Napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej o atenie
Pokłoniłam mu się a on spytał się, co tu robię.. W tym czasie tkaczka uciekła do lasu i powiesiła się na gałęzi.. Chociaż to był sen, nie myślałem o niczym innym tylko o tej niezwykłej przygodzie.. Miał on na imię Zeus.. Czy mogę napisać opowiadanie kryminalne w formie pamiętnika 2020-10-27 12:50:34; .. że dzieło Arachne (przedstawiające sceny mitologiczne) jest piękniejsze, bogini z wściekłości podarła misternie zdobioną tkaninę.. Author: Sony Created Date:Mit o Dedalu i Ikarze - streszczenie, Mitologia - opracowanie .. Jednak Ikar, zachwycony lotem, wspaniałością przygody, zapomniał o radach ojca, wleciał zbyt wysoko i spadł do morza, gdy jego skrzydła się rozpadły.. Opowiadanie Jest to forma wypowiedzi, którą zna każdy.. Ἀθήνη Athene, Ἀθηναίη Athenaie, łac. Minerva) - w mitologii greckiej bogini mądrości, sztuki, sprawiedliwej wojny oraz opiekunka miast, m.in. Aten i Sparty.Jest jedną z dwunastu głównych bogów olimpijskich.. Chociaż bogini nie rozstawała się z bronią, olimpijski żartowniś bardzo szybko uporał się z zadaniem.. Pierwsza strona: - imię i nazwisko autora oraz tytuł mitu, - hasło reklamowe zachęcające do przeczytania mitu, - ilustracja przedstawiająca wybranego bohatera.. Rzymską odpowiedniczką Ateny jest Minerwa.. Bez względu na to, jaki rodzaj opowiadania chcesz napisać, musisz pamiętać o tym, aby tekst był trójdzielny..

Napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej.

Wszystko!. Wypracowanie powinno dowodzić, że bardzo dobrze znasz wybrany utwór.. To znaczy, że powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Nawiązania mitologiczne w .. Składały się z kilku elementów.. Atena wraz z najmądrzejszymi z wojowników przygotowywała plan nadchodzącej bitwy, więc w żaden sposób nie można jej było przeszkadzać.W jej postaci przetrwała pamięć o tym, że to kobiety, a nie mężczyźni, dokonywały wynalazków związanych z funkcjonowaniem gospodarstwa domowego.. Jednak miał ważną misję do wykonania i tylko dobro grupy liczyło się dla niego w tym momencie.. Jest to właściwie pierwsze, co poznajemy wchodząc do szkoły podstawowej i coś, co będzie się za nami ciągnąć przez osiem lat podstawówki (bądź śledziło nas tam przez 6 lat, a następnie czyhało na nas w gimnazjum).Napisz opowiadanie (może być z dialogiem), którego bohaterami będą postaci znane ci z mitologii.. 1 Historia 2 Przydomki Ateny 3 Atena w sztuce 4 Świątynie Ateny 5 Nawigacja Tuż po zajściu w ciąże Metis, Gaja (lub Temida) wypowiedziała przepowiednię, według której po córce urodzi się syn, który wypędzi Zeusa z Olimpu i przejmie władzę.. Wszyscy bogowie wyglądali jakby nie wierzyli mnie, ale Zeus uśmiechnął się i odpowiedział na to, że o wszystkim wie.Sprawdź jak napisać opowiadanie, jakie występują jego rodzaje, zapoznaj się z przykładami tematów opowiadań..

W opowiadaniu mogą pojawić się postaci drugoplanowe, opisy, refleksje.

Bogini .Napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Napisz krótkie opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej (greckiej).. Ty polecisz w butach, a ja na Pegazie.- powiedziała przyjmując postać kobiety.. - Dobrze, wybacz.Opowiadanie o losach Ikara.Atena mit.. 242 .Opis przygody Adasia w psim raju, Adaś Niezgódka zawsze podziwiał umiejętność latania, którą posiadał pan Kleks i wiele razy starał się go naśladować, lecz nigdy nie udało mu się wznieść w górę.Aż pewnego dnia, po tym jak nabrał powietrza w płuca, poczuł dziwną lekkość i zaczął unosić się nad ziemią.Pamiętaj o czasownikach dynamizujących akcję (biegł, szedł, skoczył, rozbił, huknął), a także o określeniach miejsca akcji (na rogu stał, z lewej strony wyskoczył, w parku znajdował się) oraz czasownikach, przysłówkach i przymiotnikach uplastyczniających opisy (drzewa kwitły, zieleniły się liście, było ciepło, miała .Przygoda (najciekawsza) chłopców z Placu Broni - opowiadanie..

"Mit o Syzyfie" - opowiadanie odtwórcze.

Dzięki niej napisałem sprawdzian z historii na piątkę.. Atenie przypisuje się wynalezienie glinianego garnka, pługu, grabii, jarzma dla wołu, uzdy dla konia, rydwanu i okrętu.W Atenach żyła Atena.Była to bogini mądrości,wojny i patronką miast.Jej rzymskim odpowiednikiem była Minerwa.Jej atrybutem jest sowa.Narodziła się z głowy Zeusa.Zakochała się w Adonisie i rywalizowała z nią Afrodyta.Biły się o niego.Hestia je rozdzielała lecz jej się to nie udało.Hades zabrał Hestię do jego królestwa.Eros trafił w Atenę aby zakochała się w Aresie .Napisz opowiadanie o przygodzie, którą przeżył ktoś, kto przeniósł się do świata przedstawionego jednej z lektur obowiązkowych.. Polecane teksty: 84% Która z kobiet występujących w Quo Vadis jest najbliższa twojemu ideałowi kobiecości .Postacie z mitologii greckiej Na podstawie "Mitologii" J. Parandowskiego oraz "Mitologii starożytnej Grecji" M. Pietrzykowskiego; Absyrtos - syn Ajestesa, brat Medei, która go zabiła, gdy uciekała razem z Jazonem; Achilles - syn Tetydy, ojciec Neoptolemosa; kąpany przez matkę w Styksie, miał ciało nieczułe na razy oprócz pięty, w którą ugodził go ParysNapisz opowiadanie twórcze z opisem sytuacji, krajobrazu lub przeżyć wewnętrznych.. Opowiadanie to krótki utwór narracyjny pisany prozą o prostej, najczęściej jednowątkowej fabule..

Byłoby dobrze, żeby opowiadanie miało chwytliwy tytuł.Co to jest opowiadanie?

Zeus, aby do tego nie dopuścić .Napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Odpowiedź: masz o tezeuszu i ariadnie .. Wykorzystał do tego Hermesa, któremu powiedział o nowym stworzeniu, jakie .Atena przedstawiła mi innych bogów oraz najważniejszego z nich, boga bogów i ludzi.. Lista lektur obowiązkowych znajduje się na stronie 3 tego arkusza egzaminacyjnego.. Atena wyskoczyla z glowy Zeusa, dlatego stala sie boginiè mèdrošci .. grecka - bogini mądrości i słusznej wojny.. Poprosił wówczas Momosa o to, by zdobył jej łuk.. Opowiadanie.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.. No cóż, od takiej troskliwej mamusi ja też chciałabym czasem odpocząć.. Jej świętym zwierzęciem jest sowa, a rośliną - oliwka.Jej rzymskim odpowiednikiem jest MinerwaDemeter poczęstowała mnie herbatą z ziół i zasypała opowieściami o nieobecnej "córeczce".. Nemeczek odczuwał chłód coraz bardziej.. Wyróżniamy kilka rodzajów opowiadania.. Opowiadanie to krótka forma wypowiedzi narracyjnej, zawierającej wątek, na który składa się wiele powiązanych ze sobą wydarzeń.Jak napisać opowiadanie, czyli opowiadanie i jego rodzaje.. Od kilku dni był przeziębiony i miał wrażenie, że czuje się coraz gorzej.. Proszę o opowiadanie mitu "O Atenie" .. Przydatność 65% Napisz charakterystykę wybranej postaci literackij, dowodząc, że warto ją ukazać w teatrze lub w filmie.. Zrozpaczony ojciec znalazł zwłoki syna, wyspę nazwał Ikarią, a morze - Ikaryjskim.. Opowiedziałam mu o wszystkim.. Druga strona:JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE?. Ale temat opowiadania może być też bardziej niezwykły (np. spotkanie z ufoludkami) - wtedy będzie to opowiadanie .Klasa V B na lekcję języka polskiego przygotowała foldery o wybranej postaci mitologicznej.. Jej atrybutami są: włócznia i tarcza.. Bogowie nie wydali mi się obcy, opisując Dionizosa miałem przed oczami jego pulchną posturę, Atena była wojowniczką, Zeus dostojnym .Atena (gr.. poleca 74 % .. 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.. TO POTRAFI<!. Cechy takiej postaci ściśle .Napisz opowiadanie o dowolnej przygodzie z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' zadanie dodane 5 grudnia 2010 w Język polski przez użytkownika blendi2710 ( 270 ) [Szkoła podstawowa] w-pustyni-i-w-puszczyNapisz opowiadanie o dowolnej przygodzie z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' Pomóżcie sama nie dam rady Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia Toggle navigation ZOpowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej (polecenie 13 z testu) prześlij na e-mail: [email protected], do 30 kwietnia.. Główną i tytułową bohaterką dramatu Sofoklesa jest Antygona-córka Jokasty i Edypa.Miałem tylko nadzieje, że Atena dotarła do Sparty..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt