Niemiecka firma testuje na zwierzętach
Jest to nieetyczne i krzywdzące.Kosmetyki testowane i nietestowane na zwierzętach to wciąż bardzo popularny temat, ale nie do końca jednoznaczny.. W dodatku 80 proc. krajów na świecie dalej prowadzi .. Dokumentowanie cierpienia zwierząt w laboratorium LPT w Hamburgu trwało od grudnia ubiegłego roku do marca 2019.Internauci zwrócili uwagę na to, że firma, którą reklamuje testuje swoje produkty na zwierzętach.. 9565 osób lubi to · 13 osób mówi o tym.. Zarzucili Wieniawie hipokryzję oraz to, że przykłada rękę do cierpienia niewinnych .Aktywiści na rzecz praw zwierząt wzywają do zamknięcia niemieckiego laboratorium, gdzie prowadzone są testy na zwierzętach.. Na pewno jeszcze kilka kosmetyków z Pani listy pochodzi od firm, które testują lub podlegają pod koncerny .Kilkanaście dni temu cały świat dowiedział się, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami niemieckiego Laboratorium Farmakologii i Toksykologii.. Mimo to gigantyczne koncerny wciąż prowadzą badania swoich produktów na zwierzętach, które są specjalnie hodowane do tego celu.. Teraz to nie wiadomo komu ufać.Oszustwa koncernów samochodowych związane z emisją spalin zataczają coraz szersze kręgi.. Pokazały to niedawno wstrząsające nagrania z niemieckiego laboratorium.. Niektóre marki oficjalnie ogłaszają nowe linie produktów wege, podczas gdy przy produkcji innych kosmetyków wykorzystują nie tylko półprodukty, które nie są przyjazne zwierzętom, ale i korzystają z testów na zwierzętach.Zajrzeliśmy na stronę PETA, aby sprawdzić, które popularne marki wciąż testują swoje kosmetyki na zwierzętach..

Volkswagen przeprosił za testy na zwierzętach.

które przeprowadzano w laboratorium mogły korzystać firmy farmaceutyczne, przemysłowe i agrochemiczne na .Isana nie testuje na zwierzętach i spełnia kryteria wiekszości blogerek zajmujących sie tematem cruelty-free.. strona poświęcona kosmetykom cruelty free wszelkie nawiązania współpracy/ paczki /PR możliwe po weryfikacji statusu firmy.Piękno" ma swoją cenę.. Może nie testują swoich produktów na zwierzętach, ale składniki które otrzymują raczej na zwierzętach testowane były.. Koncerny potrafią skutecznie obchodzić przepisy.. Problemem jest jednak fakt, że badania na zwierzętach w celu testowania leków są często zlecane przez państwo, a badania dotyczące ich toksyczności nie wymagają pozwolenia.Kilkanaście dni temu cały świat dowiedział się, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami niemieckiego Laboratorium Farmakologii i Toksykologii.. W LPT co roku testom poddaje się 12 tys. zwierząt, w tym psy rasy beagle, małpy, koty .Firmy, które pani tu zamieściła, a kóore mam pewność testują na zwierzętach: Victoria's Secret, Yves Rocher, Nivea(należy do Beiersdorf), Soraya(firma matka Cederroth), Eveline(nie do końca wiadomo czy testują, czy nie).. Czy to oznacza, że na sklepowych półkach znajdują się tylko kosmetyki nietestowane na zwierzętach?. Temat bestialskiego traktowania zwierząt w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym ponownie stał się powodem do protestów..

Kosmetyki nietestowane na zwierzętach - jak firmy omijają prawo?

Choć w krajach Unii Europejskiej zakazuje się testów na zwierzętach, koncerny mają swój sposób, by ominąć przepisy.. Tym kryterium jest futro.Link do filmu z niemieckiej firmy dodał: Opornik z observers.france24.com +1.. Przynajmniej ja nie znalazłam nigdzie tej informacji.W całym 2018 roku w Polsce do badań naukowych wykorzystanych zostało ponad 150 tys. zwierząt - przede wszystkim myszy i szczurów.. Zdziwicie się, jak wiele z nich macie w swoich łazienkach i kosmetyczkach.. Teraz okazuje się, że uczestniczyli w nich także .Niektóre firmy kosmetyczne określają swoje wyroby jako "nie testowane na zwierzętach", gdy nie podlegały one testowaniu na zwierzętach w okresie ostatnich 5 lat, zamiast - jak żąda Niemiecki Związek Ochrony Zwierząt - od r. 1979.1.. Do niedawna znałam kilkanaście marek, ale ogólnie żyłam w nieświadomości.. Zajrzeliśmy na stronę PETA, aby sprawdzić, które popularne marki wciąż testują swoje kosmetyki na zwierzętach.Eksperymenty na zwierzętach są niestety bardzo dużym problemem.. Istnieje już oczywiście mnóstwo nowoczesnych i humanitarnych metod badawczych.. Temat bestialskiego traktowania zwierząt w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym ponownie stał się powodem do protestów..

kontakt...Teoretycznie unijne prawo zakazuje testowania kosmetyków na zwierzętach.

W jaki sposób sprawdzić, czy kosmetyki, których używamy nie były testowane na zwierzętach?Unijne prawo zakazuje testowania kosmetyków na zwierzętach.. testy na zwierzetach dodał .. Kiedyś kontaktowałam się z Ziają w tej sprawie i mówili, że oni nie testują na zwierzętach, a kosmetyki mają bardzo fajne i w dobrej cenie (wiem, że był artykuł, że używają w żelach do higieny intymnej jakiś substancji .Dzięki niej w kilka chwil sprawdzisz czy polskie kosmetyki interesującej cię firmy a także produkty chemii gospodarczej (płyny do naczyń, proszki do prania, świece itd.). Ale, jak się okazuje i to od dłuższego czasu, to tylko teoria.. Nagrywali oni eksperymenty na zwierzętach, które w ich opinii nie mają żadnego uzasadnienia naukowego.NIE testowane na zwierzętach.. strona poświęcona kosmetykom cruelty free wszelkie nawiązania współpracy/ paczki /PR możliwe po weryfikacji statusu firmy kontakt.Nagrywali oni eksperymenty na zwierzętach, które w ich opinii nie mają żadnego uzasadnienia naukowego..

Testowano na nich leki, farmaceutyki, kosmetyki czy detergenty.NIE testowane na zwierzętach.

Na czele grupy badaczy stanęła bydgoszczanka dr Mariola Fotin-Mleczek.NIE testowane na zwierzętach.. strona poświęcona komsetykom cruelty free.. Korzystały z tego firmy na całym świecie.Testują na kotach, psach i małpkach.. W Unii Europejskiej obowiązuje całkowity zakaz testowania na zwierzętach kosmetyków i ich składników.. Obrońcy praw zwierząt ujawnili laboratorium, w którym dokonywano przerażających testów na zwierzętach.. Jest jednak jedno kryterium którego ta firma według mnie nie spełnia by być uznawaną za wolną od okrucieństwa.. wszelkie nawiązania współpracy/ paczki /PR możliwe po werfykiacji statusu firmy.. Wiele firm nadal wykorzystuje w swoich laboratoriach zwierzęta.Ogranizacja chce w ten sposób pokazać, że niemiecka polityka zawiodła, jeśli chodzi o ochronę zwierząt laboratoryjnych.. Dopiero, gdy w oczy rzuciła mi się petycja PETA dotarło do mnie, że posiadam kosmetyki owych marek i niejako przyczyniam się do krzywdzenia zwierząt .Yves rocher ponoć nie testuje, tak mieli napisane na ulotce, którą niedawno dostałam, a na tej liście od Ais nie ma tej firmy..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt