Alkohol wróg czy przyjaciel chemia prezentacja
Może być naszym sojusznikiem, ale gdy występuje w nadmiarze - wrogiem i przekleństwem.. Nie każdy jednak wie czym jest alkohol, jak powstaje, jak działa na organizm?. Odpowiedzi na powyższe pytania znajdują się w przygotowanej prezentacji multimedialnej, która w wyczerpujący sposób omawia strukturę choroby alkoholowej i w przystępny sposób obrazuje skutki jednego z najgroźniejszych nałogów w Polsce.. Napoje zawierające alkohol towarzyszą nam prawie od początku naszego istnienia.. obalanie mitu niektórzy ludzie nie boją się niczego o nikt nie jest w stanie normalnie funkcjonować bez odczuwania lęku; o jest to niezbędny element naszego życia; o lęk pomaga osiągać cele i unikać katastrofy -w pracy, w relacjach z innymi, w życiu osobistym.. J.Komorowska, L.Remiszewska, G.Rasztawicka, K .CHOLESTEROL .. prosze o pomoc.Alkohol metylowy to najprostszy z alkoholi.. j.w .potrzeba mi wypracowanie na chemie.. wynagradzam najlepszą odpowiedź i ta osoba ma u mnie plusy.. 2010-02-02 20:39:08 Żyletka , wróg czy przyjaciel ?. Inni twierdzą, że jeśli zachowamy umiar w piciu, może mieć ono wiele zalet.. Alkohol w najróżniejszych formach, bardziej lub mniej udoskonalonych, stanowił zawsze część cywilizacji.Przydatność 80% Alkohol - przyjaciel czy wróg.. poleca 79 % 1175 głosów.. Jest oczywiste, że żyjemy w nieustannym stresie - powoduje go sprzeczka z kolegą, nieporozumienie w rodzinie .„Alkohol wróg - czy przyjaciel człowieka?".

Alkohol - wróg czy przyjaciel człowieka??

0 0 19.02.2014 o 18:54 rozwiązań: 1.. Alkohol ma również działanie rakotwórcze.Przyjaciel czy wróg?. Powstanie pierwszych napojów alkoholowych było najprawdopodobniej wynikiem przypadkowej fermentacji winogron, które - jak się uznaje - znane były już w okresie paleolitu.. Jest cieczą bezbarwną, palną o charakterystycznym zapachu, rozpuszczalna w wodzie oraz jest to SILNA TRUCIZNA.. Zacznę od tego ze może być wrogiem ponieważ alkohol zabija więcej ludzi niż wszystkie inne narkotyki razem wzięte.Alkohol - wróg czy przyjaciel człowieka ?. RODZAJE ALKOHOLI I ICH ZASTOSOWANIE Alkohole są związkami organicznymi, w których cząsteczkach występuje przynajmniej jedna grupa - OH, nazywana grupą wodorotlenową lub grupą hydroksylową.. 2,551 wizyt.. Najbardziej znane to: - alkohol metylowy (metanol, spirytus drzewny) - alkohol etylowy (etanol) - gliceryna (propanotriol) ALKOHOL METYLOWY Alkohol metylowy to najprostszy z alkoholi.Czym jest choroba alkoholowa?. Alkohole- wróg czy przyjaciel?. Alkohole to związki chemiczne pochodne od węglowodorów.Cholesterol - to "wróg", czy też może nasz "przyjaciel" ?. Alkohole są to związki organiczne, pochodne węglowodorów, w cząsteczkach których jeden lub kilka atomów wodoru zastąpiono grupami hydroksylowymi -OH (z wyjątkiem fenoli)..

Alkohole- wróg czy przyjaciel?

Zarówno etanol, jak i metanol są bezbarwnymi cieczami o prawie takim samym, charakterystycznym zapachu i słodkawym, piekącym smaku.Alkohol towarzyszy człowiekowi od tysiącleci.. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych powiatu brodnickiego.. Alkohol Najważniejszym przedstawicielem alkoholi jest powszechnie znany i spożywany ETANOL o wzorze: C2H5OH.. Więc jak jest z tym cholesterolem?. Cholesterol jest podstawowym sterydem* syntetyzowanym w organizmie człowieka, a także przyjmowanym w licznych pokarmach.. Alkohole towarzyszą człowiekowi od czasów starożytnych.. Na przestrzeni lat wykorzystywany był do wielu celów .Zdania na temat alkoholu są podzielone.. ( na chemie ) Odpowiedz.. 0 ocen | na tak 0%.. Jest wiele odmian alkoholi i trudno by było wszystkie teraz wymienić.. Podobne zadania i testy Spódnica przyjaciel .Alkohol - przyjaciel czy wróg?. Z nim zetknął się praktycznie każdy, ale nie każdy jednak wie czym jest alkohol.. Według mnie alkohol może być naszym przyjacielem, ale też wrogiem.. Biorąc pod uwagę jedynie układ krążenia, dawka alkoholu pozytywnie wpływająca na serce to jeden do dwóch kieliszków dziennie dla kobiet i jeden do trzech kieliszków dziennie dla mężczyzn, przy zachowaniu jednego dnia w tygodniu bez alkoholu.. Jakie zagrożenia niesie ze sobą nadmierne spożywanie napojów alkoholowych?.

Alkohol - wpływ alkoholu na zdrowie.

Chciałabym opisać te 4 alkohole jak działają na człowieka, a na koniec podsumować :) chemia; alkohole; działanie; zadanie dodane 7 lutego 2011 w Chemia przez użytkownika natali414 (-420) [Gimnazjum]"Stres jest zjawiskiem naturalnym, fizjologicznym, nieuchronnym w różnych sytuacjach.. Najlepsi w pomaganiu: 1. pepeg.. Alkohole są to związki organiczne pochodne węglowodorów, w których atom wodoru został zastąpiony grupą -OH (hydroksylową).. Według mnie alkohol może byc przyjacielem, ale tez i wrogiem.O t o p o z y t y w n e z a s t o s o w a n i a p o d s t a w o w y c h r o d z a j ó w a l k o h o l i : • Alkohol metylowy • stosowany jest jako środek konserwujący i do produkcji rozpuszczalników organicznych.. "Poznaj mnie bliżej z różnych stron, zanim po mnie sięgniesz na najbliższej imprezie.". Oto kilka faktów dotyczących alkoholu:Alkohol - wróg czy przyjaciel?. Do konkursu zgłosiły się 4 szkoły.. Wiele osób uważa, że picie trunków wyskokowych prędzej czy później skończy się alkoholizmem.. dowolna forma wypowiedzi .rozprawka,wypracowanie ,reportaz.. byle szybko daje naj !. Dzięki stresowi zachowujemy czujność w różnych sytuacjach, skupiamy uwagę, pokonujemy przeszkody.. Jego odmiany mają różne właściwości i zastosowanie.Ogólnie o alkoholiźmie * Zaburzenia życia rodzinnego - 94% * Problemy w kontaktach z ludźmi - 84% * Problemy finansowe - 82% * Przemoc wobec bliskich - 57% * Problemy z prawem (karalność) - 51% utrata kontroli nad ilością spożywanego alkoholu objawy abstynencyjne ZAGROŻENIA ZZadanie: alkohol wróg czy przyjaciel człowieka ropzrawka na chemie, prosze o pomoc Rozwiązanie: nie sądzę ,abym umiała napisać rozprawkę,ale może chociaż coś podsunę a ty sobie Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do .Napisz referat na temat: Alkohol, wróg czy przyjaciel człowieka(etanol, metanol, glikol etylenowy,gliceryna), 0 głosów..

Z alkoholem zetknął się praktycznie każdy.

;/ bo jak nie bd miala to bania na czysto.. Wzór sumaryczny tego alkoholu to CH3OH.. • surowiec do produkcji formaliny • w przemyśle barwników, tworzyw sztucznych, włókien syntetycznych • farmaceutyka .Temat: Alkohol wróg czy przyjaciel?. Alkohole to związki chemiczne pochodne od węglowodorów.. Jest to biała, woskowata substancja, która nie rozpuszcza się w wodzie, używana do budowy błon komórkowych i produkcji hormonów płciowych (testosteron, estrogen), kwasów żółciowych, hormonów stresu (kortyzon, adrenalina, noradrenalina).Ważne Informacje WAŻNE OGŁOSZENIE ?. Treść .Najbardziej niebezpiecznym dla organizmu człowieka jest alkohol metylowy CH3OH.. 8-10 gram powoduje ślepotę, większa ilość - śmierć.. Szczegóły Utworzono: 10 lipca 2015 Joanna Michalska Alkohol - bez niego większość ludzi nie wyobraża sobie dobrej zabawy, twierdząc, że jest on pomocny, aby się wyluzować, zrelaksować, zapomnieć o smutnej rzeczywistości.Alkohol - wróg czy przyjaciel?. Powstanie pierwszych napojów alkoholowych było najprawdopodobniej wynikiem przypadkowej fermentacji winogron, które - jak się uznaje - znane były już w okresie paleolitu.. Nazwa alkoholi pochodzi prawdopodobnie od arabskich słów „al.-ghul", co oznacza zły duch.przyjaciel czy wróg?. Od momentu opracowania technik celowej produkcji alkoholu stanowił on istotny .Alkohol może być przyjacielem, ale tez i wrogiem.. / Chemia / Jednofunkcyjne pochodne węglowodorów.. 2010-10-29 17:33:57Czym jest stres?. Zatem najbardziej ogólnym wzoremAlkohol - wróg czy przyjaciel?. 07 kwietnia 2017 roku odbył się finał Powiatowego Konkursu Profilaktycznego „Alkohol wróg - czy przyjaciel człowieka?".. Alkohol ten znalazł zastosowanieAlkohol wróg czy przyjaciel?. Od momentu opracowania technik celowej produkcji alkoholu stanowił on istotny element życia społecznego.. - chemia.. Udowodniono naukowo, że HDL cholesterol nie tylko zapobiega rozwojowi miażdżycy, ale chroni nas przed nowotworami.. stosowaniu doustnych środków antykoncepcyjnych, nadużywaniu alkoholu, diecie obfitującej w tłuszcze zwierzęce.. Film powstał w ramach projektu „EDUKACJA DLA PRACY" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III Wysoka jakość.Tajemnicza substancja - alkohol etylowy "Wróg czy przyjaciel"..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt