Kiedy dopuścić sukę owczarka niemieckiego
Pies tej rasy jest oddany właścicielowi i lojalny wobec wszystkich członków rodziny.Ciąża owczarka niemieckiego trwa około 63 dni, czyli około 9 tygodni.. Bo choć cieczka objawia się przede wszystkim krwawieniem z dróg rodnych, nie jest tym samym, czym miesiączka u kobiet - to jedyny czas, kiedy suka może zajść w ciążę.Suczka może zajść już w ciąże kiedy dostanie pierwszej cieczki czyli w wieku 5-14 miesięcy .. Oczywiście wszystko od suki zależy, może by wcześniej, a może później - najlepiej udac się do lekarza weterynarii i poprosic o wyznaczenie optymalnego terminu krycia - mi zdecydowanie najlepiej sprawdza się badanie poziomu progesteronu.Owczarek niemiecki jest typem sportowca i niełatwo dotrzymać mu kroku.. Porady na temat: Zdrowie, dla psów rasy: Mastif tybetański, Buldog francuski, American Staffordshire Terrier, Parson Russell Terrier, Berneński pies pasterski, Rhodesian ridgeback, Jack Russell Terrier, Nowofundland, Rottweiler, Beagle, Seter angielski, Landseer, Dog niemiecki .Cieczka u suki (ruja) to temat dość istotny dla każdego właściciela.. Chyba miał ADHD.. Ruja pojawia się u suk przeważnie 2 razy w roku i trwa około 21 dni.. Waga samicy powinna się plasować na poziomie 25 kg do 35 kg.krycie narinyPies czy suka to nie jest wcale taki łatwy wybór.. Wszystko zależy od tego czy brany jest pod uwagę pierwszy dzień krycia czy dzień owulacji..

Słuchał się i wykonywał komendy kiedy mu pasowało.

Jesli pies nie jest chory, ani nie jest to suka w okresie karmienia, to nie namawiamy i nie prosimy , aby zjadł.. Owczarek niemiecki to rasa wszechstronnie użytkowa.Porady i artykuły w PodajLape.pl.. Pierwszym z nich jest płeć.. Odpowiedź na pytanie ile trwa ciąża u psa jest nieco łatwiejsza niż na to, kiedy owczarek niemiecki osiąga dojrzałość płciową.. Metody wyznaczania okresu płodnego u psów Hodowla psa.. Oczy należy przemywać destylowaną wodą lub naparem z czarnej herbaty.Kiedy kryć sukę.. suka wie kiedy go dopuscic ja rowniez sadze ze pies tez nawet tak to jest jego pierwszy raz.. jednakze ksiazkowo podaje sie miedzy 9-13 jak juz wczesniej bonia i angel pisali.jak bedziesz miała suke to kiedys kiedy bedzie wieksza to mozesz ją skrzyzowac z psem i sprzedac czyste owczarki.. Najwłaściwsze warunki lokalowe dla tej rasy to dom z ogrodem.. Szacuje się, że długość ciąży może mieścić się w granicach 54-72 dni.. W przypadku, gdy brany jest pod uwagę pierwszy dzień krycia to długość ciąży będzie się wahać między 56 a 72 dni.© Klub Owczarka Niemieckiego, Realizacja: MetSoftwitam wydaje mi sie marto i ty chyba sama dobrze o tym wiesz ze nie ma lepszego sprawdzacza czy to juz jak samiec.. Czasem potrzebna jest sztuczna inseminacja suki, która mimo odpowiedniego okresu nie chce dopuścić do siebie samca..

Cieczka - jak wyznaczyć okres płodny u suk, kiedy najlepiej ją kryć..

Następnie przez okres 10 dni należy stopniowo zamieniać ją na produkty naturalne, np. zmielone mięso wołowe i drobiowe, gotowane razem z warzywami, makaronem lub ryżem.Owczarek niemiecki nie jest psem wybrednym, chociaż zdarzają się i takie, i jeśli nie chce jeść, to czekamy 5 minut i zabieramy miskę.. Suki owczarków niemieckich, w okresie poprzedzającym poród, wykazują wiele objawów typowych dla psiej ciąży.Owczarki niemieckie mają bardzo wrażliwą skórę w okolicach oczu, dlatego też usuwanie zanieczyszczeń (w tym także tzw. „śpiochów") powinno być realizowane niezwłocznie, aby nie dopuścić do odparzeń.. Doradzono by go wykastrować i tak zrobiłem.Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika jacek w kategorii Psy - Owczarek niemiecki na serwisie oZwierzakach.pl.. Chowałem go od szczeniaka a wybrałem najbardziej skocznego.. Uwarunkowane to jest odpowiednimi przemianami w układzie rozrodczym.Poradnik: owczarek niemiecki.. A czasem suka daje się zaszczenić, szczęśliwy hodowca po potwierdzeniu ciąży już wyobraża sobie urocze stadko .Pierwsza ruja potocznie nazywana cieczką w zależności od rasy u suczek występuję pomiędzy szóstym a dwunastym miesiącem życia, potem już, co klika miesięcy.. Raczej nie powinniśmy dopuścić do krycia podczas pierwszej rui, suka nie jest jeszcze wtedy za bardzo rozwinięta na, tyle, aby bez szkody dla swojego organizmu znieść ciążę oraz czas karmienia szczeniąt.Owczarek niemiecki zwykle akceptuje inne zwierzęta, może jednak nie tolerować kotów, zwłaszcza jeśli nie był z nimi oswajany jako szczenię..

Waga zdrowego dorosłego owczarka niemieckiego długowłosego zależy od wielu czynników.

Owczarek niemiecki z rodowodem i bez.. Proszę o krotka informacje co jaki kiedy i jak najlepiej.9 i 11 może by zdecydowanie za wcześnie, odkąd badam swoim sukom progesteron optymalny termin krycia wypada między 14 a 17 dniem cieczki.. Szczeniaki owczarka niemieckiego, podobnie jak każdej innej rasy, podlegają szczepieniom ochronnym.Pierwsze szczepienie wykonuje się w wieku 8 tygodni, kolejne - według wskazań lekarza weterynarii, zazwyczaj po trzech i kolejnych trzech tygodniach.Ile trwa ciąża u psa?. Ogólnie można znaleźć informacje, że psy są silne, niezależne i z tendencją do agresji.Karmę suchą dla szczeniąt owczarek niemiecki powinien dostawać do 8-9 miesiąca.. Ostatnio wyliczyłem jej 9 dni i chciała zagryźć psa, więc nic z tego nie wyszło.. Jednak nie przez cały okres cieczki suka pozwala się pokryć.. Poradzi sobie niemal w każdej dziedzinie pracy i sportu, jego właściciel powinien więc być energiczny i chętny do współdziałania.. kiedy można dopuścić sukę owczarka niemieckiego - najlepiej aby suka była w trakcie drugiej albo i trzeciej cieczki a nie pierwszej.. Suki są zdecydowanie lżejsze od psów.. Przy pierwszej cieczce suka jest zwykle bardzo młoda i źle wpłynie na jej zdrowie tak wczesna ciąża, lepiej poczekać do drugiej lub trzeciej w jej życiu cieczki.Pies po osiągnięciu dojrzałości płciowej i fizycznej zawsze jest gotowy do krycia, natomiast suka dopuszcza samca tylko w okresie cieczki..

Mam owczarka sukę ur 4 lipca 2007, nadszedł kolejny czas na dopuszczenie jej.

Cieczka u suk.. tłuszczów, wapnia i fosforu, a także zmiany w sposobie zachowania suki - poszukiwanie samca i przyzwolenie na krycie.Ile powinien ważyć owczarek niemiecki długowłosy, gdy osiągnie już pełną dojrzałość?. Miałem różne psy ale od 2 lat mam suczkę owczarka niemieckiego z hodowli .Estrogeny krążące we krwi powodują m.in. wzrost ukrwienia narządów rodnych, zmiany w obrębie pochwy, jajników, macicy, rozrost przewodów mlecznych w gruczole mlekowym oraz pobudzenie metabolizmu białek.. Marek Szydełko.. Należy zapamiętać: Pies, nawet szczeniak, to nie małe dziecko.Ile kosztuje szczeniak owczarka niemieckiego, co wpływa na jego cenę i dlaczego warto zapłacić więcej.. Suczka może zajść w ciąże tylko podczas cieczki ,ale lepiej nie dopuszczać suczki podczas pierwszej cieczki ,bo jest młoda i może mieć problem z porodem .. najlepiej jest pierwszy raz dopuścić suczkę przy drugiej lub trzeciej cieczce.Forum rasy owczarek niemiecki - pytanie opis dodany: 2008-03-13 przez: jacek kiedy można dopuścić sukę do psa, czy suka musi być ileś dni w rui?Mój piesek (owczarek niemiecki 12 lat) niedawno poważnie zachorował i weterynarze doradzili „eutanazję" - szkoda go było.. masz racje z tym ze mozna kryc suke w ostatnim tygodniu i tez jest w ciazy bo znam takie przypadki.. Nie ułatwiają tego również dostępne informacje, które moim zdaniem poszerzają bardzo pewne mity i stereotypy związane z płcią psa.. (chyba diabeł podkusił).. Użytkowość.. Zapraszam.Owczarek Niemiecki 2010-04-04 12:30:47 krótkie imie dla suki ( owczarek niemiecki ) 2010-10-21 21:39:34 W jakim wieku owczarek niemiecki może spać na dworze?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt