Główne hasła do szczegółowego planu wydarzeń w pustyni iw puszczy
1. a]spacer Stasia i Nel po obrzeżach miasta b]wspólny obiad i rozmowa o Mahdim c]przybycie Fatmy d]zlecenie dane przez Sudankę Chamisowi e]wyjazd inżynierów do Medinet-el-Fajum 2. a]podróż dzieci do Medinet b]spotkanie kapitana Glena i doktora Clary .„W pustyni i w puszczy" - główne wątki ostatnidzwonek.pl, Głównym wątkiem jest porwanie Stasia i Nel, ich wędrówka przez pustynie, a następnie po uwolnieniu się podróż przez Afrykę środkową z okolic Faszody do Mombassa.Ich przygoda rozpoczyna się z chwilą porwania przez Arabów.„W pustyni i w puszczy" - streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, Rozdział I Staś Tarkowski informuje swą ośmioletnią przyjaciółkę Nel o aresztowaniu Fatmy - żony dozorcy Smaina.. gość dopisz główne hasła do szczegółowego planu wydarzeń przedstawionych w lekturze 7 lat temu, 19:58 (21 listopada) .w czterech grupach 1.. Był nazywany „dzieckiem pustyni", ponieważ .Problematyka.. Dzięki znajomości z dziewięcioletnią dziewczynką narodził się pomysł postaci Nel.. Rozpocznij test.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. Ogólna wiedza literacka .a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Plik Test z treści lektury W pustyni i w puszczy.pdf na koncie użytkownika kostek1111 • folder w pustyni i w puszczy • Data dodania: 1 gru 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.W pustyni i w puszczy - powieść Henryka Sienkiewicza z 1912 roku..

Dopisz główne hasła do szczegółowego planu wydarzeń przedstawionych w lekturze pt.

(…) nie płacz.Historia dwojga przyjaciół: 14-letniego Stasia Tarkowskiego i 8-letniej Nelly Rawlison.. Dobry, to jak Kali zabrać komu krowy.. Stasia i Nel poznajemy w 1884 roku, niedługo przed świętami Bożego Narodzenia; ich porwanie i przygody rozgrywają się w 1885 roku (m.in. pora dżdżysta) zaś czas fabuły kończy się dziesięć lat później, gdy zgodnie z „Epilogiem" młodzi pobierają się.Pomóżcie !. Więcej informacji.. Sprawdź, ile pamiętasz!. Lektury (Język polski) Zadaj pytanie REKLAMA.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Ocena propozycji i wspólny wybór najlepszego hasła.. 6 Zaprojektowanie plakatu Wyprawa w świat powieściPrzy okazji powstawania obu filmów, wydano kilka pozycji i albumów o samych filmach i aktorach (w tym, Z Tomkiem i Moniką w pustyni i w puszczy, Władysława Ślesickiego).. Przydatność 60% Charakterystyka bohaterów "W pustyni i w puszczy" Staś Tarkowski - główny bohater, ma 14 lat.. Chodzi mi tylko o to by był sprawdzony.. Pełna dramatyzmu historia przedstawiająca czasy powstania Mahdiego (Muhammada Ahmeda) i nieznane zakątki Afryki.. Henryk Sienkiewicz..

2010-01-12 15:12:44; Plan wydarzeń do w pustyni i w puszczy?

Nie wszystkim jednak poświęca jednakową uwagę.. 2009-10-26 17:01:06; Plan Wydarzeń W Pustyni i W Puszczy!. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Streszczenie Staś i Nel to dwoje dzieci, których podobnie jak i ojców łączy przyjaźń.. 6.Przedstawienie postaci jednego z dwójki głównych bohaterów - nastoletniego Polaka Stasia.. W pustyni i w puszczy.. 3.Powrót do domu na obiad.W pustyni i w puszczy - szczegółowy plan wydarzeń, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lektury.. Mały Tarkowski z córką pana Rawilsona rozmawiają o aresztowaniu Fatmy, jednak najważniejszą dla nich wiadomością jest to, że ich ojcowie postanowili zabrać dzieci ze sobą do El - Fajum .Czas akcji Akcja „W pustyni i w puszczy" rozgrywa się w II połowie dziewiętnastego wieku.. Nie pamiętam hasła.. Tułaczka przez pół kontynentu i niesamowite przygody oddają dokładnie historię .. Ułożenie głównych haseł do szczegółowego planu wydarzeń (zadanie z karty pracy nr 5 „Wędrów-ka przez Afrykę").. Lektury szkolne.. Zostali oni porwani dla okupu przez służebników Fatmy uwięzionej wraz z dziećmi przez rząd Egipski.. W jednym z listów do małej Wandzi autor pisał m. : ja siedzę .W powieści „W pustyni i w puszczy" Sienkiewicz wymienia około stu pięćdziesięciu gatunków zwierząt i tyle samo gatunków roślin..

2010-03-28 17:06:17; Kto ma plan wydarzeń lektury w pustyni i w puszczy??

Podobne działy.. TEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY"Szczegółowy sprawdzian ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy".. Bohaterem, który towarzyszy w trakcie wielu przygód dzieciom, jest pies rasy mastiff nazwany Sabą, czyli po arabsku „lwem".Przejdź na stronę główną Interia.pl.. Źródło: rozdział 26 - Nel!. Dopiszcie główne hasła do szczegółowego planu wydarzeń przedstawionych w lekturze 7 lat temu, 20:17 (12 grudnia) Odpowiedz .. Serwis zamknięty.. 2.Opowieść chłopca o Fatmie - żonie Smaina.. Odczytanie przez przedstawicieli grup głównych punktów planu.. Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy (…) to jest zły uczynek (…).. Zgłoś nadużycie.. 2010-03-15 .Zadanie: plan wydarzen w pustyni i w puszczy Rozwiązanie:1 życie dzieci w port saidzie 2 porwanie dzieci 3 wędrówka przez pustynię 4 staś u mahdiego 5 podróż do faszody 6 zabicie lwa wolnosc dzieci 7 przybycie do ,,krakowa quot 8 choroba nel 9 tajemniczy dym w lesie 10 uwolnienie kinga 11 pobyt na górze lindego 12 w krainie wa himów i samburu 13 ostatni etap wędrówki 14 ratunek 15 .W pustyni i w puszczy szczegółowy plan wydarzeń.doc na koncie użytkownika poczta.anka • folder W pustyni i w puszczy • Data dodania: 17 paź 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.W pustyni i w puszczy - streszczenie, plan wydarzeń..

"W pustyni i w puszczy" - szczegółowy plan wydarzeń.

Rozdział II 1.Wspólny posiłek.1.Port-Said a.dzieciństwo Stasia i Nel b.Fatma ze swoimi dzieći zakładniczką rządu egipskiego c.wyjazd pana Tarkowskiego i Rawlisona do Medinet d.wypadek pani Oliver e.droga dzieci do Medinet 2.Medinet a.święta Bożego Narodzenia b.przyjazd Chamisa po dzieci c.porwanie 3.Pustynia(El-Fajum-Chartum) a.szaleńcza jazda b.Nel gubi rękawiczkę c.Saba dołącza do dzieci d.burza piaskowa e .Pilnie ( bo na jutro) potrzebuję szczegółowego planu wydarzeń ,, W pustyni i w puszczy" Może to też być link.. Prasa, szczególnie w latach 1970., pełna była relacji z planu zdjęciowego, a aktorzy po dziś dzień bywają zapraszani do programów telewizyjnych i wywiadów prasowych.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury na poziomie zaawansowanym.. Rozwiąż test.. Za karawaną podążała suc…12 W trakcie konstruowania fabuły W pustyni i w puszczy Sienkiewiczowi towarzyszył dziecięcy ekspert Wanda Ulanowska, przybrana córka przyjaciela pisarza, prawnika i profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego Bolesława Ulanowskiego.. W pustyni i w puszczy.. Jest cioteczną siostrą Mahdiego, który nieopodal Egiptu zgromadził swych wyznawców.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.Szczegółowy plan wydarzeń "W pustyni i w puszczy" ?. Postać: Kali; Źródło: tom II, rozdział 10; Mea mieć czarną skórę i czarny mózg, a Kali jest donkey.. Wymień 10 najważniejszych wydarzeń "W Pustyni i w Puszczy" Potrzebujesz pomocy?. Pmmoocoooy 2010-05-12 17:55:00; Plan wydarzeń do powieści w pustyni w i w puszczy?. Zapamiętaj mnie..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt