Matura ustna angielski zwroty wybór obrazka
MATURA USTNA: ZESTAW 1 24Przygotuj się do matury ustnej.. Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.Matura ustna z angielskiego - Rozmowa z odgrywaniem roli Zadanie 1: Rozmowa z odgrywaniem roli Czas: 3min(realizacja zadania), 30 sek.. Spokojnie, matura ustna może i .Matura z języka angielskiego i inne egzaminy z tego języka (FCE/CAE/CPE) to okazja do pochwalenia się bogactwem poznanego słownictwa oraz konstrukcji gramatycznych.. Najlepiej omówić w paru krótkich zdaniach czego dotyczy polecenie oraz jakie masz możliwości do wyboru.. Powodzenia!. Zadanie 3 składa się z dwóch części.. Egzamin maturalny z języka angielskiego .. • Wybierz miejsce, które uważasz za najbardziej atrakcyjne i uzasadnij swój wybór.. Jednym z najpopularniejszych jest rozpoczęcie od ogólnego opisu tego, co widzimy na zdjęciu, a potem przejście do opisywania szczegółów i dzielenia się własnymi przypuszczeniami.Zad 3 Wypowiedź na podstawie materiału stymulującego i odpowiedź na 2 pytania egzaminującego Przed tym zadaniem będziesz mieć około 1 minuty a przeczytanie pytania i na zastanowienie się nad odpowiedzią.. Ebook przygotowany przez Angloville - pierwszą angielską wioskę z native speakerami w Polsce.. Matura ustna z angielskiego to dla wielu maturzystów bardzo stresujący egzamin.. Auf dem Bild sehe ich/gibt es..

Matura ustna opis obrazka zdasz na 100%.

Obawiają się tego, że trafią na trudny zestaw .Opis obrazka - matura ustna z angielskiego 30 lipca 2015 3 lutego 2017 Admin 0 Comment matura, opis obrazka.. KROK PO KROKU.. ROZMOWA WSTĘPNA .. jak wyrażasz i uzasadniasz swój wybór w odniesieniu do wszystkich elementów materiału graficznego.. Z nami przełamiesz barierę w mówieniu po angielsku!MATURA USTNA: ZESTAW 1 16 .. Przedstaw się koledze/koleżance z kursu, a następnie przeprowadź z nim/nią rozmowę.Opis obrazka jest jednym z zadań maturalnych.Jest kilka sposobów rozwiązywania tego zadania.. a już na pewno nie monosylabicznych typu „Yes/No.". Poprzez opis obrazka w języku angielskim nie tylko pokazujemy, iż znamy język i potrafimy go użyć w celu .Matura ustna z języka angielskiego trwa tylko 15 minut i dzieli się na kilka etapów:♦ Etap 1 - Przywitanie (rozmowa wstępna)♦ Etap 2 - Odgrywanie roli (Zadanie 1)♦ Etap 3 - Opis ilustracji + 3 pytania (Zadanie 2)♦ Etap 4 - Materiał stymulujący - wypoW czasie pobytu za granicą uczestniczysz w kursie języka angielskiego.. Pytania widzi tylko egzaminator.. Zadanie opisu obrazka trwa około 4 minut.Angielskie kolokacje, zwroty i idiomy, które musisz znać… Gettinek 59 - heaven knows EGZAMINY.. Przykłady, gotowe odpowiedzi.. Zdający opisuje ilustrację przedstawioną w wylosowanym przez siebie zestawie i odpowiada na trzy pytania związane z tematyką zdjęcia..

Nie zaczynaj od wyboru obrazka.

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3.. Maturzysta opisuje zdjęcie znajdujące się w wylosowanym przez siebie zestawie i odpowiada na trzy pytania powiązane z tematyką ilustracji.USTNA MATURA Z J. ANGIELSKIEGO .. Ćwicz dokonywanie i uzasadnianie wyborów tego typu przy każdej nadarzającej się w klasie okazji.. Matura ustna z angielskiego - Materiał stymulujący Zadanie 3: Wypowiedź na podstawie materiału stymulującego i odpowiedź na 2 pytania Pamiętaj: Masz 5 minut na realizację tego zadania, w tym około minuty na zapoznanie się z treścią i przygotowanie.. Tym razem o zadaniu drugim, czyli o opisie obrazka (i nie tylko) z pom.Matura ustna z języka angielskiego - przygotowanie, przykładowe materiały, rozprawki, listy, rozmówki, scenkiOpis obrazka po niemiecku to jedno z poleceń, które pojawia się na ustnym egzaminie maturalnym z języka niemieckiego.. Porównywanie obrazków - zwroty.. W zadaniu tym podane są 4 kwestie.. Ucz się z namiZadanie 3- matura ustna z angielskiego.. Dodatkowe zwroty.. WYBÓR .Opisywanie obrazka po angielsku jest umiejętnością niezwykle praktyczną - dlatego też zadania z opisem obrazka pojawiają się na różnego rodzaju sprawdzianach, testach, a także na samej maturze z języka angielskiego.. Celowo nie zawierają one tłumaczeń, aby zmobilizować maturzystów do skorzystania ze słowników, co zwiększy szansę na zapamiętanie ich.Wybór i odrzucenie obrazka - matura ustna - język angielski - zadanie nr 3 - Duration: 20:57..

Przydatne zwroty i wyrażenia.

Alle Hände voll zu tun haben - Mieć ręce pełne roboty; .. Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów.. Pierwsza z nich to wypowiedź na podstawie materiału stymulującego czyli wybranie z dwóch lub trzech propozycji zdjęć lub rysunków oraz odrzucenie pozostałych elementów z uzasadnieniem swoich decyzji.. • Wyjaśnij, dlaczego odrzucasz pozostałe zdjęcia.. Jeśli zapamiętacie te zwroty, matura ustna z angielskiego na pewno pójdzie Wam świetnie.. Utrwalaj zwroty pomocne w wyrażaniu i bogatym w treść .Opis obrazka.. W swojej wypowiedzi powinieneś/powinnaś zwięźle przedstawić zaproponowane opcje i omówić ich wady i zalety, podać swój wybór i jego uzasadnienie, uzasadnij odrzucenie .Matura ustna angielski - opisywanie obrazka.. Skorzystaj z tego czasu!Opis obrazka po angielskuto coś z czym mamy do czynienia przede wszystkim na maturze ustnej z angielskiego.. • Wyjaśnij, dlaczego odrzucasz pozostałe miejsca.. Zestaw 1 • człowiek • życie rodzinne i towarzyskie • państwo i społeczeństwo Egzamin maturalny z języka angielskiego ..

Opracowaliśmy dla Ciebie opis obrazka.

Kolejnym skutecznym sposobem na pozbycie się stresu przed maturą ustną z angielskiego jest… odpowiednie przygotowanie 😉 Upewnij się, że pamiętasz zwroty, które przydadzą Ci się podczas egzaminu, i zdaj śpiewająco.. Nawet jeśli w tej chwili uważasz, że płynnie posługujesz się tym językiem, na pewno poniżej znajdziesz chociaż kilka zwrotów, które warto dodać do Twojego słowniczka.MATURA USTNA: ZESTAW 1 16 .. Jesteś na pierwszych zajęciach.. Zdjęcie 1 Zdjęcie 2matura ustna - zwroty z angielskiego Poniżej znajduje się lista przydatnych zwrotów i słów, które warto opanować przed ustną i pisemną częścią egzaminu maturalnego.. Opis obrazka na maturze.. Compared to… W porównaniu z…Jak przygotować się do matury ustnej po angielsku Z nami zdasz na 100%!. (na zapoznanie się z treścią) Pozbieraj myśli, zastanów się jakich konstrukcji użyjesz, jakie słownictwo i zwroty są Ci potrzebne i zacznij działać!. Co więcej?. 🙂Zostań patronem kanału: Możesz też wesprzeć kanał przelewając dowolne środki z dopiskiem 'darowizna' na zwrotów niezbędnych przy opisywaniu obrazka - przyda się każdemu maturzyście.. Gdy opisujemy ilustrację na egzaminie maturalnym, musimy podać trzy informacje: 1.. Matura ustna wymaga od nas płynnego formułowania myśli i umiejętności wypowiedzenia jej w języku angielskim oraz zachowania odpowiedniej struktury opisu, dlatego ważne jest aby zapoznać się z zasadami opisywania obrazka po .Matura ustna z angielskiego 2020 - przydatne zwroty 27 lutego 2015 1 grudnia 2019 Admin 0 Comment Poniżej znajdziesz ponad 50 zwrotów, które przydadzą się na maturze ustnej z języka angielskiego - opisywanie obrazka, wyrażanie opinii, udzielanie porad, proponowanie i odmawianie.Matura ustna - Zadanie 3 Posted by By alienka 2 stycznia, 2017 No Comments Trzecim z zadań na maturze ustnej jest 1 wybranie jednego z dwóch lub trzech obrazków zgodnie z poleceniem zadania i uzasadnienie wyboru oraz odrzucenia a następnie na odpowiedź na dwa pytania egzaminatora.Opis obrazka po angielsku to jedno z zadań pojawiających się na maturze ustnej z języka angielskiego..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt