W pustyni iw puszczy tematy opowiadań
Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.TEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY" czy dobrze przeczytałeś książkę ?. 48 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Punkty rankingowe: 24.. Urodził się i wychował w Port Saidzie.. Udostępnij.. Quiz w Poczekalni.. Ale to może dlatego, że czytałam to w czwartej klasie a teraz jestem w siódmej xd.. Mirusinda 3 lata temu.. Nie było ich w powieści.. Udostępnij.. Ojciec natomiast był Polakiem.Streszczenie "W pustyni i w puszczy" poleca 81 % .. Najważniejsze motywy i tematy.. nie nazywał Jej.. 3.Charakterystyka wybranej postaci Prosze o pomoc musze wybrac jeden temat z 3 podanych i napisac na jego temat wypracowanie to jest na jutro prosze o szybka pomocGłównym bohaterem powieści Henryka Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy" jest Staś Tarkowski.. Piotrex123 5 lat temu.. Dzieciaki mają potworną uciechę, ale z filmu nie zapamiętały nic.Staś Tarkowski jest główną postacią powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Wschodząca gwiazda.. Quiz w Poczekalni.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. polskiej .Ile wiesz o lekturze „W pustyni i w puszczy"?. 22.5.2016 (18:16) Misuniaa Ja się boję .15 Pytań o lekturze ,,W pustyni i w puszczy".. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. W pustyni i w puszczy najbardziej spodobał mi sie bohater o imieniu Staś.Miał wiele zalet a mało wad.Zaimponował mi w wielu sytuacjach np. gdy zabił lwa strzelając z sztucera , gdy wybrał się sam po lekartwo dla chrej Nel.Był barzdo madrym i rozsądnym chłopakiem,pomimo 14-czternastu lat zachowywał sie jak dorosły mężczyzna.Był polakiem .Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" ..

W pustyni i w puszczy.

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. 6 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Komentarze (124) Brak komentarzy Dodaj komentarz.. Quiz w Poczekalni.. Zostali oni porwani dla okupu przez służebników Fatmy uwięzionej wraz z dziećmi przez rząd Egipski.. Gebhr, który był wodzem karawany, z łatwością odnajdywał ślady pochodu Smaina.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraHenryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Opis testu.. 2010-05-03 13:57:22 Opowiadanie wybranej przygody z "W pustyni i w puszczy " ?. Jakie nazwisko miała Nel?. Nie było w powieści Kalego.. Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. "Spotkanie z lwem" - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza Dziewięć dni wędrowali już Staś i Nel do Smaina po wypalonej dżungli i bezdrożnych stepach Afryki.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Zobacz więcej.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce..

Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.

Po upływie kilku dni trafili na przestrzeń spalonego stepu, gdzie wiatr .„W pustyni i w puszczy" - charakterystyka Stasia Tarkowskiego; Streszczenie lektury W pustyni i w puszczy; REKLAMA.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. 27amcia27 5 lat temu.. Sprawdź, ile pamiętasz!. To naprawdę fantastyczna opowieść.. 8Zgłoś błąd Jakiej narodowości był ojciec Stasia?. Inne tryby testu.. Staś jest bardzo dobrze zbudowany i silniejszy od swoich rówieśników.. Przeznaczone jest do wielokrotnego czytania.. 2012-01-26 18:42:53 Opowiadanie z "W pustyni i w puszczy " n a j ; D 2010-04-21 18:32:15Problematyka.. odpowiedz.. Jego matka była Francuzką, a ojciec Polakiem.. Udostępnij.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.2.. RawlisonZgłoś błąd; Jak nazywał się Staś?. Rozwiąż test.. Często w szkole jest dedykowana jako lektura.. Zawiera nieodpowiednie treści?. W chwili rozpoczęcia swojej przygody ma czternaście lat.. Skomentuj.. Zawiera nieodpowiednie treści?. 14Zgłoś błąd Ile lat miała Nel?. 2012-04-19 20:14:00 Napisz opowiadanie w pustyni i w puszczy na pół strony lub na 1 strone?. Życzę miłego rozwiązywania.. 2010-12-03 20:43:40; Lektura ,,w pustyni i w puszczy" Wymień przyrode afrykańską 2010-02-14 11:13:14; wymień większość bohaterów" w pustyni i w puszczy" i powiedz kim oni są..

2015-12-14 21:14:48 W pustyni i w puszczy - powieść czy opowiadanie ?

4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. TarkowskiZgłoś błąd; W jakim mieście mieszkali Staś i Nel?. Zdobyte odznaki: 1. pu.i.wp.pl.. Komentarze (1) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione Ines.. Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ?. Jest przystępnie napisane, przez co przyciąga uwagę.. w Port-Saidzie|Port-SaidZgłoś błąd Ile lat miał Staś?. Podobne działy.. Rozwiąż test!Historia dwojga przyjaciół: 14-letniego Stasia Tarkowskiego i 8-letniej Nelly Rawlison.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Pełna dramatyzmu historia przedstawiająca czasy powstania Mahdiego (Muhammada Ahmeda) i nieznane zakątki Afryki.. .Książka "W pustyni i w puszczy" opowiada o przygodach chłopca Stasia Tarkowskiego i Neli Rawlison mieszkających w Port Saidzie.. Film z 1974 roku bez polskich napisów również, zwłaszcza gdy trzeba na miejscu dorabiać dialogi do bełkotu beduinów, Chamisa, Idrysa i Gebra.. grudzień 1911 r. - W pustyni i w puszczy wydane zostaje w postaci książki W powieści Henryka Sienkiewicza W pustyni i… Całe wypracowanie → Henryk Sienkiewicz - Biografia, życiorys, twórczośćW pustyni i w puszczy - test.. Tułaczka przez pół kontynentu i niesamowite przygody oddają dokładnie historię .. "W pustyni i w puszczy" to książka męczarnia dla piątoklasisty.. Ines 03.12.2019 20 .Pytania do lektury " W PUSTYNI I W PUSZCZY " 2012-06-07 22:14:05 "w pustyni i w puszczy " odpowiadjcie na pytania 2011-11-02 13:33:57 "W PUSTYNI I W PUSZCZY " 2010-03-10 18:08:40Moim zdaniem po przeczytani lektury pt. 2011-01-12 18:04:44opowiadanie na temat"Przyjażń dzieci z Kingiem" "w pustyni i w puszczy" Jak to napisać ?.

Wyślij zgłoszenie ...W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę.

2010-01-06 17:08:16Zadanie klasowe z ,,W pustyni i w puszczy" Mam pytanie jakie mogą być tematy zadania klasowego z ,,W pustynia i w puszczy".a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?W pustyni i w puszczy.. Rozpocznij test.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Matka bohatera zmarła zaraz po urodzeniu chłopca.. To nie zwierzęta.1909 r. - pomysł napisania powieści dla dzieci 27.10.1910 r. - ukazuje się pierwszy odcinek powieści w Kurierze Warszawskim.. Skomentuj.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Była Francuzką.. Opisz przygode z lektury z lektury " W pustyni i w puszczy " która cie najbardziej zainteresowala.. Odpowiedz.Plik W pustyni i w puszczy tematy wypracowań.docx na koncie użytkownika oliwia0909 • folder tematy wyptacowań • Data dodania: 26 paź 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.W pustyni i w puszczy.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Bohater miał czternaście lat, urodził się w Port-Saidzie.. .Lista pytań W pustyni i w puszczy Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań /..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt