Polska w x–xiii wieku sprawdzian
Cele, czyli co będziesz wiedział po tej lekcji: - jak żyli ludzie na Śląsku w XIII wieku, - kim był Henryk Brodaty, - czym była kolonizacja niemiecka, - co to jest gospodarka towarowo-pieniężna.. Kryzys i odbudowa państwa polskiego przez Kazimierza Odnowiciela 4.. 3.Co się wydarzyło w latach :-1764 r.-1772 r.-1773 r.-1788-92 r.-1791 r.-1792 r.-1793 r.-1794 r.-1795 r. 4.Wymień wazniejsze postanowienia sejmu Wielkiego i Konstytucji 3 maja.. Nagrania.. Europa i Polska w okresie panowania Piastów 1.. Tabela: od narodzin Chrystusa do 100 roku I .Sprawdziany • NOWA ERA • pliki użytkownika malgorzatka17 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Punktacja str. 2.JPG, Punktacja str. 1.JPGW teście Wieki - obliczanie czasu w historii znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: Który to wiek i która połowa.. Prezentowane materiały są objęte ochroną prawno-autorską.Jest to niezbyt trudny test sprawdzający wiedzę z pierwszego okresu XIX wieku.. Ludwik XIV i jego rządy.. ZIP (10.7 MB) Pobierz Testy.. • wybitny polski astronom, autor teorii heliocentrycznej - Mikołaj Kopernik • kardynał, sprowadził do Rzeczypospolitej jezuitów - Stanisław Hozjusz • arcybiskup gnieźnieński, pierwszy interreks w dziejach Polski - Jakub Uchański • książę siedmiogrodzki, w 1575 r. wybrany na króla RzeczypospolitejUżywamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam..

Polska w XVI wieku DZIAŁ III.

Polska Bolesławów: Śmiałego i Krzywoustego 6.. Temat ten znajduje się w podręczniku na stronach 171-175.w niej przemiany Sprawdzian 2.. - cechy: racjonalizm, dociekanie prawdy za pomocą rozumu, nieprzejmowanie się autorytetami, doktrynami, przekonaniami religijnymi w dążeniu do wiedzy .. XVIII wiek; czerpał z wzorów antycznych .Przedstaw wydarzenia, zjawiska i procesy, które doprowadziły do ukształtowania się i rozwoju kultury średniowiecza w Polsce.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.VII.. RTF (48 KB) Pobierz Testy.. „Polska w XIII-XV wieku" Tagi: pdf, chomikuj, nowa era, sprawdzian, odpowiedzi do testu, grupa a .Temat: Polska w XIII wieku.. Kultura w Polsce w XIX wieku Test Walki narodowo wyzwoleńcze Polaków w XIX w.Zestaw: "Sprawdzian II - 04a Polska w XVIII wieku" W którym roku Liga Północna zaatakowała Szwecję?. 82% Polskie Państwo PodziemneTrafiłeś w dobre miejsce!. W 1374 nadał szlachcie przywilej koszycki a ta w zamian zgodziła się by następczynią tronu została jego córka Jadwiga.. Oliver romwell, fronda, król słońce, egzekucja Karola I, chwalebna rewolucja, wojna trzydziestoletnia, rmand Richelieu Zadanie 2.XVIII w. a NIE - 18 w.). 2003 r. Pytanie 3: .. ©2020 Memorizer.pl | Wykonanie: SpaceLab.Sprawdzian "Polska w XVIII wieku" Plik PDF 1.5 MB..

Polska w XVIII wieku na Uczę.pl.

Monarchia absolutna we Francji Król monarc Zagadnienia absolutna, Wersal, 1.. Sprawdzian- Polska Rzeczpospolita ludowa.. Jeśli wydarzenie ma miejsce po narodzeniu Chrystusa nie dodajemy skrótu - n.e. - nie jest to błędem, ale nie ma takiej potrzeby.. Polska za panowania Bolesława Chrobrego 3.. Sprawdziany teraz polski dostepne sa juz na stronie .Klasa 2 / Polska w XVIII wieku: Tagi: sprawdziany: Dostęp dla zalogowanych.. Sprawdzian 3. do rozdziałów 12-18 .. Są to między innymi:7.. Testy Test sprawdzający wiedzę po rozdziale 1-2, grupa 1.. Powodzenia!. Oceń jej osiągnięcia od X do XV wieku; 84% Polska Piastów w walce o jedność i suwerenność państwa w X-XII wieku.. Ponadto zgodnie z ogólnym nurtem renesansu doszło do rozkwitu kultury, nauki i sztuki.Polska w XIV i XV wieku.. Sprawdzian 3. rozumie pojęcia: Słońce, hia etykieta; wie, kiedy panował Ludwik XIV wyjaśnia słowaW tym też celu zawarł szereg umów gwarantujących polski ustrój: w 1720 r. z Prusami i Turcją, w 1724 r. ze Szwecją, w 1726 r. z Austrią, w 1730 i 1732 r. z Prusami.. w 1699 w 1700 w 1704: Co przyniosło zakończenie wojny siedmioletniej w 1763 r?. Pobierz Otwórz.. Zawiera 13 pytań.. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi..

Problemy Kościoła w X-XIII wieku 5.

Francja staje się mocarstwem.. Jakkolwiek Polska stała się "przedpolem" Rosji w Europie, to jednak początkowo nie ingerowała zbyt silnie w jej sprawy wewnętrzne.Wiek XVI jest w Polsce nazywany "wiekiem złotym".. To właśnie w tym okresie świat opuścił „mroki średniowiecza".. Rozbicie dzielnicowe 7.Test Sprawdzian II - 05a Epoka napoleońska Test Sprawdzian II - 05b Epoka napoleońska Test Dziewiętnastowieczne Stany Zjednoczone Test Wiosna Ludów.. Sejm Wielki, Konsytuacja 3 maja, II rozbiór .. od końca XVII w. do schyłku XVIII w.. Materiały służące do weryfikacji stopnia opanowania zagadnień przez ucznia, dostępne w formacie PDF przygotowane do wydrukowaniaSprawdzian- Polska i świat na przełomie XX i XXI wieku.. Polska w XIII-XV wieku , Klasa 5 , Wczoraj i dziś , Historia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.pl7.. Zobacz inne polecane materiały Testy.. Składa się na to kilka przyczyn.. Na mocy przywileju szlachta zwolniona została z podatków (oprócz podatku 2 groszy z łanu) i utrzymywania dworu królewskiego w czasie jego podróży po kraju.. , pomożesz ?. Rozdział III XVIII wiek - część trzecia - Napoleon str. 242 - 270 XVIII wiek - część trzecia - Napoleon.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.V.. przejęcie części Prus wschodnich przez Rzeczpospolitą .1 Sprawdzian II Trudny wiek XVII GRUP Zadanie 1..

Sprawdzian- Świat w drugiej połowie XX wieku.

EUROPA I POLSKA W XVII WIEKU 14.. Jeśli wydarzenie ma miejsce przed narodzeniem Chrystusa KONIECZNIE dodajemy - p.n.e. 3. wiek - to 100 lat (millenium 1000 lat).. (Andegawenów) w Polsce.. Wiek XVI był w pewnym sensie również wiekiem rozkwitu dla Rzeczpospolitej.. PDF (0.1 MB) Pobierz Testy.. liczba pobrań: 1931. zaktualizowany: 01 lipca 2015.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Opis: Pobierz sprawdzian, lub odpowiedzi do testu „Polska w XIII-XV wieku" grupa testu A i B dla klasy 5 | .PDF | Sprawdzian dostępny jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.. klasy 5, klasy 6, klasy 7 oraz klasy 8.. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.Wiek XVI dla Europy był niewątpliwie wiekiem rozkwitu.. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 5.. Polska wojna z Szwecja.. Sprawdziany24.pl to największa w sieci darmowa baza w której znajdziesz sprawdziany, testy, książki nauczyciela i odpowiedzi do nich.. Wersja A - plik pdf | plik doc .Sprawdzian z Historii ,,Polska w XVIII w. ". 1577 r. Pytanie 2: Który to wiek i która połowa.. (0 3 pkt) Podkreśl te pojęcia i postacie, które odnoszą się do rewolucji w XVII w. w nglii.. 5.Podaj wewnętrzne i .Polska w XVII wieku podczas panowania króla Zygmunta III Wazy brała udział w wielu wojnach.. Podaj mi odpowiedzi na dane zagadnienia : 1.Sytuacja zewnętrzna Polski w 1 połowie XVIII wieku.. Już w 1504 r. Zygmunt Stary został namiestnikiem całego Śląska oraz Łużyc Dolnych.Sprawdzian 5.. Gotowe testy układane przez nauczycieli.. W .Film Polska w czasie II wojny światowej - w przygotowaniu 23. karta pracy - plik pdf .. oświecenie w Polsce.. 8. czasy stanisławowskie.. : Seria: Wczoraj i dziś (reforma 2017 szkoła podstawowa klasy 4-8 / historia): Poziom: Klasa 5: Dział: 7.. Państwo polskie w tym okresie zdecydowanie wzmocniło swoją pozycję polityczną i znaczenie na kontynencie europejskim.. Po śmierci Stefana Batorego, wybrano ponownie króla, którym został Zygmunt III Waza, który był królewiczem szwedzkim spokrewnionym z Jagiellonami.Rozdział III XVIII wiek - część druga str. 208 - 238 XVIII wiek - część druga.. Klucze.. Państwo Mieszka I 2.. Sprawdzian- Polska i świat po II wojnie światowej.. 2.Określ sytuacje Polski w 1772 roku.. Zjednoczenie Niemiec i Włoch Test Obrona Polaków przed polityką zaborców..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt