Konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego
Tematem przewodnim V. edycji była wiedza o Austrii.. Adama Mickiewicza w Poznaniu.Odwiedź wpis aby zdobyć więcej informacji.. Strona główna Mistrz Rodzajnika.. Skrót pochodzi od nazw krajów: D - Niemcy, A - Austria, CH - Szwajcaria.. Pokaż / ukryj wszystkie pytania .. Kraje niemieckiego obszaru językowego zwane są .Konkurs dla uczniów gimnazjum w formie testu sprawdzającego ogólna wiedzę z zakresu geografii, historii, kultury oraz zwyczajów i obyczajów krajów niemieckojęzycznych.. Tym razem test dotyczył Szwajcarii.. Cele konkursu: -poszerzanie wiedzy uczniów o krajach niemieckiego obszaru językowegoX Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego Wpisany przez PJ/MD poniedziałek, 10 czerwca 2019 19:04 - Poprawiony poniedziałek, 10 czerwca 2019 19:08 Wiktoria Jęckowska 3.. Wzięło w nim udział 26 uczniów klas czwartych, piatych i szóstych.. Zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w II edycji Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego.. Test konkursowy obejmował 44 pytań otwartych dotyczących historii, geografii, kultury, polityki i nauki krajów niemieckiego obszaru językowego.. Bardziej szczegółowoJęzyk niemiecki quiz wiedzy z historii, kultury, realioznawstwa, geografii, .. Bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i mamy nadzieję, że zobaczymy się jesienią.Konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego..

Konkurs jest ...Test wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego.

W imieniu organizatora serdecznie zapraszamy do .Głównym celem konkursu jest propagowanie wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego, rozbudzenie zainteresowań językiem angielskim jak również zachęcenie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy.Szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych odbył się dnia 04.06.2018 roku.. Konkurs przeprowadzony zostanie w formie on - line zgodnie z harmonogramem jak niżej.. (w czwartek ) godz. 13:00-14:30.Dnia 16 czerwca br. (wtorek) odbędzie się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego.. Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego DACH rozstrzygnięty.. W dniu 12.06.2019 odbył się konkurs wiedzy o krajach niemieckojzycznych, w którym wzięło udział 23 uczniów Technikum.. Już po raz szósty spotkali się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu grójeckiego na Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych DACH.. Podnoszenie poziomu umiejętności językowych dzieci i młodzieży.. Zainteresowanie uczniów kulturą niemieckiego obszaru językowego oraz pogłębianie wiedzy o krajach DACHL.Tytuł: SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO Właściciel: Gallery Administrator Gallery AdministratorNasi uczniowie zwycięzcami etapu regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „TURBOLANDESKUNDE" Dnia 06.03.2020 r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie odbył się etap regionalny konkursu pt. „TURBOLANDESKUNDE - WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych..

Rozbudzanie zainteresowania kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego.

położone w południowo-zachodniej części kraju, nad jeziorem o tej samej nazwie, stolica kantonu o takiej samej nazwie.. 16 czerwca 2020 (wtorek) Klasa 1 TE, 2 E, 1 B Godzina 11:30, Klasa 3 E , 3GR Godzina 13:00.. Uczniowie zmierzyli się z testem wielokrotnego wyboru na temat wiedzy .W dniu 05 marca 2019 r. odbyła się w Zespole Szkół Nr 1 w Sanoku siódma edycja szkolnego konkursu wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego dla klas pierwszych i drugich.. Pięć trzyosobowych drużyn - reprezentanci klas IIF,IA, IC i ID .Rozstrzygnięty został konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego dla klas IV-VI i klas VII-VIII.. To właśnie tutaj, na neutralnym gruncie, próbuje się .konkurs „turbolandeskunde- Österreich wĘdrÓwka po krajach niemieckiego obszaru jĘzykowego" W ubiegłym tygodniu uczniowie z drugich klas liceum przystąpili pierwszy raz do V Edycji 2018/2019 konkursu organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego DACH rozstrzygnięty.. Promowanie wśród uczniów postawy odpowiedzialności za proces samodzielnego uczenia się i rozwijania umiejętności językowych.Katalog Monika Górska, 2015-01-20 Słupca Język niemiecki, Konkursy LANDESKUNDE - Quiz o krajach niemieckiego obszaru językowego.Jesteś tutaj: Home Aktualności Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego DACH rozstrzygnięty..

Uczniowie otrzymali przed konkursem ...

Szczegóły Kategoria: Aktualności Opublikowano: 21 czerwiec 2019 AMK.Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego .. Studenci oraz wykładowcy Katedry Filologii PWSZ Konin po raz trzeci zorganizowali dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych konkurs, którego eliminacje odbywały się w szkołach już od połowy października, a .Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego zaprasza uczniów do udziału w III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „TURBOLANDESKUNDE - DIE SCHWEIZ" " WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.. Konkurs odbędzie się dniu 01.12.2016r.. Bardziej szczegółowoDACHL-EULEN* to konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego organizowany przez Zakład Dydaktyki Kultury i Mediów w Instytucie Lingwistyki Stosowanej na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im.. Konkurs pod roboczym tytułem: Prezentacja multimedialna w PowerPoint ma na celu poszerzenie Waszej wiedzy z zakresu realioznawstwa i kulturoznawstwa.Konkurs obejmuje trzyosobowe zespoły z klas pierwszych szkoły średniej.. Uczniowie otrzymają dostęp do internetu, multimediów i niezbędnych materiałów piśmienniczych oraz słowników.Motywowanie uczniów do uczenia się języka niemieckiego, rozbudzenie ich ciekawości poznawczej..

Celem konkursu było: 1.

Literka.pl Test wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego Data dodania: 2010-05-25 15:34:29 Autor: Edyta Korneluk Drodzy nauczyciele, postanowiłam napisać i przeprowadzić w swojej szkole test dla .. Poniżej wyniki: Klasy 7.. Patryk Wesołek, kl. 7a - 24 pktdla szkół ponadgimnazjalnych „Turbolandeskunde - Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego .. Barbara Winiarczyk, kl.7c - 32pkt; Bartosz Wojsa, kl. 7a - 27 pkt; Tobiasz Ciuryło, kl.7a - 25 pkt; Magdalena Wajler, kl. 7a - 24 pkt.. Joanna SasinSzkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego "DACHL" zskocjan.. Konkurs odbywał się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszeniabędzie obejmował zadania wymagające od uczestników wiedzy teoretycznej i praktycznej o krajach niemieckiego obszaru językowego (zakres wymagań - załącznik nr 2) oraz umiejętności współpracy.. Celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania uczniów językiem niemieckim i krajami niemieckiego obszaru językowego oraz motywowanie uczniów .W IV Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego GerMANIAK w dniu 30.05.2018 roku wzięło udział 21 uczniów.. o godz. 14:35 Chętnych do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy do p.Konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego „Turbolandeskunde" 10 grudnia 2019 SB.. Konkurs odbędzie się w piątek 07.06.2019r.. W tym roku szkolnym pytania dotyczyły Szwajcarii.Kazimierza Wielkiego w Kole wygrała III Konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego, organizowany przez PWSZ Konin.. Konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego „Turbolandeskunde" odbył się w naszej szkole w piątek 6 grudnia.. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków Języka niemieckiego na konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego.. Marta Grabowska 2.. 16 czerwca, 2019.. Szanowni Państwo, chcielibyśmy poinformować, że - ze względu na wprowadzony w Polsce stan epidemii i związane z tym ograniczenia - II Edycja Konkursu DACHL-Eulen zostaje przełożona na 20.10.2020 (godzina 11:30).. Cel główny: Poszerzanie wiedzy związanej z krajami niemieckojęzycznymi.. Literka.pl Test wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego Data dodania: 2010-05-25 15:34:29 Autor: Edyta Korneluk Drodzy nauczyciele, postanowiłam napisać i przeprowadzić w swojej szkole test dla .. Drodzy Uczniowie!.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt