Niemiecki rejestr handlowy handelsregister
Handelsregister to publiczny katalog, którego rola jest ewidencjonowanie podmiotów gospodarczych.. Tłumacze koordynatorzy lokalizacji ProZ.com na język polski Team Coordinators: Jaroslaw Michalak Team Members: Iwona Szymaniak, Izabela Czartoryska, Stanislaw Czech, MCIL, Piotr Hasny, Agnieszka Ufland Proszę wziąć pod uwagę, że cały portal nie został jeszcze przetłumaczony.Możemy jednak wyszukać też „na odwrót" podając swój polski numer NIP jako podlegający wyszukaniu i USt-IdNr niemieckiego dłużnika na pierwszej pozycji, jako własny.. Reguluje stosunki prawne pomiędzy kupcami, stąd określany jest mianem prawa kupców.. Obok HGB do stosunków kupieckich stosuje się subsydiarnie BGB.Kodeks handlowy oparty jest na podstawowym założeniu ułatwienia podejmowania działalności .Handelsregister das (PL die Handelsregister) rejestr handlowy: 13. Rejestr Handlowy w Niemczech zajmuje się głównie rejestracją firm w tym .Możemy to zrobić na wiele sposobów, m.in. sprawdzając: strony internetowe, rejestr handlowy, izby gospodarcze, raporty handlowe czy nawet książki telefoniczne.. Co prawda nie uzyskasz w ten sposób informacji na temat danych kontrahenta, ale przynajmniej zweryfikujesz, czy dany USt-IdNr rzeczywiście istnieje.. W Niemczech jest on jawny, dlatego każdy, kto ma taką potrzebę może zapoznać się z tą ewidencją.Za pomoc ą usługi wspólnego portalu rejestrowego krajów związkowych niemiecki wymiar sprawiedliwo ści oferuje od dnia 01.01.2007 mo żliwo ść wgl ądu do Rejestru Handlowego wszystkich krajów zwi ązkowych z ka żdego skomputeryzowanego miejsca pracy pod adresem chodzi mi o to, jaki przetłumaczyć nazwę sądu prowadzącego ten rejestr..

Czym jest rejestr handlowy w Niemczech?

Niemiecki rejestr handlowy obsługują dokładnie 2 wydziały: A - dotyczący kupców rejestrowych oraz spółek osobowych, jednostek gospodarczych posiadających zdolność prawną.. "Handelsregister" po polsku — Słownik niemiecko-polski | zobacz "Handelsregister" po niemiecku .. Niemieckie Targi Rejestracyjne objęte są regulacjami i nadzorem sądów rejonowych, znanych również jako Amtsgericht.. Gratis trener słownictwa, tabele odmian czasowników, wymowa.Odpowiednik polskiego KRS'u w prawie niemieckim - forum Prawo niemieckie - dyskusja Witam, jako osoba specjalizująca się w prawie polskim i włoskim, mająca obecnie styczność z.. - GoldenLine.plSprawdź tłumaczenia 'rejestr handlowy' na język Niemiecki.. Niemiecki Rejestr Handlowy zawiera dwie gałęzie.Rejestr handlowy w Niemczech jest publicznym katalogiem, służącym do ewidencji podmiotów gospodarczych w okręg sądu rejestrowego, który jest sądem rejonowym (Amtsgericht) właściwym miejscowo.. Rejestr handlowy informuje o istotnych stosunkach gospodarczych podmiotów gospodarczych i przedsiębiorców.. W niektórych krajach związkowych rejestr jest prowadzony przez izby przemysłowe (Handelskammer).Rejestr Handlowy w Niemczech znany jest jako Handelsregister, co oznacza Companies House.. .Od 2007 roku rejestr handlowy w Niemczech prowadzony jest w formie elektronicznej..

... niemiecki cached ... rejestr handlowy {m.}

B - przeznaczony jest dla spółek kapitałowych .Sprawdź tutaj tłumaczenei polski-niemiecki słowa rejestr+handlowy w słowniku online PONS!. Handelsvertrag der (PL die Handelsverträge) traktat handlowy, umowa handlowa: 17.. Pierwszy z nich zajmuje się wszystkimi szczegółami dotyczącymi procedury rejestracji firmy dla każdego rodzaju działalności: statutami, zarządem, akcjonariuszami itd.. Niemiecki rejestr handlowy Handelsregisterportal prowadzony jest przez Ministerstwo Sprawiedliwości Nadrenii-Północnej Westfalii dla wszystkich krajów związkowych.. DE polnisches Handelsregister {nijaki}Sprawdź tłumaczenia 'Handelsregister' na język Polski.. Rejestr handlowy w Niemczech (KRS Niemcy) pełni przede wszystkim funkcję publikacyjną, dowodową, kontolną oraz ochronną (np GmbH).Rejestr handlowy w Niemczech- Handelsregister in Deutschland (adwokat niemcy)Rejestr handlowy (Handelsregister) stanowi oficjalny wykaz, który prowadzi rejestrację zameldowanych handlowców na wydzielonym geograficznie obszarze..

Handelsumsatz der (PL die Handelsumsätze) obrót handlowy: 16.

Po analizie sytuacji ekonomicznej, kolejnym krokiem powinno być zweryfikowanie informacji dotyczących naszego kontrahenta.Sprawdź tutaj tłumaczenei niemiecki-polski słowa Handelsregister w słowniku online PONS!. Weryfikacja danych przedsiębiorstwa.. z o. o. w Niemczech/ niemiecka sp.. Zapoznaj się z przykładami tłumaczeń 'Handelsregister' w zdaniach, posłuchaj wymowy i przejrzyj gramatykę.. 01.11.2008 w Niemczech weszła w życie nowa ustawa (GmbHG) o spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.. Gratis trener słownictwa, tabele odmian czasowników, wymowa.Tłumaczenie słowa 'Handelsregister' i wiele innych tłumaczeń na polski - darmowy słownik niemiecko-polski.. Jeżeli nasz nowy niemiecki kontrahent jest osobą fizyczną i nie jest wpisany w rejestrze handlowym, to żeby potwierdzić jego dane musimy skontaktować się z gminą (Gemeinde), w której się zarejestrował.. Podmioty te rejestrowane są w okręgu rejestrowym, którym jest sąd rejonowy właściwy dla danej miejscowości.. Jest to w rzeczywistości oficjalna instytucja, w której wszystkie firmy mają obowiązek rejestracji.. Rejestr handlowy w Niemczech (KRS Niemcy) pełni przede wszystkim funkcję publikacyjną, dowodową, kontolną oraz ochronną (np GmbH).Tłumaczenie słowa 'rejestr handlowy' i wiele innych tłumaczeń na niemiecki - darmowy słownik polsko-niemiecki..

rejestr handlowy; Niemieckiego najszybciej nauczysz się online.

Umożliwia on scentralizowany dostęp do wszystkich lokalnych niemieckich rejestrów: rejestru handlowego, rejestru stowarzyszeń i spółek partnerskich oraz do związanych z tymi rejestrami ogłoszeń.Rejestr w gminie.. Jego regulacje należą do zakresu działań sądownictwa nieprocesowego.. Nowelizacja ustawy o GmbH (sp.. rzeczownik (rodzaj nijaki) Liczba mnoga: die Handelsregister.. U nas także przykłady i wymowa.Handelsgesetzbuch (HGB) - niemiecki kodeks handlowy.W Austrii obowiązuje jako kodeks przedsiębiorców - Unternehmensgesetzbuch (UGB).. a elektroniczny rejestr handlowy musi osiągnąć pełny poziom operacyjności .. składa się wydruk rezultatów poszukiwań przeprowadzonych w niemieckim rejestrze .- zarejestrowanie działalności zarobkowej w Niemczech - Rejestr handlowy (Handelsregister/ KRS) - dostarczenie niemieckiego numeru identyfikacji podatkowej ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt