W 80 dni dookoła świata lekturą
akcja powieści toczy się w podróży, niezwykłe jest to, że bohaterowie pokonują duże odległości bardzo szybko, jak na czasy, w których żyją, a czasem sięgają po niestandardowe środki lokomocji, jak np. słoń, łódź-sanie;Zaczęła się dyskusja, Andrew Stuart stwierdził, że to możliwe tylko w teorii, bo w praktyce zawsze wydarzyć się może coś, co zatrzyma podróżnika.. Ile funtów zostało skradzione z banku w lekturze "W 80 dni dookoła świata"?. W 80 dni dookoła świata to powieść podróżniczo-przygodowa i jako taka ma następujące cechy:.. Najlepsze komentarze; Najnowsze komentarze; anonim102 (*.. Obieżyświat się dowiedział,że są dzień w tył i, że kierowali się na zachód,czyli codziennie odejmowało się 4 minuty; Fix im to powiedział; Fogg sam sie domyślił,powiedział to lokajowi i szybko pojechali do klubuQuiz W 80 dni dookoła świata.. Kto jest autorem przygód o Kubusiu Puchatku?. Ale Fogg był uparty i twierdził, że wszystko można przewidzieć, a będąc spokojnym, punktualnym i zdyscyplinowanym z łatwością można odbyć taką podróż dookoła świata w 80 dni.Autor - Juliusz Verne Tytuł - "W 80 dni dookoła świata "Czas i miejsce akcji - 2 X - 21 XII 1872 r., Londyn, szlak podróży dookoła świata Bohaterowie - główny - pan Fogg, drugoplanowi: Jan Passepartout (Obieżyświat), detektyw Fix, pani Auda KRÓTKIE STRESZCZENIE Główny bohater utworu, Fileas Fogg, to najbardziej tajemniczy z członków londyńskiego klubu "Reforma".W 80 dni dookoła świata - streszczenie utworu Juliusza Verne..

Przeczytaj recenzję W 80 dni dookoła świata.

Najlepsze komentarze.. 55 tys. funtów szterlingów B. złoto C. diamenty D. milion dolarów 2.. Wątek ten pojawia się w momencie, gdy Fogg rozmawia w klubie „Reforma" ze swoimi partnerami do gry o artykule, w którym napisano, że możliwe jest, by okrążyć świat w 80 dni.W 80 Dni Dookoła Świata - Juliusz Verne (Audiobook PL)Test z lektury .. Autorem książki jest Juliusz Verne.. zagrać w wista.. Głos Juliana xD Odpowiedz.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Kto jest autorem tej książki?. 2010-10-25 17:54:42 Czy podoba Ci się lektura " W 80 Dni Dookoła Świata " Juliusza Verne ?. W 80 dni dookoła świata - przetestuj swoją wiedzę #test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #fantastyka, #w 80 dni dookoła świata, #test z lektury 9294 x, 2016-01-06 21:11:39Quiz wiedzy z lektury "W 80 dni dookoła świata".. Test z odpowiedziami !. Co Fogg chciał zrobić w 80 dni?. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Gatunek utworu.. Ile czasu miał Fogg na .Jak Fogg dowiedział się,że jednak udało mu się okrążyć świat dookoła świata w 80 dni ?. Dodaj komentarz..

"W 80 dni dookoła świata" to lektura sugerowana dla klasy 5.

W podróż wyrusza jeszcze tego samego dnia, razem z nowo zatrudnionym francuskim służącym, Obieżyświatem.. pytanie 1 z 10.. Podczas podróży wraz z bohaterami lektury uczniowie przeżyją niezwykle przygody i podejmą trudne decyzje.. 25 tysięcy; 55 tysięcy; 65 tysięcy; Sprawdź się w poniższych tematach: Kubuś Puchatek 3.. Jakiej narodowości był sługa Fogga?. nieznany Rozdział I. Phileas Fogg, zachwycony Obieżyświatem, przyjmuje go do służby 1.. Ciekawostki o autorze powieści - Przymiotniki // odp.Quiz o lekturze pt,,80 dni dookoła świata'' DRAFT.. Po obiedzie czytał „Morning Chronice", a następnie zjawiali się jego .Wydanie W 80 dni dookoła świata kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Fileas Fogg.Potrzebuje plan wydarzeń z powieści ''w 80 dni dookoła świata '' 2014-05-21 15:56:47; Proszę o szczegółowy plan wydarzeń książki '' W 80 dni dookoła świata '' 2010-05-05 16:26:44; Pytanko dla tych którzy czytali lekturę ''W 80 dni dookoła świata '' 2010-04-15 16:35:28; O książce ''W 80 dni dookoła świata '' blagam pomóż .Mapa podróży Phileasa Fogga z powieści "W 80 dni dookoła świata".. Jakie nazwisko widniało na tabliczce przed domkiem .W 80 dni dookoła świata w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku!. Tagi dla tego testu: Lektura, Szkoła, Przygody, Koleja, Parostatki, Fileas Fogg, Obieżyświat, Fix, Auda, W 89 dni dookoła świataW 80 dni dookoła świata - streszczenie szczegółowe Poleca: 87 / 100 % użytkowników, liczba głosów: ..

2012-03-12 19:45:15 Lektura w 80 dni dookoła świata ?

W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Test z lektury "w 80 dni dookoła świata" Test ogólnie jest łatwy=) Jak ktoś przeczytał lekturę, to na pewno napisze 100/100 pkt.=)=)=) 1.. Od słowa do słowa, zakłada się z nimi o wielką sumę, że zdoła objechać świat dookoła w ciągu zaledwie 80 dni.. Odkryją, czym jest przyjaźń, odwaga, siła woli, poczucie godności i honoru.W 80 dni dookoła świata.. Następnie do Turynu i Brindisi na południu Włoch, gdzie wsiedli na parostatek o nazwie "Mongolia" płynący do Indii przez Kanał Sueski.W osiemdziesiąt dni dookoła świata (inne wersje tytułów wydań po polsku: Podróż na około świata w osiemdziesięciu dniach, Podróż naokoło świata w 80-ciu dniach, Podróż naokoło świata w ośmdziesiąt dni, W 80 dni dookoła świata) (fr.. Henryk Sienkiewicz.. 2 października 1972 r. o 8:45 Fogg i Passepartout ruszyli z Londynu do Paryża.. Witaj na stronie Quizz.pl.. Odtwarzamy trasę podróży pana Fogga - Kolejność wydarzeń // odp.. W ślad za nimi udaje się agent policji Fix, przekonany, że pan Fogg jest uciekającym przestępcą…Jules Gabriel Verne W osiemdziesiąt dni dookoła świata tłum..

Sprawdź co wiesz o lekturze ,,W 89 dni dookoła świata''.

Irena Jurgielewiczowa.. Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka.Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.Wątki: podróż dookoła świata - jest ona głównym tematem powieści i to z niej wynikają wszystkie przygody bohaterów i inne wątki.. W roku 1872 dom pod numerem 7 przy Saville Row, Burlington Gardens, w którym w roku 1814 zmarł Sheridan, był zamieszkany przez Phileasa Fogga, członka londyńskiego klubu „Reforma", osobistość wybitną i wielce oryginalną.Książka W 80 dni dookoła świata autorstwa Verne Juliusz , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 7,49 zł .. założyć się z przyjaciółmi.. Oczytany i znający się na geografii oraz podróżach.Podróżujemy dookoła świata Pomysł na lekturę „W 80 dni dookoła świata" Juliusza Verne'a Zaproponowany cykl zajęć ma na celu pokazanie uczniom piękna świata, jego egzotyki i osobliwości.. A. Chińczyk B. Szkot C. Anglik D. Francuz 3. okrążyć cały świat.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Co zginęło z Banku Anglii?. Le tour du monde en quatre-vingt jours) - najpopularniejsza jednotomowa powieść francuskiego pisarza Juliusza Verne'a, która została .KARTKÓWKA ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY: JULIUSZ VERNE- „W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA"( za każdą prawidłową odpowiedź 1 punkt) 1.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, wiadomości ogólne, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, przykładowe nawiązania oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Lektura w 80 dni dookoła świata..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt