Charakterystyka pierwiastków i związków chemicznych sprawdzian
Tlen jest pierwiastkiem wyjątkowo reaktywnym.. Charakterystyka pierwiastków i związków chemicznych 36 10.Przy uczeniu się właściwości pierwiastków i związków chemicznych do matury zwróć szczególną uwagę na: 1. dla metali.. Jak dobrze znasz symbole pierwiastków chemicznych?. Sprawdzian wiadomości i umiejętności.. Odczytaj wartościowość pierwiastków w związkach, zapisz wzory strukturalne: a) Al2O3 b) CaO c)NH3 3.. Roztwory 12 7.. Otrzymywanie węglowodorów i badanie ich palności.. Sprawdź, jak wiele zapamiętałeś z lekcji chemii!. Zawiera 49 pytań.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Sprawdziany i Odpowiedzi do aktualnego podręcznika „To jest chemia 1" zakres rozszerzony Nowa Era dla liceum i technikum.W pliku znajdują się testy, karty pracy i kartkówki.. Testy: Budowa atomu, układ okresowy pierwiastków chemicznych, Wiązania chemiczne, Systematyka związków nieorganicznych, Stechiometria, Reakcje utleniania-redukcji.. Elektrochemia, Roztwory, Kinetyka chemiczna .1 KLASYFIKACJA ZWIAZKÓW NIEORGANICZNYCH NAZEWNICTWO i WŁAŚCIWOŚCI PODZIAŁ W zależności od obranego kryterium związki nieorganiczne można podzielić na: - związki dwuskładnikowe - związki wieloskładnikowe, lub na - związki poszczególnych pierwiastków.. Świeżo strącony biały osad wodorotlenku manganu(II) pod wpływem tlenu z powietrza lub nadtlenku wodoru brunatnieje wskutek utleniania..

Wzory kropkowe i kreskowe związków chemicznych.

Na powietrzu pokrywa się warstewką tlenku chromu(III) - pasywacja.. Procesy zachodzące z wymianą elektronów (6 godz) Stopnie utlenienia pierwiastków.. Mangan tworzy wodorotlenek Mn(OH) 2.. Wchodzi w skład .Sprawdzian z działu budowa atomu i układ okresowy.. Wyślij pocztą e-mail Wrzuć na bloga Udostępnij w usłudze Twitter Udostępnij w usłudze Facebook Udostępnij w serwisie Pinterest.Charakterystyka Pierwiastków Liczba atomowa i liczba masowa - zadania otwarte #1 Zbiór zadań maturalnych:blok s zadaniacharakterystyka pierwiastków bloku S P Dna podstawie podanych niżej zapisów skróconych konfiguracjiSprawdziany i Odpowiedzi do aktualnego podręcznika „To jest chemia 1" zakres rozszerzony Nowa Era dla liceum i technikum.W pliku znajdują się testy, karty pracy i kartkówki.. Kinetyka chemiczna VII.. Łączy się z większością pierwiastków chemicznych (ale często w podwyższonej temperaturze).. Odczytaj symbole i wzory: a) 2 O2 - b) 3 P - c) MgO - GRUPA II 1.Utwórz wzory chemiczne, podaj nazwy związków chemicznych:Sprawdź swoją znajomość symboli pierwiastków chemicznych.. Testy: Budowa atomu, układ okresowy pierwiastków chemicznych, Wiązania chemiczne, Systematyka związków nieorganicznych, Stechiometria, Reakcje utleniania-redukcji..

Podsumowanie wiadomości na temat pierwiastków i związków chemicznych.

Aplikacja na telefon komórkowy WYMAGANIA: wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli JAVA, Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu.. Roztwory X. Systematyka związków nieorganicznych XI.. Charakterystyka wiązania metalicznego, wodorowego oraz sił Van der Wallsa.. W zależności od przyjęych kryteriów (m.in. pochodzenia, składu czy własciwości chemicznych), związki chemiczne można dzielić bardzo różnie.Sprawdzian CHARAKTERYSTYKA PIERWIASTKÓW I ZWIĄZKÓW CHEMICZNYCH Liceum/Technikum To jest Chemia 1 zakres rozszerzonychemicznych 23 Żelazo 26Fe Charakterystyka pierwiastków i związków chemicznych 1 II 2.4 7.1 7.2 8.2 8.8 8.9 24 Miedź 29Cu Charakterystyka pierwiastków i związkówSprawdzian Liceum To jest chemia zakres rozszerzony "Charakterystyka pierwiastków i związków chemicznych" Waga sprawdzianu:1.55MB Format:PDF ID:152.. Rodzaje materii.Wiązania chemiczne - ćwiczenia.. Równania reakcji - podstawy obliczeń chemicznych IX.. Budowa atomu II.. Budowa układu okresowego, prawo okresowo ści w uj ęciu makroskopowym, okresowa zmienno ść wła ściwo ści pierwiastków.. „Charakterystyka pierwiastków i związków chemicznych" - grupa A, plik: test-9-charakterystyka-pierwiastkow-i-zwiazkow-chemicznych-grupa-a.doc (application/msword) To jest chemia ZRSubstancję złożoną z dwóch lub większej liczby różnych pierwiastków chemicznych, powiązanych ze sobą w charakterystyczny i uporządkowany sposób, nazywamy związkiem chemicznym..

Systematyka związków nieorganicznych 20 4.

Kinetyka ch emiczna 10 8.. Reakcje w wodnych roztworach elektrolitów 22 9.. Rozpocznij quiz .. Wskutek tej ochronnej warstewki tlenku, mimo że jest metalem o ujemnym potencjale elektrochemicznym, w temperaturze pokojowej nie reaguje z wodą, a w reakcji z kwasem solnym i rozcieńczonym siarkowym(VI) tworzy - obok wydzielonego wodoru - związki na II stopniu utlenienia .Przejdź na stronę główną Interia.pl.. Test: Wartościowość pierwiastków chemicznych #wartosciowosc #chemia #pierwiastki.. Przy określaniu wartościowości jonów pomijamy znaki dodatnie i ujemne.sabrina13.. Zobacz artykuły, które mogą Cię zainteresować…Krótka charakterystyka wybranych pierwiastków.. Princess.Synapis • 2 lata temu • #chemia #pierwiastki #szkola #zgadywanka .aparatura do płukania oczu oraz podstawowe substancje chemiczne służące do neutralizacji rozlanych lub rozsypanych niebezpiecznych związków chemicznych • każdy student powinien być ubrany w fartuch ochronny (czysty i zapięty) • każdy student powinien nosić przez cały czas zajęć okulary ochronneCharakterystyka pierwiastków i związków chemicznych • To jest chemia 1 • pliki użytkownika sprawdziany_24 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Charakterystyka pierwiastków i związków chemicznych.rarChrom jest dość aktywny chemicznie.. Poza powietrze można go znaleźć w większości skał i minerałów, głównie w krzemianach i glinokrzemianach..

Efekty energetyczne reakcji chemicznych IV.

Proszę bardzo tutaj ten sprawdzian do pobrania, proszę o odpowiedzenie na te pytania.. plxx SPRAWDZIAN Z DZIAŁU BUDOWA ATOMU I UKŁAD OKRESOWY Pozytywnym skutkiem wytwarzania i stosowania izotopów promieniotwórczych jest: a) produkcja energii elektrycznej, b) produkcja bomb atomowych, c) choroba popromienna, d) zmiany genetyczne.W celu rozpoznania związków chemicznych, znajdujących się w życiu każdego człowieka, konieczna jest wiedza na ich temat.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Plik S.2.13.. Układ okresowy pierwiastków XII.Pochodzenie symboli pierwiastków, rodzaje wzorów chemicznych, bilansowanie równa ń reakcji chemicznych, schematy reakcji.. Sprawdzian wiedzy o wiązaniach chemicznych.. Reakcje w roztworach wodnych elektrolitów VIII.. Sprawdź, co potrafisz!. Geometria cząsteczki VI.. Podsumowanie pracy w roku szkolnym 2019/2020 .. Wodorotlenek manganu(II) posiada charakter zasadowy, czyli reaguje z kwasami.131.. Biorąc pod uwagę charakter chemiczny związków dzieli się je na następujące grupy:Sprawdzian Liceum To jest chemia zakres rozszerzony "Charakterystyka pierwiastków i związków chemicznych"Chemia- teoria Pobierz program Wiązania chemiczne - teoria .. gęstość (czy metal jest lżejszy od wody, czy bardzo ciężki), wyjątki: złoto i miedź wyróżniają się barwą, rtęć - stanem skupienia;Charakter chemiczny tych tlenków zmienia się wraz ze zmianą stopnia utlenienia manganu.. Wiązania chemiczne 17 3.. Dział: Chemia organiczna - węglowodory.. Masy atomowe i cz ąsteczkowe.. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce…Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli.1.Utwórz wzory chemiczne, podaj nazwy związków chemicznych: a) NVOII b) SVIOII c) FeIISII 2.. Reakcje utleniania -redukcji.. Związek chemiczny jest zbiorem cząsteczek, zawierających taki sam skład chemiczny i .I..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt