Napisz opowiadanie o tym co zdarzyło się w chatce jagi
Czas na Kręgi kobiet.. z góry dzięki wrazie czego to na podstawie balladyny juliusza słowackiego Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2011-12-03 .opowiadania o tym, co przydarzyło się bohaterom komiksowej historyjki.. Uporządkowane zapisz w zeszycie.. Zmartwienie Łamignata.. Napisz, jak wyglądał i o jakich niezwykłych właściwościach zapewniła męża czarownica.Zaloguj się Zarejestruj się Opublikowano 13.05.2018 na ten temat Polski from Guest Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.Wykorzystaj materiał z wcześniejszych ćwiczeń.Zaloguj się Zarejestruj się Opublikowano 13.05.2018 na ten temat Polski from Guest Co zdarzyło się w chatce Jagi i łamignata Kajko i kokosz szkoła latania ( Opowiadanie)Co zdarzyło się w chacie wdowy?. smutek uczucie rozbawienie oburzenie irytacja uczucie radoéé zniechçcenie na a Lamignat rz cz Jaga rz c 7.. Swoją pracę napisz w Wordzie i wyślij na adres: [email protected] Opisz dokładnie swoją pracę.. Wykorzystaj materiał z karty pracy.. Teraz to, co się stało wydaje się być tylko złym snem… Ale i w tym zdaniu jest trochę prawdy… Pewnego dnia Adaś bawiąc się z Kamilem na placu zabaw, znajdującym się niedaleko ich domów, spadł z huśtawki i niestety wypadł mu ząb.. Wykorzystaj materiał z ćwiczeń.. Efekt użycia niezwykłej fujarki.. Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata .Był piękny,słoneczny dzień.Klasa 3b wybrała się na wycieczke wczesną wiosną do lasu.Dzieci szukały odznaki wiosny,Mateusz znalazł małe,białe pąki na drzewach.Ania zobaczyła małego bociana lecącego w górze.Po chwili mały biocianek zaczął spadać w dół.Połamało mu się skrzydło,pani zadzwoniła po weterynarza.Po 15 minutach bocianek miał skrzydełko w gipsie.GdY .Napisz co działo się wcześniej i póżniej: Dzisiaj rano póżniej wstałam i spóżniłam się na pierwszą lekcję..

Napisz opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.

Zma…Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.. Wykorzystaj materiał z wcześniejszych ćwiczeń.. W tym roku jednak razem .Wyjaśnij, co było przyczyną takich emocji.. Opowiadanie to krótki utwór narracyjny pisany prozą o prostej, najczęściej jednowątkowej fabule.. Na wykonanie zadania masz czas do poniedziałku 30 marca.. Większość z Was zagłada do mnie prawie codziennie na Instagram, wiecie więc co się dzieje u mnie na bierząco.Kajko i Kokosz - seria komiksów autorstwa Janusza Christy, która stała się jego najpopularniejszym dziełem.Bohaterami komiksu są tytułowi Kajko i Kokosz, dwaj słowiańscy wojowie, mieszkający w grodzie kasztelana Mirmiła.. ( Bardzo proszę pracę napisać na komputerze i przesłać e-mail na mój adres do 30 marca - praca na ocenę).Bohater historii Łamignat (zbój i mąż czarownicy Jagi) źle się czuje i narzeka na brak sił..

Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzylo sie w chatce Jagi i Lamignata.

W opowiadaniu mogą pojawić się postaci drugoplanowe, opisy, refleksje.. Opowiadaniem posługujemy się na co dzień.. Wyróżniamy kilka rodzajów opowiadania.. Zastanów siç, co mógl czué kaŽdy z bohaterów i przyporzqdkuj mu odpowiednie uczucie.. Zmartwienie Łamignata.. 3.- Co się stało z latającym kufrem?. 12 Janusz Christa Kajko i Kokosz.Napisz opowiadanie o tym, co zdarzył się w chatce Jagi i Łamignata.. 3. Przyjrzyj się uważnie bohaterom ukazanym na obrazkach i postaraj się jak najdokładniej ich .Przez chwilę myślałam o tym, by pożegnać się z blogiem - skoro nie mam na niego czasu.. Pomysł Jagi.. Wyjaś-nij, co było przyczyną takich emocji.. irytacja radość zniechęcenie smutek rozbawienie oburzenie Jaga Łamignat uczucie przyczyna uczucie przyczyna 7.. W temacie wiadomości podaj: imię ,nazwisko i klasę!. Wszystkie prace proszę przesłać najpóźniej do niedzieli 19 kwietnia.6.. Spokojne życie w chatce.. irytacja radość zniechęcenie smutek rozbawienie oburzenie Jaga Łamignat uczucie przyczyna uczucie przyczyna Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.. .Opowiadanie Napisz opowiadanie miłosne, fantastyczne, opowiadanie o.. W tym samym czasie kasztelan Mirmił powraca ze swoimi towarzyszami (Kajko i Kokoszem) z .1.. Zastanów się, co mógł czuć każdy z bohaterów, i przyporządkuj mu odpowiednie uczucie..

napisz opowiadanie z elementami opisu postaci o tym co zdarzyło się w chacie wdowy.

Jego żona Jaga posiadająca magiczne moce, chcąc pomóż mężowi ofiarowuje mu fujarkę o zaklętej mocy nadającej nadludzką siłę.. Po tym zdarzeniu Lamignat nie rozstawał się z fujarka .Napisz co się wydarzyło w chatce Jagi i Łamignata Kajko i Kokosz w szkole latania kasia22gd kasia22gd Pewnego dnia zboj Lamignat nie czuł się najlepiej , był bardzo osłabiony przez co nie mogl napadac bogatych a calych swych lupow oddawac biednym .Poszedł wiec do swojej zony czarownicy Jagi po pomoc , ona znała różne zaklęcia to .Uporządkuj punkty tak, aby powstał plan wydarzeń zgodny z tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata ( przepisz we właściwej kolejności lub wpisz poprawną kolejność wydarzeń).. Zastanów się, co mógł czuć każdy z bohaterów, i przyporządkuj mu odpowiednie uczucie.. Wykorzystaj materiał z wcześniejszych ćwiczeń.. Dla chętnych: Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.. - Jaki przydomek otrzymał Mirmił po zwycięstwie nad Hegemonem?. Efekt użycia niezwykłej fujarki.. TEMAT NA DWIE GODZINY LEKCYJNE.PO WYKONANIU ĆWICZEŃ ROBICIE ZDJĘCIE I WYSYŁACIE DO MNIE .OPOWIADANIE NALEŻY NAPISAĆ NA PIĄTEK 27 MARCA.ZDJĘCIE BĄDŹ PRACĘ PRZESYŁACIE DO MNIE.Napisz opowiadanie z dialogiem i przedstaw w nim jakieś zabawne zdarzenie, w którym brał udział bohater literacki..

Spokojne życie w chatce.

26.02.2018 Polski Gimnazjum Napisz opowiadanie co wydarzyło się w chatce Jagi i Łamignata Dzięki .. Tylko jaga wiedziała , ze i bez jej czarow to potrafi .. Wykorzystaj materiał z lekcji.. Do innych ważnych bohaterów komiksu należą: żona Mirmiła, Lubawa .Napisz krótkie opowiadanie fantastyczne.. Próby podniesienia męża na duchu.. Prościej mówiąc, narrator opowiada o jakimś zdarzeniu.. Wyjašnij, co bylo przyczynq takich emocji.. Na szczęście przyszła refleksja i decyzja - chatka po prostu znów się przemeblowuje.. od tego zależy czy zdam.. prosze niech ktoś mi pomoże napisze lub da mi wskazówki.. pkt.. Wyjaśnij, co było przyczyną takich emocji.. UWAGA.. Ćwiczenia.. Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata .Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.. - Na jakim pojeździe latającym bohaterowie obronili Mirmiłowo?. Miłej pracy6.Napisz w .zeszycie lub na komputerze opowiadanie o tym,co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata .Wykorzystaj materiał z poprzednich ćwiczeń.. irytacja radość zniechęcenie smutek rozbawienie oburzenie Jaga Łamignat uczucie przyczyna uczucie przyczyna 7.. Pomysł Jagi.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów i dowodzić, że dobrze znasz wybranego bohatera.6.. Czasami jestem Synem Marnotrawnym - opowiadanie.. Napisz w programie Word (wklej do zeszytu lub go przepisz) i prześlij na moją pocztę, w czwartek do godz. 16.6.. Napisz opowiadanie co wydarzyło się w chatce Jagi i Łamignata Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.. Uporządkuj punkty tak, aby powstał plan wydarzeń zgodny z tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.. Zwroty a) wstęp: - pewnego dnia.. - zaczęło się to tak.. - tego zdarzenia nigdy nie zapomnę.. b) rozwinięcie: - na początku - potem - następnie c .Wbrew pozorom opowiadanie nie należy do najłatwiejszych form wypowiedzi.. Czasami jesteśmy normalnymi ludźmi, a kiedy indziej udajemy kogoś, lecz nie zawsze jest to dobre.. Próby podniesienia męża na duchu.. Typy opowiadań Opowiadanie twórcze Wymyślasz historię i ją spisujesz.2.. WykorzystajUporządkuj punkty tak, aby powstał plan wydarzeń zgodny z tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.. Ich głównymi wrogami są Zbójcerze pod komendą Hegemona i jego zastępcy Kaprala.. Budowa opowiadania a) wstęp b) rozwinięcie c) zakończenie 2..Komentarze

Brak komentarzy.