Vi lektury obowiązkowe testy odpowiedzi
Potem maturzystów czekać będzie ustny egzamin z języka polskiego.. Aleksander Kamiński „Kamienie na szaniec" 5.. Lektury obowiązkowe w podstawówce i liceum na rok szkolny 2020/21 - to coś, co zainteresuje niejednego ucznia, który po wakacjach wrócił do szkoły.. Pytania zawarte w teście.. Są wśród nich zarówno pozycje klasyczne, jak i takie, które na listę lektur trafiły zaledwie kilka lat temu.LEKTURY UZUPEŁNIAJĄCE (obowiązkowo dwie) 1.. Na naszej stronie internetowej znajdziesz nie tylko quizy Lektury, dzięki którym sprawdzisz, w jakim .Lektury szkolne dla klasy 6 szkoły podstawowej w roku 2020/21 to pozycje, których czytanie wymaga skupienia i nie zawsze jest dla ucznia proste i przyjemne.. William Szekspir, "Romeo i Julia" - nie przerażą Cię trudne i szczegółowe pytania na temat tej niezapomnianej historii miłosnej?. Egzamin ósmoklasisty - lista lektur.Twój wynik: 12/20 Dobrze!. Po przeczytaniu danej książki proszę o wypełnienie testu zawartego w zakładce „Testy" i wypełnienie formularza z odpowiedziami w sposób przedstawiony w zakładce „Poradnik", co pozwoli mi na bieżącą ocenę znajomości przeczytanej książki.. Wykaz lektur szkolnych opracowywany jest .Lista lektur obowiązkowych i uzupełniających w szkole podstawowej.. .Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - test wiedzy.. Artysta - Sławomir Mrożek; Balladyna - Juliusz Słowacki ..

Zobacz Lektury obowiązkowe na Maturze 2020.

Oto kompletny aktualny wykaz dzieł, które uczniowie mają poznawać na lekcjach języka polskiego.Lektury obowiązujące na egzaminie po szkole podstawowej.. Krótkie omówienie wszystkich lektur obowiązkowych w klasach 4-8 pozwoli, aby uczeń przypomniał sobie najważniejsze informacje i skupił się na nich.. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.Administrator pomaga w pisaniu komentarzy, poprawiając błędy ortograficzne.. Masz na to 40 minut .Plik Test ze znajomości lektury kl.VI Kłamczucha z odpowiedziami.doc na koncie użytkownika siata1 • folder Galeria • Data dodania: 10 kwi 2012Test z lektury "Romeo i Julia" - poziom trudny.. Sprawdź, czy dobrze znasz książki z podstawówki, gimnazjum i liceum.. Dziewczynka tańcząca z wiatrem - Katarzyna Zychla KLASA 7 LEKTURY OBOWIĄZKOWE 1.Nowa lista lektur dla klas 1, 2 i 3 (dla klas I-III) szkoły podstawowej Lektury klasa 1-3.. Jan Kochanowski , wybór raszek, pieśni i trenów, w tym treny I,V,VII,VIII 4..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Czwórka!. kaja: 2020-02-26 16:10:00 21 na 31 jak dostane 5 to wszystkim was polece POZDRAWIAM <3Odpowiedzi: 0 Magda IP 3 grudnia 2016 , 14:12 Ta podstawa programowa to kopiuj wklej tego, co było przed gimnazjami, to samo z lekturami.Test sprawdzający wiadomości z języka polskiego dla klasy VI na bazie lektury „ Ten obcy" Instrukcja Drogi Uczniu!. Na egzaminie zadania dotyczące lektur dla klas IV-VI pojawią się najwcześniej w 2022 r.Zobacz 71 odpowiedzi na pytanie: Rozwiąz mi test z lektury ,,ten obcy''Proszęę.tYLKO nie strzelaj.I powiedz czy na 100%dobrze odpowiedziałeśLEKTURY OBOWIAZKOWE KLASY VII - VIII ( egzamin ósmoklasisty w latach 2019 - 2021 ) 1. harles Dickens „Opowieść wigilijna" 2.. „Makbet", „Kamienie na Szaniec" czy „Romeo i Julia" to tylko kilka przykładów lektur dostępnych na naszym portalu.. Najpierw zapoznaj się z fragmentem tekstu pochodzącego ze znanej Ci już lektury, a później przystąpdo rozwiązywania zadań.. Lektury obowiązkowe: Akademia Pana Kleksa 🎦 - Jan Brzechwa,; Bajki (wybrane) - Ignacy Krasicki, Baśnie polskie i europejskie (wybrane), w tym: Charles Perrault, Kopciuszek, Aleksander Puszkin, Bajka o rybaku i rybce, Biblia: stworzenie świata i człowieka oraz wybrane przypowieści ewangeliczne, w tym o siewcy, o .Kamienie na szaniec - SPRAWDZIAN wiadomości o lekturze Sprawdzian Takie pytanie może zadać nauczyciel, jeśli będzie chciał sprawdzić, czy przeczytałeś lekturę:Test zawiera 30 pytań..

Jakie lektury trzeba znać, żeby zdać egzamin po ósmej klasie?

Córka Czarownic - Dorota Terakowska 2.. Ignacy Krasicki „Żona modna" 6.Używamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług i statystyk.. Informacje podane w przystępnej formie, zapewniają komfort samodzielnego treningu umiejętności oraz możliwość sprawdzenia postępów w nauce.SZKOŁA PODSTAWOWA Nowa lista lektur dla klas 4, 5, 6 (dla klas IV-VI) szkoły podstawowejBryk.pl - najlepsze opracowania lektur, streszczenia lektur dla każdego ucznia, charakterystyki wszystkich bohaterów, lektury szkoła podstawa, lektury liceum, lektury studia.Poniżej przedstawiamy wam te, które będą obowiązkowe na egzaminie .Lektury Szkolne SZKOŁA PODSTAWOWA - Klasa 4, 5 i 6 (od IV do VI).. Rozwiąż test ze znajomości lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem pióra J R R Tolkiena.. Tytuły podlinkowane prowadzą do ćwiczeń, które zostały już opracowane przez redakcję naszego serwisu.Plik Test Kajko i Kokosz.. Skrzynia Władcy Piorunów - Marcin Kozioł 4.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Lektury obowiązkowe klasa 7-8.. Afryka Kazika - Łukasz Wierzbicki; Dziadek i niedźwiadek - Łukasz WierzbickiWykaz został podzielony na Literaturę obowiązkową i Literaturę do wyboru..

Przeczytaj uważnie zadania, a na pewno poradzisz sobie z odpowiedziami.

Tajemnica człowieka z blizną - Paweł Beręsewicz 3.. Czy odrzucisz błędną odpowiedź?Matura z języka polskiego 2020 już w maju.. Jeśli chcesz się czuć pewniej na sprawdzianie z lektury, przeczytaj sobie jeszcze streszczenie szczegółowe.Test wiedzy z lektury.. Szkoła latania.doc na koncie użytkownika zielony_kot_ • folder Testy z lektur SP • Data dodania: 2 gru 2018 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Dobrze Ci poszedł ten test, ale nie jest idealnie.. Dla fanów Hobbita.lektur obowiązkowych zarówno dla klas IV-VI, jak i VII-VIII..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt