Opis fabryki czekolady pana wonki
- chórem powtórzyła czwórka dziadków.. W środku znajduję się telewizor w , którym Umpa lumpas testuje jak wygląda czekolada w telewizorze i jaki ma .Temat: Z wizytą w fabryce czekolady Willy`ego Wonki.. Jego dziadek powiedział mu jak niegdyś tam pracował i pomimo, że w dalszym ciągu produkują czekoladę, nikt tam nie wchodzi, jak i nikt nie wychodzi.. Głównym bohaterem jest Charlie Bucket, chłopiec, który mieszka wraz z rodziną w małym domku na przedmieściach dużego miasta.opis fabryki pana wonki - charlie i fabryka czekolady o grudnia 06, 2016Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Opisz własnymi słowami fabrykę czekolady pana Williego WonkiPrzeczytaj fragment powieści „Charlie i fabryka czekolady" Roalda Dahla.. Seria niefortunnych zdarzeń w fabryce pana Wonki.. Proszę uzupełnić i przepisać opis, korzystając z naszej lektury.. a) Mieszkańcy miasteczka b) Nikt, fabryka jest zautomatyzowana c) Umpa - Lumpy d) Same kobiety 7) Kim z zawodu był tata Williego Wonki a) Sklepikarzem b) Dentystą c) Pracownikiem fabryki d) Nie pracował 8) Jakie zwierzęta pracowały w .Charlie i fabryka czekolady, Lektura z opracowaniem - opis produktu: Łakomczuchy, przed wami idealna książka na deser!. W wersji z 1971 roku grał go Gene Wilder, a w wersji z 2005 - Johnny Depp.. Willy Wonka jest właścicielem olbrzymiej fabryki czekolady.W dzieciństwie miał absolutny zakaz jedzenia jakichkolwiek słodyczy..

Opowieści dziadka Joe o fabryce czekolady pana Wonki.

Wypracowanie zawiera 318 wyrazów.. Nie wiedziałeś?. Rzeką płynie czekolada, a wszystkie rośliny zrobione są ze słodyczy.Fabryka Wonki jest zamknięta od lat z obawy przed szpiegami chcącymi wykraść tajne receptury robienia czekolady, największym zaś wrogiem Wonki jest Slughworth.. Pracują w niej małe tajemnicze stworzenia, które uwielbiają kakao.. Wali nią w dół i tłucze.. To on jako pierwszy zdobył Złoty Talon pana Wonki.. Chłopiec nie spodziewa się, że trafi do tak fantastycznego świata.. Wyobraź sobie, jak one wyglądają, i opisz jFabryka Wonki - największa fabryka czekolady na świecie - stoi w pobliżu jego domu.. Opis fabryki czekolady Wonki, .. Ciekawostką był fakt, że nikt nigdy nie wchodził, ani nie wychodził z fabryki.. Rzeką płynie czekolada, a wszystkie rośliny zrobione są ze słodyczy.. Też pytanie.. Charlie i fabryka czekolady oraz Matylda należą do kanonu ulubionych lektur szkolnych.Zadanie: w fabryce pana wonki jest jeszcze wiele innych Rozwiązanie:hala z czekoladą jest bardzo duża i każdego łakomczucha by zaciekawiła jest tam rzeka z czekoladą i jakieś dziwne małe istotki które pilnują porządku w tej hali jest tam nawet trawa która rośnie na wzgórzu jest tam też most i rura która w ciąga już wymieszaną czekoladeOpis: Charlie i fabryka czekolady - Roald Dahl..

„Charlie i fabryka czekolady" - konkurs klasowy.

Zamiast hal produkcyjnych znajdowały się cztery nietypowe hale.Willy Wonka - postać fikcyjna, występująca w książce dla dzieci Charlie i fabryka czekolady Roalda Dahla oraz w filmach na niej opartych.. Rzeką płynie czekolada, a wszystkie rośliny są zrobione ze słodyczy.Pochłania słodycze, które wprost uwielbia.. Fabryka pana Wonki nie była taka sama jak wszystkie inne, ponieważ nie przypominała typowej fabryki.. Jest gruby, wręcz otyły, powolny i ociężały.. Budowanie pałacu dla hinduskiego księcia.. Czy ty też masz ochotę .a) Tata b) Mama c) Dziadek Joe d) Dziadek George 6) Kto pracuje w fabryce czekolady oprócz Pana Wonki?. W fabryce pana Wonki jest jeszcze wiele innych interesujących pomieszczeń, np. Hala Piankowa, Hala Orzechowa, Hala Czekolady Telewizyjnej.. Łakomczuchy, przed wami idealna książka na deser!. Staruszkowie mieli ponad dziewięćdziesiąt lat.. - Czy to prawda?. Charakterystyka Williego Wonki.. Dzięki temu jest lekka i puszysta.. „Fabryka pana Willy'ego Wonki " Wieczorami Charlie szedł do pokoju swoich czworga dziadków i słuchał ich opowieści.. Jest to już kultowa już historia Charliego i pana Willy'ego Wonki.Opowiada o wizycie w niesamowitej fabryce czekolady, zamienionej w twierdzę, gdzie nikt nie może wejść.Książka "Charlie i fabryka czekolady" opowiada o chłopcu o imieniu Charlie który jest biedny.Mają mały domek umieszczony koło fabryki słodyczy pana Williego Wonki.Ojciec Charliego .Pan Wonka na to przystał i w tym momencie winda przez dach wjechała do domku Charliego i zabrała jego rodzinę do fabryki, która od teraz miała być ich nowym domem..

Charlie znajduje Złoty Kupon do fabryki czekolady szalonego pana Wonki.

Oprócz wyrobów czekoladowych pan Wonka wymyślił receptury innych słodyczy, które produkowano w fabryce - lody czekoladowe, które się nie roztapiały, pianki żelowe o smaku fiołków, karmelki zmieniające kolor, gumy .. (2/2) Opis fabryki czekolady Wonki, Z kolei do Hali Wynalazków wstęp miał tylko pan Wonka.. Ubija ją.. Pracują w niej małe tajemnicze stworzenia, które uwielbiają kakao.. Pracują tam małe tajemnicze stworzenia, które uwielbiają kakao.. Pewnego dnia Wonka umieszcza w gazecie ogłoszenie, że pokaże swoją fabrykę pięciorgu dzieciom, które znajdą w czekoladach Złote Kupony - swego rodzaju bilety wstępu do fabryki.Ich domek stoi tuż koło największej na świecie fabryki czekolady, należącej do tajemniczego Willy'ego Wonki.. Jest pięćdziesiąt razy większa od następnej na liście.. Plan wydarzeń.. Byli pomarszczeni jak suszone śliwki i kościści jak szkielety.Charlie znajduje Złoty Kupon do fabryki czekolady szalonego pana Wonki, gdzie czeka go moc pysznych przygód.. Pewnego dnia Willy postanawia otworzyć fabrykę dla pięciu wybrańców, którzy odnajdą złote bilety ukryte w czekoladach.. Zaś rośliny zrobione są ze słodyczy, np. trawa z miętowego cukru.Jego ojciec, Wilbur Wonka, znany .OPIS FABRYKI PANA WONKI - CHARLIE I FABRYKA CZEKOLADY o grudnia 06, 2016. charlie i fabryka czekolady 2012-03-27 00:05:55; Charlie i fabryka czekolady..

4.Charlie miał marzenie dotyczące niedaleko położonej fabryki czekolady Wonka.

Charlie znajduje Złoty Kupon do fabryki czekolady szalonego pana Wonki.. Historia Charliego Bucketa i jego rodziny.. Zwykle tematem była fabryka i niesamowite słodycze, jakie są w niej produkowane.Ja ci opiszę tylko halę czekolady telewizyjnej {Akapit} Hala czekolady telewizyjnej znajduje się na parterze fabryki pana Wonki .Sala jest przeznaczona do produkcji czekolady wykorzystywanej przy produkcji filmów.. Jego ojciec, Wilbur Wonka, znany .- Czy to prawda, że fabryka Wonki to największa wytwórnia czekolady na świecie?. Pracują w niej małe tajemnicze stworzenia, które uwielbiają kakao.. Jej właścicielem jest Willy Wonka.. Willy Wonka jest jednym z bohaterów książki napisanej przez R. Dahla pod tytułem „Charlie i fabryka czekolady".. Rzeką płynie czekolada, a wszystkie rośliny zrobione są ze słodyczy.Opis.. Bo wodospad miesza czekolad.. W 2016 roku Roald Dahl obchodziłby setną rocznicę urodzin.. Charlie znajduje Złoty Kupon do fabryki czekolady szalonego pana Wonki.. Pracują w niej małe tajemnicze stworzenia, które uwielbiają kakao.. Ulubiona szkolna lektura w nowym przekładzie Magdy Heydel Charlie znajduje Złoty Kupon do fabryki czekolady szalonego pana Wonki.. Wnętrze przypominało kuchnię z wieloma garnkami, patelniami i czajnikami, dziwnymi żelaznymi maszynami oraz wieloma rurami.W fabryce szalonego pana Wonki rzeką płynie czekolada, która następnie opada wodospadem.. Potencjalne .Książkę Pan Ronald Dahl napisał już ponad 50 lat temu, lecz trudno w to uwierzyć, ponieważ spokojnie moglibyśmy umieścić wyobrażenie o wspaniałej fabryce Wonki w naszych czasach.. Rzeką płynie czekolada, a wszystkie rośliny zrobione są ze słodyczy.Charlie znajduje złoty bilet do fabryki czekolady szalonego pana Wonki.. "Charlie i fabryka czekolady" jest ekranizacją popularnej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla.Głównym bohaterem filmu jest pochodzący z ubogiej rodziny chłopiec o imieniu Charlie (Freddie Highmore), który żyje w cieniu fabryki czekolady należącej do Willy'ego Wonki (Johnny Depp).Ekscentryczny właściciel, który przez piętnaście lat nie opuszczał swojej niezwykłej fabryki .charlie i fabryka czekolady - fabryka pana willy'ego wonki (2) Każdego wieczoru, po kolacji, Charlie przebywał w pokoju swoich dziadków i słuchał ich opowieści.. Przedstawione scenariusze dwóch lekcji dotyczą powieści „Charlie i fabryka czekolady" Roalda Dahla i stanowią przykład, jak podczas omawiania lektury można wprowadzać elementy twórczej zabawy..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt