Cechy charakteru ani z zielonego wzgórza w wieku 16 lat
Główna bohaterka lektury pt,,Ania z zielonego wzgórza"jest Ania shirley.. Główna bohaterka urodziła się w Nowej Szkocji.. Dziewczynka wyładniała oraz spoważniała.. Dziewczynka mając trzy miesiące straciła rodziców.. Ania jako dziecko była bardzo chuda.Zadanie: napisz charakterystyke postaci ani z zielonego wzgórza Rozwiązanie:ania shirley w wieku 11 lat była dość wysoką drobną i szczupłą osóbką miała bladą cerę obsypaną sporą ilością piegów miała dwa grube warkocze rude jak marchewka oczy miała szaro zielone,usta szerokie w wieku starszym ania nabrała kobiecych kształtów ,stała się zgrabna włosy stały się .Piszę do Ciebie, ponieważ chcę Ci przybliżyć książkę, którą przeczytałam.. Opieka nad dziewczynką zmieniła Marylę.Charakterystyka Ani Shirley Ania Shirley jest bohaterką książki pt. " Ania z Zielonego Wzgórza", którą napisała Lucy Maud Montgomery.. Ania w czasie 5-letniego pobytu na Zielonym Wzgórzu bardzo się zmieniła zarówno pod względem wyglądu zewnętrznego jak i cech charakteru.. Przed pojawieniem się Ani na Zielonym Wzgórzu wiodła uporządkowane życie wzorowej gospodyni.. Wówczas Anię przygarnęła biedna sprzątaczka i jej mąż pijak.. Jej rodzice byli nauczycielami.. Dziewczynka wychowała się w sierocińcu,do którego trafiła po śmierci matki i ojca,w wieku trzech miesięcy.. Wcześnie osierocili dziewczynkę..

2011-04-11 21:09:59 Podasz cechy charakteru Ani z Zielonego Wzgórza (min 5) ?

Mieszkają na Zielonym Wzgórzu, gdzie Ania poznaje przyjaciół i przeżywa niesamowite przygody.Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza Ania Shirley mieszka w Kanadzie na Wyspie Księcia Edwarda w małej wiosce Avonlea.. Urodziła się w Bolinbroke w Nowej Szkocji.. Kiedy ją poznajemy ma ona około jedenastu lat, natomiast gdy się z nią żegnamy jest już szesnastoletnią panienką.Przydatność 80% Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza.. Autorka Ani z Zielonego Wzgórza już jako .Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. „ Ania z Zielonego Wzgórza".. 2010-03-21 20:18:35Ania z Zielonego Wzgórza - charakterystyka.. Jak podają źródła (oraz przekazy autorki), Anna Shirley urodziła się 15 marca 1866 roku, co można również obliczyć na podstawie danych zapisanych w powieściach.Ania Shirley, tytułowa bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery, jest sierotę, której nikt nigdy nie chciał.. Jej dziadkowie byli prototypami postaci Mateusza i Maryli w cyklu powieści o Ani Shirley.. 2009-10-23 19:50:38 Jakie miała Ania Shirley cechy charakteru i usposobienia gdy miała 16 lat w książce ,, Ania z Zielonego Wzgórza "?. Kiedy z kolei umarł mąż pani Hammond, opiekunka Ani .Ania Shirley jest główną bohaterką "Ani z Zielonego Wzgórza"..

2011-10-18 18:08:06Opis charakteru Ani z Zielonego Wzgórza.

2010-05-11 14:48:38Anne Blythe z domu Shirley (imię oryginalne, w polskim tłumaczeniu Anna Shirley) - główna bohaterka cyklu powieści młodzieżowych Lucy Maud Montgomery pod tytułem Ania z Zielonego Wzgórza.. Życie Ani Shirley.. Była córką Berty i Waltera Shirley.. Lucy Maud Montgomery urodziła się w 1874 r. w Clifton na Wyspie Księcia Edwarda w Kanadzie.. Najpierw wzięła ją do siebie pani Thomas, a potem mieszkała u Hammon'ów.. Nazwa tej książki to "Ania z Zielonego Wzgórza.. Była nieco apodyktyczna, lecz nie pozbawiona czułości i zdolna do uczuć, których istnienia sama w sobie nie podejrzewała.. 2009-12-17 05:21:09Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza".. Od myślnika Daj najjjjj 2 Zobacz odpowiedzi .. Proszę!. Niestety rodzice zmarli jej, gdy miała zaledwie trzy miesiące.Cechą panny z Zielonego Wzgórza nie była: a) wrażliwość .. Przez osiemnaście lat parafią w Avonlea kierował pan: a) Bell b) Allan c) Bentley d) Rogerson Rozwiązanie .. Bohaterka urodziła się w Nowej Szkocji.. Rodzice byli nauczycielami w liceum.. 2010-02-23 19:29:32 Cechy Ani z Zielonego Wzgórza !. Miała zgrabną i delikatna sylwetkę.. Zanim dostała się do Maryli i Mateusza, przebywała u pani Thomas, pani Hammond, a później w sierocińcu.. Anna Shirley gdy zmarli jej rodzice na febrę, trafiła do p.Thomas, następnie do p.Hamond.Później przez parę miesięcy jej domem był sierociniec.Z tamtąd przypadkiem trafiła do Zielonego Wzgórza-domu Maryli i jej brata Mateusza.Biografia autora..

Jej wyraz twarzy był inteligentny.Cechy charakteru Ani z zielonego wzgórza gdy miała 16 lat.

Zdecydowanie pozytywną cechą Ani była jej .Ile lat miała Ania z zielonego wzgórza 2011-11-07 16:27:03 Jakie marzenia miała " Ania z zielonego wzgórza "?. Towarzyszymy jej przygodom przez pięć lat, ponieważ lektura kończy się, kiedy Ania ma szesnaście lat.. Jest sierotą, rodziców straciła we wczesnym dzieciństwie, potem tułała się po obcych domach, trochę mieszkała w sierocińcu, a od jedenastego roku życia znalazła dom na Zielonym Wzgórzu u Maryli i Ania w wieku trzech miesięcy została sierotą.. Opowiada o dziewczynce, sierocie, którą adoptuje rodzeństwo- Maryla i Mateusz.. Poznajemy ją, gdy ma jedenaście lat i jako sierota przez przypadek trafia do rodzeństwa Cuthbertów.. Cechy Ani w wieku 16 lat to: mądrość, uczynność, pomocność, odpowiedzialność, szczerość, prawdomówność, szlachetność, ambitność, serdeczność, samodzielność.. Dziewczynka zaczęła się ładniej ubierać.. Ania urodziła się w Nowej Szkocji.. Wcześnie straciła swoich rodziców.. Podczas pobytu na Zielonym Wzgórzu, piegi ani zbladły, a sylwetka nabrała pięknych kształtów.. 2009-04-29 14:30:18 Opis Przeżyć.. Była bardzo przywiązana do stron rodzinnych.. Pod koniec powieści jest urodziwą szesnastolatką.Charakterystyka Ani z "Zielonego Wzgórza".. Gdy miała 3 miesiące zmarli jej rodzice i została sierotą..

2013-02-26 23:58:22 Cechy charakteru i zainttresowanie Ani Shirley(Ani z Zielonego Wzgórza ) ?

Bardzo wcześnie utraciła rodziców i przez kilka lat była z litości przygarniana przez obcych jej ludzi, lecz zawsze musiała zapracować na swoje utrzymanie, opiekując się młodszymi od siebie dziećmi.Podajcie cechy charakteru Maryli i Mateusza z Ani z zielonego wzgórza.. liczę na naj :D .Jak wyglądała Ania z Zielonego wzgórza 2011-02-03 16:37:43 Jak wyglądała Ania Shirley z książki \" Ania z Zielonego Wzgórza" gdy miała 16 lat, opis wyglądu.. Panna Stacy uczyła podopiecznych .Ania z Zielonego Wzgórza (oryg.Anne of Green Gables) - powieść autorstwa kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery, pierwsza część cyklu powieściowego Ania z Zielonego Wzgórza, po raz pierwszy wydana w 1908.Polskie tłumaczenie ukazało się w 1911 roku nakładem Wydawnictwa M. Arcta (późniejsze M. Arct Zakłady Wydawnicze S.A.)Zadanie: wypisz cechy charakteru ani z zielonego wzgoza Rozwiązanie: bujna wyobraźnia nadawała fantazyjne nazwy różnym rzeczom romantyczka zawsze marzyła o Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Wychowana w poczuciu obowiązku, wymagała tego samego od innych.. Dziewczynka przyszła na świat w Nowej Szkocji.. Powieść "Ania z Zielonego Wzgórza" ukazała się w roku: a) 1882 b) 1898 c) 1901 d) 1908 RozwiązanieAnia była córką Berty i Waltera Shirley`ów.. Gdy Ania miał trzy miesiące, rodzice umarli na febrę.. Traktowano ją jak przedmiot, który można zawsze oddać.Jednakże w przeciągu kilku lata pobytu na Zielonym Wzgórzu wygląd Ani diametralnie się odmienił.. Anna Shirley jest główną bohaterką powieści "Ania z Zielonego Wzgórza".. Jej rude włosy ściemniały, w czym pomogło ścięcie ich po tym, jak nasza bohaterka ufarbowała je na kolor zielony, przybierając przepiękny odcień kasztanowy, natomiast jej piegi mocno przyblakły, tak iż prawie ich nie było widać.Dziewczynkę poznajemy w wieku jedenastu lat.. Po pewnym czasie trafiła do sierocińca w Happentown.Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".. Od tej pory sierotką opiekowała się pani Thomas.. Jej rodzice, Walter i Betty, byli nauczycielami.. 2009-04-29 14:30:18 czy podobala wam sie ksizka ania z zielonego wzgurza 2010-04-14 15:55:37Główną bohaterką "Ani z Zielonego Wzgórza" jest Ania Shirley.. Jej rodzice.Charakterystyka bohaterów „Ani z Zielonego Wzgórza" .. Zwracała uwagę dziewczynek, że w wieku czternastu lat muszą dbać o wyrobienie charakterów i wybór właściwych ideałów.. Bohaterka mieszkała z nimi w ciężkich warunkach.Jak wyglądała Ania Shirley z książki \" Ania z Zielonego Wzgórza" gdy miała 16 lat, opis wyglądu..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt