Sporządź ogólny plan wydarzeń w formie równoważników zdań
Śmierć Janka w wyniku pobicia.. Wyróżniamy dwa rodzaje planów wydarzeń: a. ramowy - składa się tylko z punktów, b. szczegółowy - ma punkty i podpunkty.. Wówczas mówimy, że jest plan wydarzeń.. Pamiętaj, że równoważniki zdań posiadaja czasownik w formie bezokolicznika!. Boże Narodzenie - Nel dostaje od pana Tarkowskiego olbrzymiego psa - Sabę.. Zbierać pieniądze 2.. 4.Magda staje na warcie.. [Ten sobie mówi i ten sobie mówi,] pełno radości i krzyku.Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - Plan wydarzeń.. Goplana - rozkazy dla Skierki i Chochlika.. Plan wydarzeń ''Zemsty'' poleca 86 % 2174 głosów.. Tomek i Becky zgubili się w pieczarach.. Staś zabija lwa i Beduinów - dzieci odzyskują .Praca domowa Przeczytaj baśń pt.. Sporządź ogólny plan wydarzeń w formie równoważników zdań, a następnie na jego podstawie opowiedz o dziejach Syzyfa.. Plan wydarzeń.. Wiadomość o zdobyciu Chartumu przez powstańców Mahdiego.. Kirkor u Pustelnika - opowieść Pustelnika.. 2012-03-30 13:21:24; Zapisz szczegółowy plan wydarzeń opisanych w tekście.. 2.Syzyf zostaje zaproszony na olimpijską ucztę I ujawnia tajemnicę Zeusa .. Materiały pomocnicze: karty pracy, plansze Zał.. Następnego dnia powrócili państwo na dwór, zachwycając się Włochami jako krajem prawdziwych muzyków.. Pierwszy dzień w gimnazjum - początek przyjaźni.. Postawienie Janka przed sądem wójta i wyrok chłosty..

Gdy piszemy plan, używamy krótkich zdań lub równoważników zdań.

Malinowy konkurs.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Plan jest to sporządzony w chronologicznym porządku spis najważniejszych wydarzeń utrzymany w jednorodnej formie - czyli albo w formie równoważników (preferowana przez polonistów!. 2 Przekształć zdania w równoważniki zdań.. Wykonać dekoracjię sali 4.3 z 4 podanych wydarzeń przedstawisz z uwzględnieniem dodatkowych informacji w podpunktach, kolejne wydarzenia w podpunktach zapiszesz w formie równoważników zdań, zastosujesz zasady ortograficzne i interpunkcyjne - dopuszczalne 2 błędy niedyslektycy, 4 błędy dyslektycy, plan zapiszesz estetycznie, to znaczy starannym pismem.. 3.Uczestnik spotkania wpada na ciekawy pomysł.. Narodziny Gai i Uranosa.. Lektury.. Talizman Mam to zadanie w książce SŁOWA NA START!. Zapewniony przez matkę, że tak się stanie, chłopiec zmarł.. Narodziny tytanów, cyklopów oraz sturękich.. Sporządzenie własnych skrzypiec przez Janka.. Język polski.. Jak dwie krople wody?. 5.Na strychu dzieci znajdują sterty papieru.. Baza na szkolnym strychu.. ), albo w formie zdań pojedynczych.. Dziewczynka urządza wyprawę po okolicy.. ), albo w formie zdań pojedynczych.. Sporządzanie planu jest bardzo przydatne, np. w celu lepszego zapamiętania treści tekstu, szybkiego przypomnienia sobie materiału przed ..

Użyj równoważników zdań.

str.174 (Podręcznik Teraz polski 4) Pytanie kluczowe Po co układać wypowiedzi w formie równoważników zdań?. 3) Poinformowanie Kreona o złamaniu zakazu.. 2) Decyzja Antygony o pogrzebaniu brata.. W tym celu podkreślone czasowniki zastąp rzeczownikami według wzoru.5.. 7.Dzieci postanawiają rozpocząć akcję .wypowiedzi, w których występują czasowniki w formie nieosobowej, najczęściej imiesłowy nieodmienne.. Tomek na tropie .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Istnienie Chaosu.. Strącenie dzieci przez Uranosa do Tartaru.. Opowiadanie adiutanta" tekst znajduje się w podręczniku "Słowa na czasie.Planem wydarzeń czy wypowiedzi nazwać można skrótowy zapis kolejnych zagadnień lub zdarzeń, tworzony w formie krótkich zdań, równoważników zdań lub punktów.. 1.Zachowanie formy równoważników- 2 punkty .. 2.Chronologiczne ujęcie wydarzeń- 1 punkt 3.Ujęcie najważniejszych wydarzeń- 1 punkt 4.Poprawność ortograficzna (0-1 błąd 1pkt, 2 błędy 0 pkt) .Chciał wiedzieć, czy otrzyma w niebie prawdziwe skrzypce.. XniemampomysluX XniemampomysluX 1.Król Syzyf panował w Korynie.. Plan to także zapisane w punktach wydarzenia zawarte w utworze.. 4) Pojmanie przestępczyni.Q.. .Wysadzenie reduty przez Ordona i śmierć wszystkich żołnierzy.Moja opowieść - Redagujemy plan wydarzeń opowieści, w której występują przedstawione postaci (wersja bc)..

Czy można napisać plan wydarzeń, plan wycieczki itp. w formie równoważników zdań?

Gdy piszemy plan, używamy krótkich zdań lub równoważników zdań.. Tomek i Huck są w pobliżu gospody.. Porwanie.. Mit o powstaniu świata - streszczenie, plan wydarzeń .. Kupić prezenty dla uczniów 3.. Pościg za furgonetką Gangu Niewidzialnych Ludzi.. Projekcja wstecz- powrót do czasów młodości pana Tomasza (relacja narratora); informacja o niechęci głównego bohatera do katarynkowych melodii.2.. Tekst: W spodniach chodzili już członkowie pierwotnych plemion azjatyckich,które żyły w surowym klimacie.. 88% "Kamienie na szaniec" Akcja pod Arsenałem - plan wydarzeń.. ze str. 31- kaligrafia: str. 56- zeszyt w linie: wpisujemy po 2 linijki litery: b, B+ rysunek .Plan wydarzeń.. Trudna podróż przez Pustynię Libijską.. Prezentacja Manfreda.Plany małżeńskie Cześnika Przybycie Papkina Pertraktacje małżeńskie Papkina w imieniu Cześnika Spotkanie Klary i Wacława Naprawa muru.. 2.Poszukiwacze znajdują skarb.. Rada Pustelnika - Kirkor ma wybrać na żonę prostą, ubogą dziewczynę.. Opowiadanie to : Władysław Kopaliński Fragment książki 125 baśni do opowiadania dzieciom.. Balladyna na zamku Kirkora - zamknięcie matki w wieży.. Kobieta w rozpaczy zobaczyła, że błąkający się po twarzy syna promyczek, także zniknął..

Przykładowy plan wydarzeń: 1) Spotkanie Antygony z Ismeną.

/ Plan wydarzeń.. i np. od zbieramy pieniadze nie bedzie zbiorka, tylko zbierac.. Sporządzanie planu jest bardzo przydatne, np. w celu lepszego zapamiętania treści tekstu .Plan wydarzeń.. Balladyna zabija Alinę.. W jednym układzie współrzędnych sporządzić wykresy zależności współrzędnej położenia dla obu pojazdów w przedziale czasu do 0 do 60 sekund.Formy wypowiedzi; weekendowo.pl.. Dołącz do nas i ucz się w grupie.Plan jest to sporządzony w chronologicznym porządku spis najważniejszych wydarzeń utrzymany w jednorodnej formie - czyli albo w formie równoważników (preferowana przez polonistów!. Równoważniki zdań w wypowiedzeniach złożonych.. 6.Zniecierpliwiona wartowniczka dowiaduje się o efektach poszukiwań.. Zdemaskowanie szkolnych złodziejaszków.. Powrót dziedziców dworu do wioski.8.Ułóż plan wydarzeń w formie sześciu równoważników zdań.. Kwiaty zła - opracowanie ogólne.Brainly to platforma social learningowa, dzięki której otrzymasz pomoc w zadaniu domowym.. Przykładowe równoważniki zdań 1.. Przedstawienie pana Tomasza.. Nocna wizyta we dworze i próba dotknięcia skrzypiec lokaja.. Chłopiec znajduje wyjście.. Treść .Ich położenia w wybranym układzie odniesienia opisane są równaniami XA(t)=-1200+30t oraz XB(t)=1200-40t, w których wszystkie występujące wielkości wyrażone są w jednostkach układu SI.. Tomek szuka wyjścia.. Becky wraca do miasteczka.. Równoważniki stanowią również części składowe wypowiedzeń złożonych.. Kradzież w banku.. Rozróżnia się dwa rodzaje planów: Twórczy, stworzony przed własnym wystąpieniem lub przed przystąpieniem do tworzenia oryginalnego, samodzielnego tekstu,Przeredaguj plan w formie równoważników zdań Doprecyzowanie: 1.Godzinna praca przy wyjmowaniu cegieł okazuje się daremna.. Śmierć Indianina Joego.. 2011-02-03 17:12:29; Krótki plan wydarzeń z quo vadis 10 zdań szybko 2011-10-27 19:53:50; Napisz ramowy plan wydarzeń ten obcy używajac równoważnikow zdań 2012-03-22 .Ułóż w formie równoważników zdań ramowy plan wydarzeń przedstawionych w opowiadaniu.. Plan wydarzeń.. Pamiętamy, aby nie .Równoważnik zdania nie ma osobowej formy orzeczenia.. Uczniowie wspólnie układają plan wydarzeń w formie równoważników zdań; nauczyciel wprowadza ewentualne poprawki i sugestie do propozycji uczniów..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt