaktywnymi ćwiczeniami, dzięki którym .0 4 marca, 2018 Scenariusze zajęć.. POMOCE: kartoniki z liczbami od 0-20, packi na muchy, tabele bingo, maty, robot Doc, tablica interaktywna.I..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt