Duch starej kamienicy bohaterowie

duch starej kamienicy bohaterowie.pdf

Nie lubi straszyć, chce natomiast pomagać ludziom.Wymienimy bohaterów naszej lektury i podzielimy ich na prawdopodobnych i fantastycznych.. Dowiemy się, kim jest bohater tytułowy.. Zanotuj informacje na jego temat, które można byłoby zamieścić w Wielkiej Księdze Duchów Polskich.. Utwór traktuje o przygodach niewielkiego, choć liczącego sobie sto dwadzieścia lat ducha Maćka zamieszkującego swą rodzinną kamienicę.. Różni się od innych duchów tym, że nie lubi straszyć.. Niestety muszę was uprzedzić, że zamieszkało w niej również - bez niczyjej zgody - 90485 dzikich lokatorów!Dwie historie opowiadające o duchu Maćku, 120 letnim, który zabiera się za rozwiązywanie spraw kryminalnych razem z przyjaciółmi.. Przedstaw głównego bohatera utworu.. Na stryhu musiał dzielićmieszkanie z Sroką.. Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka.Edycja na kredowym papierze, bardzo trwała i estetyczna.Duch starej kamienicy - streszczenie.. Streszczenie „Mam na imię Maciek" Głównym bohaterem utworu jest duch Maciek - syn Oktawiusza i Porcji.. Na naszej stronie internetowej znajdziesz nie tylko quizy Lektury, dzięki którym sprawdzisz, w jakim .Duch Starej Kamienicy - Anna Onichimowska Podręcznik szkolny już od 5,09 zł - od 5,09 zł, porównanie cen w 29 sklepach.. To co go wyróżnia wśród innych duchów to fakt, że nie za bardzo lubi straszyć.Duch starej kamienicy Anna Onichimowska Hej!.

w kamienicy.

Przeczytaj fragment powieści „Duch starej kamienicy" Anny Onichimowskiej.. opowieści z narni cz.1 lew, czarownica i stara szafa pomocy!. Bohaterowie Ducha starej kamienicy, Maciek - duch zamieszkujący stara kamienicę.. Głównym bohaterem utworu jest tytułowy duch Maciek, który od stu dwudziestu już lat mieszka w pewnej kamienicy.. Jak wyobrażasz sobie rodzinę Maćka?Duch starej kamienicy w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku!. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!Tym razem z głównym bohaterem książki Anny Onichimowskiej, pt. „Duch starej kamienicy" wybraliśmy się do FABRYKI CUKIERKÓW i to wcale nie wychodząc ze szkoły.. Opowieść o duchu zamieszkującym strych starej kamienicy.. (2/2) Bohaterowie Ducha starej kamienicy, Rodzina Protów - krewni i kuzyni Prota IV.. /w teraźniejszości (gdzie?). Duch Starej Kamienicy, Onichimowska Anna Ksiegarnia.. - wymień czterech bohaterów) duch Maciek, sroka Wiesława, kot Prot, Agata.Okładka miękka Rok wydania 2017 Przedział wiekowy dla dzieci z klas I-III (6-9 lat), dla dzieci z klas IV-VI (10-12 lat) Tytuł Duch starej kamienicyBohaterowie z "duch starej kamienicy - Zadane.pl..

Duch starej kamienicy - Onichimowska Anna - zapasy.

od jesieni do wiosny / współcześnie/ XX w./ XXI w.. Takie atrakcje raczej nie pasują do lektury dla najmłodszych, a właśnie oni są adresatami przezabawnej opowieści o zupełnie niestrasznym duszku Maćku, osobniku .Onichimowskiej Duch starej kamienicy, np.: Wydarzenia przedstawione w powieści rozgrywają się (kiedy?). W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie .Quiz Lektury to doskonała metoda nauki i weryfikacji swojej wiedzy poprzez zabawę.. Ma 120 lat i choć jest doświadczonym duchem.Skoro duch i to starej kamienicy, zatem być może spodziewacie się mrocznego klimatu, przerażających wydarzeń, scen mrożących krew w żyłach, takich, od których ścierpnie Wam skóra, a włosy staną dęba?Nic z tego!. Na stryhu musiał dzielićmieszkanie z Sroką.. Jego powołaniem miało być straszenie, lecz miękkie serce i okoliczności spowodowały, że stał się duchem opiekuńczym kamienicy i wszystkich jej mieszkańców.. Wtrącenie się złośliwej sroki Wiesławy.Duch starej kamienicy - streszczenie szczegółowe, Mam na imię Maciek Maciek przedstawia się jako duch - syn Oktawiusza i Porcji, młodszy brat Sykstusa i Kalasantego.Duch starej kamienicy - streszczenie..

Duch starej kamienicy / Anna Onichimowska | 11,87 zl.

Na dwie godziny gabinet języka polskiego zamienił się w linię produkcyjną, a nasi uczniowie w przedsiębiorców produkujących słodycze o egzotycznych nazwach .Duch starej kamienicy.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Przeczytaj fragment powieści „Duch starej kamienicy" Anny Onichimowskiej.. Autor(rzy): Agnieszka Suchowierska : Hasła treści Joanna Onichimowska, Duch starej kamienicy, bohater, bohater prawdopodobny, bohater fantastyczny, bohater tytułowy : Uwagi metodyczne*potrafi wymienić bohaterów utworu, określić temat i miejsce akcji *uczy się selekcji informacji Metody i techniki: *rozmowa dydaktyczna *praca z tekstem Formy pracy: *praca z całą klasą *praca indywidualna *praca w parach Materiały i środki dydaktyczne: *tekst książki", A. Onichimowska,Duch starej kamienicy *karty pracy nr 1,2,3,4Duch starej kamienicy na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.. Anna Onichimowska.. mam wypisać bohaterów epizodycznych, głównych i drugoplanowychDuch starej kamienicy jest historią ciekawą, zabawną i jednocześnie z mądrym, wartościowym przesłaniem..

Zapraszam Was do odwiedzenia mojej kamienicy.

Sprawdź, czy dobrze znasz książki z podstawówki, gimnazjum i liceum.. Przedstaw głównego bohatera utworu.. To niezwykły bohater, który jest nietypowy - nie straszy, a stara się pomagać mieszkańcom swojego lokum.„Duch starej kamienicy" to krótka powieść przeznaczona dla dzieci autorstwa Anny Onimichowskiej.. Była to rodzina szczęśliwa, nikt ich nie przepędzał, byli pełnoprawnymi lokatorami kamienicy.„Duch starej kamienicy" to niewielka powieść dla dzieci autorstwa znanej i cenionej pisarki - Anny Onichimowskiej.. Nigdy jej nie lubił , ponieważ ubierała się w kradzioną biżuterie i robiła głupie minu przed lusterem .Opis: Duch starej kamienicy - Anna Onichimowska.. Ma 120 lat i choć jest doświadczonym duchem.bohaterowie: drugoplanowi, główni,epizodyczni.. Maciek nie jest przeciętnym duchem, co pokazuje chociażby jego imię - bardziej odpowiednie dla człowieka niż przybysza z zaświatów.. „Makbet", „Kamienie na Szaniec" czy „Romeo i Julia" to tylko kilka przykładów lektur dostępnych na naszym portalu.. Opowieść ducha Maćka o swoim pochodzeniu.. Syn Oktawiusza i Porcji, młodszy brat Sykstusa i Kalasantego.. 13,00 złBohater wiedzał , że te dwa lata z nim to było dla nich wielkie poświęcenie.. 21,90 zł.. Anna Onichimowska tworzy wyjątkowe ksiażki i ta jest jedną z takich, bo duchy czasem mogą być zupełnie inne od tego, co sobie na ich temat wyobrażamy.„Duch starej kamienicy" to barwna opowieść o niezwykłym mieszkańcu strychu.. Mam na imię Maciek i jestem duchem.. Nie zachowuje się jak na taką postać przystało.. Zanotuj informacje na jego temat, które można byłoby zamieścić w Wielkiej Księdze Duchów Polskich.Duch starej kamienicy - plan wydarzeń, 1.. Biorą w nich udział (kto?. Zobacz inne Podręczniki szkolne, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Wydanie Ducha starej kamienicy kompletne bez skrótów i cięć w treści..Komentarze

Brak komentarzy.