W pustyni i w puszczy test i odpowiedzi pdf
a) Polska b) Anglia c) Egipt d) Sudan 3.. Pokaż wszystko.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraJeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Motyw .. PDF Materiały do wydruku.. ''W pustyni i w puszczy'' Henryka Sienkiewicza - quiz sprawdzający z lektury.. Życzę miłego rozwiązywania.. 1440 Obserwuj autora Zobacz profil Zapraszam do rozwiązywania moich quizów: Wybierz obsadę serialu "Wiedźmin"!. .Dajcie odpowiedzi do testu z lektury Więcej.. O ciec nie sprzeciwiał się temu wiedząc, że wiosłowanie, konna azda i ciągłe życie MarzenieTest z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Sprawdź, czy z matematyki poradzisz sobie lepiej niż brytyjscy gimnazjaliściW pustyni i w puszczy - test wiedzy.. Rozwiąż test!. Nie było w powieści Kalego.. TEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY" czy dobrze przeczytałeś książkę ?. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Geneza powieści „W pustyni i w puszczy" W styczniu 1891 r. Henryk Sienkiewicz wyruszył w podróż na Czarny Ląd.. W pustyni i w puszczy.. 2.Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Napisz do nas.. Polub.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy..

W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę.

Dzięki znajomości z dziewięcioletnią dziewczynką narodził się pomysł postaci Nel.. W jednym z listów do małej Wandzi autor pisał m. : ja siedzę .W pustyni i w puszczy test dla klasy 5 (rozwiąż, nie musi być cały) I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Test znajomo ści lektury „W pustyni i w puszczy" 1.. Więcej formatów pojawi się w czasie gry w ćwiczenie.. W którym kraju rozpoczyna się akcja powieści?. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ?. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.12 W trakcie konstruowania fabuły W pustyni i w puszczy Sienkiewiczowi towarzyszył dziecięcy ekspert Wanda Ulanowska, przybrana córka przyjaciela pisarza, prawnika i profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego Bolesława Ulanowskiego..

W pustyni i w puszczy.

Staś otrzymał chininę dla chorej Nel, dostali też jedzenie, herbatę, broń proch, kompas itp. 5.Witaj na stronie Quizz.pl.. Serwis zamknięty.. Z jakiego powodu Staś i Nel zostali porwani?Szczegółowy sprawdzian ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy".. Mapa witryny.W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę #test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #lektury szkolne, #w pustyni i w puszczy, #test z lektury 4330 x, 2016-01-07 21:34:08⁵grobla — wał ziemny, który utrzymu e wodę w sztucznym zbiorniku lub chroni przyległe tereny przed wylewami rzeki.. Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. 16 pytań Lektury szkolne KoteczkiUpewnij się, czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W takim przypadku prosimy o kontakt z nami » Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej »Test dla klasy V sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.W pustyni i w puszczy.. Rozpocznij test.. • azjatyckim • ameryka ńskim • europejskim • afryka ńskim 2..

W pustynii i w puszczy.

„W pustyni i w puszczy" to powieść: a) historyczna b) podróżniczo-przygodowa c) fantastyczna d) obyczajowa 2.. Jest cioteczną siostrą Mahdiego, który nieopodal Egiptu zgromadził swych wyznawców.W pustyni i w puszczy.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. STRONA 3. nie nazywał Jej.. Jakiej narodowo ści były dzieci- główni bohaterowie ?. Podobne działy.. Podczas tej wyprawy powstały „Listy z Afryki" oraz wydana 20 lat później powieść przygodowo- -podróżnicza „W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nimTest: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. Na jakim kontynencie rozgrywa si ę akcja powie ści?. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.„W pustyni i w puszczy" - streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, Rozdział I Staś Tarkowski informuje swą ośmioletnią przyjaciółkę Nel o aresztowaniu Fatmy - żony dozorcy Smaina.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Henryk Sienkiewicz .Problematyka.. Udostępnij Udostępnij wg Norbertporzynsk.. Sprawdź, ile pamiętasz!. Test: Chrześcijański kraj, do którego zmierzał Staś to: a) Sudan b) Abisynia c) Kongo d) Etiopia Rozwiązanie - Powieścią, która przyniosła pisarzowi światowy rozgłos był utwór: a) „Krzyżacy" b) „Potop" .Oczekiwane odpowiedzi: 1..

U góry znajdziesz quiz W pustyni i w puszczy 28.

Edytuj elementy.. Zapasy żywności wzięli ze sobą, mieli również przygotowane w kryjówkach.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.W pustyni i w puszczy - test.. W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę.. • Amerykanin i Amerykanka • Polak i Angielka • Portugalczyk i Angielka • Anglik i Polka 3.udawał farysa w pustyni, słowem, ak się wyrażał pan Tarkowski, „bobrował" wszędzie i każdą wolną od nauki chwilę spędzał nad wodą.. 2 Rozdział pierwszy Wiesz, Nel - mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki - wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci - tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.Plik Test z treści lektury W pustyni i w puszczy.pdf na koncie użytkownika martap1978 • folder W pustyni i w puszczy • Data dodania: 3 maj 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. pu.i.wp.pl.. Po wodę chodzili nocą do Nilu.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.W Pustyni i w Puszczy - krótki test, test z lektury Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Klasa 5 Polski.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt