Budowa wszechświata prezentacja
Warszawa 1993: Wydawnictwo Naukowe PWN, s. 302.. Źródło: Mark Whittle - University of Virginia informatyka + 22 Budowa i ewolucja Wszechświata Teoria Wielkiego Wybuchu jest najlepszą teorią wyjaśniającą fakty obserwacyjne dotyczące Wszechświata.Filmik ukazuje niezwykłą podróż z prędkością światła [to jest 299 729 458 m / s (ok. 196 000 mil / s)] z Ziemi po "kres" znanego ludziom wszechświata.. Nowa hipoteza pochodzenia Wszechświata.. Szacuje się, że Układ Słoneczny powstał około 4,6 miliarda lat temu i związane jest z .ˇ ˆ ˇ˙˝ ˇ˛ ˚˜ !". 10^-35 - 10^-32 sekundy:Animacja komputerowa przedstawiająca Układ Słoneczny.. Dopiero Kopernik dowiódł, ze wcale tak nie jest i że trzeba znacznie zmienić punkt widzenia i przekonania.. Materia rozmieszczona jest w przestrzeni bardzo nierównomiernie, a widocznymi jej skupiskami są galaktyki, czyli zbiory miliardów gwiazd .Prezentacja na seminarium z fizyki.. Układ Słoneczny .. Po zakończeniu tego etapu przestrzeń Wszechświata składała się z gorącej i gęstej mieszaniny kwarków, antykwarków i gluonów oraz fotonów, elektronów i pozytonów.Budowę Wszechświata Ptolomeusz wyjaśnił istnieniem sfery armilarnej, złożonej z pierścieni obrazujących orbity planet, oraz sfery gwiazd stałych.. Być może dopiero nowa kwantowa teoria grawitacji, którą fizycy próbują stworzyć, opisze ten etap..

Wszechświat i jego budowa.

.Okres pomiędzy 10-34 s a 10-32 s to czas, w którym rozmiary Wszechświata powiększyły się od 10 20 do 10 26 razy - ten okres nazywamy erą inflacyjną.. Warszawa: Prószyński i S-ka, 2002.. Wykonana w Cinema 4DPlik Budowa i Ewolucja Wszechświata.docx na koncie użytkownika eve23 • folder Nauka • Data dodania: 20 gru 2008.. Według oficjalnie uznawanych teorii wszechświat rozpoczął się poprzez ekspansję nieskończenie gęstego punktu lub .Układ Słoneczny znajduje się w jednym z ramion galaktyki w odległości około 2/3 od centrum Galaktyki - 30 000 lat świetlnych od centralnej wypukłości.. Przemysław Rudź ,,Atlas nieba" 2.. Pogląd Anaksymandra z Miletu podzielał jeszcze sam Demokryt z Abdery, twórca atomistycznej koncepcji budowy świata.Plik prezentacja na temat budowa wszechświata.ppt na koncie użytkownika pawel.l1414 • folder Dokumenty • Data dodania: 7 gru 2009Już niedługo teoria Wielkiego Wybuchu może odejść do lamusa..

Krótki opis naszego wszechświata.

PoprzedniPrecyzowanie wiedzy o Wszechświecie i jego budowie Luneta, skonstruowana w XVII wieku przez Galileusza i teleskop, skonstruowany nieco późniejprzez Izaaka Newtona, uświadomiłyludziom, żeto, co obserwujągołymokiem, jest tylko niewielkim fragmentem otaczającego ich wszechświata.. Obserwacje wykazały, że fazy Wenery przebiegają tak samo jak fazy Księżyca.Drogi Użytkowniku!. Popatrzmy na Wszechświat z jego wnętrza.. 10^-43 - 10^-35 sekundy: era Wielkiej Unifikacji 3.. Jak ni.Teoria geocentryczna (z gr.. Wraz z całą Drogą Mleczną obraca się wokół środka galaktyki z prędkością 220 km/s - jeden pełny obrót trwa około 240 mln lat.. Budowa Słońca Dowiedz się dlaczego Słońce świeci i jakie będą dalsze jego losy.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.27% masy całego wszechświata.. Jeśli będziemy używać tylko oczu, zbyt wiele nie zobaczymy, ale przecież mamy do dyspozycji potężne narzędzia - teleskopy o średnicach kilkunastu metrów umieszczone na Ziemi oraz teleskopy umieszczone w Kosmosie (mówiliśmy o nich w poprzednim rozdziale .73% - ciemna energia (powoduje przyspieszenie ekspansji Wszechświata) Prezentacja - Budowa wszechświata Życie Słońca i gwiazd Zapoznaj się z materiałem pomocniczym pokazującym budowę Słońca..

Ciemną energię, jeżeli istnieje, można ...Wstęp do tematu: Układ Słoneczny i budowa Galaktyki.

geo „Ziemia") - zdezaktualizowana teoria budowy Wszechświata, której istotą jest założenie, że nieruchoma Ziemia znajduje się w centrum Wszechświata, a wokół niej krążą pozostałe ciała niebieskie: Księżyc, planety, Słońce oraz sfera gwiazd stałychGdy umarł w 1543 r., pozostawił w swym dziele De revolutionibus orbitum coelestium (O obrotach ciał niebieskich) podstawy systemu, który nie tylko odrzucał błędy nauki ptolemejskiej, ale też stał się punktem wyjścia wszystkich znanych dziś odkryć dotyczących budowy wszechświata i rządzących nim sił.Jaroszyński Michał - Galaktyki i budowa Wszechświata Kubiak Michał - Gwiazdy i materia międzygwiazdowa Artymowicz Paweł - Astrofizyka układów planetarnych 2.. Zmieniamy się, chwilowo więc strona jest niedostępna.. Kosmologowie sugerują, że początkiem wszechświata nie był żaden wybuch tylko kolaps wielkiej czterowymiarowej gwiazdy, która zapadła się tworząc hiperczarną dziurę, która zaczęła wtedy emisję..

Równie tajemnicza i interesująca pozostaje sprawa hipotetycznej ciemnej energii, która może stanowić aż 68% masy całego wszechświata.

Michał Heller: Początek jest wszędzie.. 10, 2020Jak powstał Wszechświat?. Dla porównania - zwykła materia (czyli gwiazdy, planety czy wszelkie obiekty, jakie na co dzień obserwujemy) to niecałe 5%.. Pomimo bardzo mocno zakorzenionej idei mitologicznego Wszechświata, już w starożytnej Grecji pojawiały się poglądy kwestionujące teorię geocentryczną.. Tempo ekspansji Wszechświata rośnie.. Według niego Ziemia była wielkim walcem, unoszącym się swobodnie w przestrzeni.. Gwiazdy skupiają 90% materii galaktycznej i 10% materii międzygwiazdowej .BUDOWA WSZECHŚWIATA.. Teoria powstania świata Układ Słoneczny Ruchy Ziemi.. Linki zewnętrzneW pierwszych 10-43 sekundy przy gęstość większej od 10 97 kg/m 3 einstenowska teoria grawitacji nie obowiązuje i nie umiemy obecnie opisać zjawisk jakie wtedy zachodziły.. Seria Na ścieżkach nauki - Prószyński i S-ka, m.in.: Włodarczyk Jarosław - Wędrówki niebieskie, czyli Wszechświat nie tylko dla poetówMichał Jaroszyński: Galaktyki i budowa Wszechświata.. Spodziewamy się jedynie, że temperatura i gęstość Wszechświata malały.Wszechświat i my Historia i dalsze losy Wszechświata 2013-05-14 Historia i dalsze losy Wszechświata Składniki Wszechświata 4% to zwykłe atomy 23% to ciemna materia 73% to ciemna energia (powoduje przyspieszenie ekspansji Wszechświata) Jako Wszechświat rozumiemy sumę materii i energii, bowiem zgodnie z teorią względności te dwie wielkości są sobie równoważne.Kolejnego opisu Wszechświata dokonał, mniej więcej w tym samym czasie, Anaksymander z Miletu..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt