Rośliny okopowe oleiste i włókniste prezentacja
Wybierz poprawną odpowiedź: Która z roślin nie jest zbożea) jęczmień.. Część 5.. Różne formy czasownika w liczbie pojedyńczej i mnogiej.. W Polsce uprawia się: żyto, pszenicę,Rośliny okopowe - rośliny uprawne gromadzące substancje zapasowe w korzeniu lub bulwie w postaci dwucukrów i cukrów prostych.Należą do różnych rodzin botanicznych.Mają duże znaczenie gospodarcze jako źródło pożywienia.Są bardzo pracochłonne w uprawie głównie podczas pielęgnacji (wymagają kilkakrotnego obsypywania lub okopywania w okresie wegetacji) i zbioru.czarny - rośliny okopowe, czyli takie, które okopujemy ziemią, np. buraki, marchew, ziemniaki czerwony - rośliny włókniste to te, które mają w łodygach włókna, produkujemy z nich nici, np. len, konopie niebieskie - rośliny oleiste, z ich nasion tłoczymy olej np. rzepak, len, słonecznikPlik rosliny zbożowe okopowe oleiste.docx na koncie użytkownika honoratka77 • folder sprawdziany, karty pracy • Data dodania: 6 lis 2011Rośliny zbożowe.. Nauczę się rozpoznawać zboża.. Oleje roślinne - w szerszym znaczeniu są to wszystkie substancje o konsystencji oleistej, pozyskiwane z dowolnej rośliny.. Jaki korzyści mamy z upraw roślin np. co z nich otrzymujemy lub do czego .Rośliny włókniste w łodygach mają ukryte długie .. 2. Podaj po dwa przykłady roślin okopowych, oleistych, zbożowych i włóknistych..

Rośliny oleiste RSS .

Część 1.. P.Nauka i ćwiczenia z tematu "Rośliny oleiste i włókniste" wspólnie z platformą edukacyjną dla dzieci ZdobywcyWiedzy.pl to wspaniała zabawa.. rośliny włókniste sznury, liny, nici, materiały na ubrania zbożowe oleiste .. okopowe korzyści.. Rośliny zbożowe ćwiczenia interaktywne dla dzieci.. Włókna otrzymuje się z liści i łodyg.. Część 3.. "03.04.2020 r. klasa III a Edukacja przyrodnicza, polonistyczna: 1.. Połącz nazwę rośliny z wyrobami, które pozyskiwane są dzięki jej uprawie: 4.. Z włóknistych roślin pozyskuje się także inne cenne produkty, jak np. olej lniany.Rośliny zbożowe okopowe oleiste i włókniste.. typy roślin.. Z buraka pastewnego otrzymujemy: a) cukier b) paszę c) barszcz.. Czas czytania: 2 minuty.. Część 2.. Utrwalę dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie.. Zastanów się i wymień, które z nich wykorzystujemy w kuchni każdegoPogrupuj fotografie roślin do odpowiednich grup.Znacie rośliny zbożowe, okopowe, oleiste,włókniste?. rodzaje roślin.. 2011-04-13 16:31:26 Wymienice mi rośliny oleiste uprawiane w Polsce ?. Większość włóknistych roślin dostarcza także innych cennych produktów, np. .. rośliny oleiste Tę stronę ostatnio edytowano 24 wrz 2017, 16:44.. Wyśmienita zabawa a nauką gwarantowana.. Popraw wyniki i dowiedz się więcej!Poznanie i rozumienie pojęć: rośliny zbożowe, oleiste, okopowe,włókniste..

co to znaczy rośliny włókniste?

Oczywiście, rośliny oleiste są źródłem tłuszczu roślinnego, jednak jest on wykorzystywany głównie do produkcji smarów, gumy, kosmetyków, farb i lakierów.. Podobne pytania.. Olej otrzymujemy z: a) rzepy b) słonecznika c) kukurydzy.. Załóż darmowe Konto Podstawowe i uzyskaj dostęp do tysięcy pytań i prezentacji zgodnych z podstawą programową oraz nowoczesnym i skutecznym systemem motywacji do nauki.. Poznam historię tworzenia materiałów z lnu.. Dzięki edukacyjnym ćwiczeniom, quizom i grom online Twoje dziecko dowie się, jakie rośliny zbożowe uprawia się w Polsce.. Pisownia wyjątkó typu: pszenica, pszczoła.Rośliny zbożowe W dawnych czasach rozległe tereny lasów, łąk i torfowisk ludzie stopniowo przekształcali w pola uprawne, czyli w takie miejsca, na których uprawiali rośliny użytkowe, takie jak rośliny zbożowe, okopowe, oleiste i włókniste.. Wykorzystanie roślin oleistych.. Znaczenie roślin uprawianych na polu.. Uzupełnij tabelę.. .Rośliny zbożowe W dawnych czasach rozległe tereny lasów, łąk i torfowisk ludzie stopniowo przekształcali w pola uprawne, czyli w takie miejsca, na których uprawiali rośliny użytkowe, takie jak rośliny zbożowe, okopowe, oleiste i włókniste.Rośliny włókniste i oleiste..

Ziemniaki to: a) rośliny włókniste.

rośliny cukrodajne.Z olejów technicznych produkuje się farby, lakiery, mydła, kosmetyki i leki.. Rozwiązuj zadania wspólnie z dzieckiem.. 2007-04-16 21:07:41; Wymienice mi rośliny oleiste uprawiane w Polsce ?. Więcej informacji.. Część 6.. Podręcznik s. 50-51 - Przeczytaj informacje na temat roślin okopowych, oleistych i włóknistych.. Podaj po dwa przykłady roślin okopowych, oleistych , zbożowych i włóknistych.. podział roślin.. Spodobało Ci się n.Wykorzystanie roślin oleistych Rośliny włókniste Rośliny włókniste - len zwyczajny i konopie siewne - dostarczają naturalnych włókien.. Uzupełnij zdania: Częścią jadalną buraka i marchewki są .ROŚLINY OLEISTE: - JEDNOROCZNE - SŁONECZNIK - Argentyna - WIELOLETNIE - ORZESZKI, OLIWKI .. Część 4.. Platforma edukacyjna dla dzieci Zdobywcy Wiedzy.rośliny oleiste (rzepak , słonecznik, oliwka ) rośliny włókniste (len , konopie , bawełna ) rośliny specjalne (tytoń , chmiel ,kakaowiec )Okopowe Warzywnictwo Materiał siewny Nawożenie Ochrona roślin Łąki i pastwiska Pastewne Sadownictwo Strączkowe Uprawa roli Produkcja zwierzęca Trzoda chlewna Bydło Drób Inne Technika rolnicza .. Poćwiczę gramatykę i stopniowanie przymiotnika, wykonam ćwiczenia określając liczbę pojedynczą i mnogą.ROŚLINY UPRAWNE PODZIAŁ: ZBOŻOWE OKOPOWE OLEISTE WŁÓKNISTE ROŚLINY ZBOŻOWE żyto pszenica jęczmień owies ryż kukurydza żyto pszenica jęczmień owies Ryż kukurydza Rośliny okopowe ziemniak burak marchew ziemniak Burak cukrowy marchew Rośliny oleiste rzepak soja rzepak soja Rośliny włókniste len konopie bawełna len konopie bawełna ROŚLINY UPRAWNE PODZIAŁ: ZBOŻOWE OKOPOWE .rośliny zbożowe-żyto,pszenica ,jęczmień-są wykorzystywane do celów konsumpcyjnych okopowe-ziemniak,burak,marchew-są jednymi z głównych zródeł spożywczych oleiste-rzepak,słonecznik,soja-są surowcem do otrzymywania olejów roślinnych włókniste-bawełna,juka,len -dostarczają naturalnych włókien do wyrobu mat ,dywanów.Rośliny włókniste, rośliny włóknodajne - rośliny, które dostarczają naturalnych włókien do wyrobu tkanin, dywanów, mat, szczotek, papieru, pilśni, filcu..

Zboża to rośliny uprawne z rodziny traw.

nr 3 - opisujemy elementy budowy ziemniaka i wskazujemy rośliny okopowe, nr 5 - podajemy przykłady roślin oleistych, włóknistych i zbożowycha) rośliny włókniste b) rośliny okopowe c) zboża.. Dowiem się, w jaki sposób piecze się chleb.. Rośliny włókniste, takie jak bawełna, konopie siewne czy agawa, zawierają włókna naturalne używane do wytwarzania tkanin .Temat dnia: "Rośliny okopowe, oleiste i włókniste uprawiane w Polsce.. Rozwiąż quiz na eduelo.pl i zbierz jak najwięcej punktów!. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .- rozpoznaje rośliny okopowe i zna ich budowę, - umie sklasyfikować rośliny uprawiane na polu (rośliny zbożowe, okopowe, oleiste i włókniste), - wie, jakie produkty otrzymujemy ze zbóż, roślin okopowych, oleistych i włóknistych, - potrafi wykorzystać zebrany materiał przyrodniczy,znacie rośliny zbożowe,okopowe,oleiste,włókniste 4 oceny | na tak 75%.. Układanie zdań na temat: Co nam daje pole?. Myślisz, że wiesz już, o co w tym chodzi?. Olej otrzymujemy z: a) kukurydzy.Dowiem się, jakie są rośliny okopowe, oleiste i włókniste.. Rodzaje prac polowych.Narzędzia i maszyny rolnicze..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt