Jak wygląda zenek z lektury ten obcy
Obejrzyj szczegółowe streszczenie lektury Tego obcego i zaoszczędź swój czas dzięki lekturek.pl!. Jego matka dawno zmarła, natomiast ojciec był alkoholikiem.. Podaj swoje imię: Co się stało Zenkowi w nogę?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Odpowiedz.Zenek Wójcik - charakterystyka Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: „Ten obcy".. ,,Ten obcy" to moja ulubiona lektura 😍.. 2011-10-29 13:19:42; Jakie były dalsze losy Zenka 2010-11-24 14:13:42; Dalsze losy Zenka Wójcika z lektury pt. ,, Ten .Matka Pestki pożycza Zenkowi rower, na którym jedzie do Strykowa i zamieszkuje u wuja Ojciec Uli odnajduje wuja Zenka, sprowadza go, a ten zabiera Zenka do siebie Matka Pestki rozwodzi się z jej ojcem i wychodzi za ojca Uli i adoptują ZenkaZenek wójcik ("Obcy") - to bardzo nieszczęśliwy chłopiec,któremu zmarła matka.Uciekł z domu,ponieważ ojciec-alkoholik nie chciał się nim opiekować i traktował go w okrutny sposób.Chłopiec pragnął oszukać wujka Antosia,u którego miał nadzieję znaleźć opiekę.Kochał go,był dumny z jego pracy i podróży,wiązał w nim .• „Stworzenie, które się boi, nie chce być z ludźmi, jak mu coś jest.". Zenek był starszy od reszty bohaterów.. Jego matka nie żyła.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćMinęło już tyle czasu, tyle przez ten czas się zmieniło, tylu kolegów miała już po nim, a mimo to pamięć o Zenku wciąż był w niej żywa..

Odpowiedz.Streszczenie lektury "Ten obcy".

poleca 68 % .. Wyglądem wyróżniał się.Kiedy trafił na wyspę wyglądał jak włóczenga.Miał brudne i dziurawe ubranie.Na jego głowie widniały kruczo czrne włosy.Ile bohater książki,,Ten Obcy" Zenek Wójcik ma lat?. Skomentuj.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraObcy odparł, że nie lubi spacerować z całą bandą i obiecał, że sam dojdzie do wsi.. Odchodząc usłyszały, jak nieznajomy tłumaczy Marianowi i Julkowi, że będzie musiał rozciąć but, żeby nałożyć go na spuchniętą stopę.Ten Obcy - test Co zapamiętałeś z lektury "Ten Obcy"?. Przyjaźń jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu człowieka.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zenek Wójcik to główny bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. ''Ten Obcy" .. Miał może czternaście, może nawet szesnaście lat.. Twoja praca będzie ciekawsza, jeżeli zastosujesz odpowiednie cytaty z lektury na udokumentowanie podanych cech.. Udostępnij.. Uciekł z domu, ponieważ czuł się niekochany przez ojca, który był alkoholikiem.Charakterystyka Zenka Wójcika z lektury "Ten obcy" I. Jurgielewiczowej.. Udostępnij.. główny bohater lektury,nie miał matki,ojciec alkoholik nie chciał się nim opiekować,uciekł z domu,poszukuje wujka Antoniego Janicy,mimo że ma ogromny żal do ojca i wiele przez niego wycierpiał nie mówi o nim źle;kocha wujka Antosia,jest dumny z.Zenek Wójcik to główny bohater powieści przygodowej Ireny Jurgielewiczowej pt."Ten obcy"..

Tagi dla tego testu: test Irena Obcy zenek.

Skomentuj.. Kim był Zenek z lektury,,Ten obcy " 2009-11-15 17:55:28 Muszę napisać krótki scenariusz np. kiedy zenek kradnie jabłka z lektury ten obcy 2011-11-02 15:09:39 Wymień instytucje które pomagają dziecią skrzywdzonych przez los(np. jak Zenek Wójcik z lektury Ten obcy .. 2638 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Uciekł z domu, ponieważ czuł się niekochany przez ojca, który był alkoholikiem.. Od jakiegoś czasu myśli te nie dawały jej spokoju.Głównym i tytułowym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt.: „Ten obcy" jest szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik.. Ula poprosiła przyjaciółkę, aby zostawiły go z chłopcami.. Chociaż dzieci zaproponowały mu pomoc, on ją od razu odrzucił.. To właśnie przez niego chłopiec uciekł z domu, gdyż czuł się niekochany.Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: „Ten obcy".Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.Jak rozwijała się przyjaźń bohaterów utworu „Ten obcy"?. Kiedy rozgrywają się wydarzenia przedstawione w powieści?Opisz jego cechy charakteru, które ujawniły się, kiedy dzieci poznały Zenka, następnie podaj cechy, dzięki którym zaimponował dzieciom, opisz też wady, poprzyj je odpowiednimi przykładami..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Autorem powieści jest Irena Jurgielewiczowa (1903-2003).. Gdy zmarła jego matka ,chłopiec został skazany na wychowywania przez ojca.. Nie miał rodzeństwa.Opis Zenka Wójcika z lektury "Ten Obcy" Ireny Jurgielewiczowej.. stich 5 lat temu.. Jak zrobiłam ten test to za dwie błędne odpowiedzi(pyt.4 i 11) zabrakło mi 55 punktów do 150.. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. Została opublikowana w 1961 r. i ukazuje jak ważnymi wartościami w życiu człowieka są: przyjaźń, miłość, rodzina i zaufanie .. (2/2) Losy Zenka Wójcika, Irena Jurgielewiczowa, Ten obcy - streszczenie i opracowanie klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki ☰ Jesteś w: Ten obcy 2009-12-08 18:56:44Zenek Wójcik jest jednym z bohaterów książki Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy".. Mimo to za radą czwórki przyjaciół poszedł z chorą nogą do lekarza, lecz zaraz po zabiegu znikł.Przydatność 65% Charakterystyka Zenka Wójcika z lektury ''Ten Obcy''.. wow zrobiłam ten test i mam 20/20 a jak zobaczyłam librus to patrze że dostałam 5..

Rozwiąż test!Co zapamiętałeś/łaś z tej lektury?

2010-03-16 16:31:01Jednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik.. 4.Jak dobrze znasz lekturę „Ten obcy"?. dopisz dalsze losy załogi i Zenka lektura ten obcy!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jak nazywa się kuzyn Mariana i jeden z paczki dzieci?. Kto może to wyjaśnić?TEST SPRAWDZAJĄCY UMIEJĘTNOŚCI Z LEKTURY"TEN OBCY" !. Jest świetna tak jak ten quiz!. Chciała przynajmniej zobaczyć jak teraz wygląda i dowiedzieć się czy żyje mu się dobrze i czy jest szczęśliwy.. Bartusra 5 lat temu.. kilkunastu drzewami.Ogromna topola,która pozostała na skraju ugoru,przewróciła się,jej pien zwisł nad wodą jak pomost,a rozłożysta korona prawie sięgnęła wyspy.Wystarczyło przerzucić dwie długie żerdzie między jej najwyższymi gałęźmi a płaskim brzegiem, żeby się na wyspę przedostać .Kto napisze mi dalsze losy Zenka Wójcika "Ten Obcy " 2012-11-05 17:58:50; Jak potoczyły sie losy Zenka w końcu lektóry ,,Ten obcy " 2015-06-08 21:27:16; Zadanie domowe!. • „Postanowiła już dawno, to znaczy zaraz po przyjeździe na wakacje, że będzie się stosowała do wszelkich życzeń ojca, ale nie zrobi nigdy żadnego kroku, żeby przekroczyć mur, który ich dzielił.Zenek pewnego letniego dnia pojawił się na wyspie.. Rodzic niestety wszystkie zarobione pieniądze wydawał na alkohol.Jak wyglada Marian Pietrzyk z lektury ,,Ten obcy" Mam na zadanie napisać charakterystykę Mariana Pietrzyka wszystko już o nim mam napisane, ale nie umiem znaleźć w książce jego wyglądu.. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.Opis wyspy z lektury "Ten obcy"..Komentarze

Brak komentarzy.